Sklípkan brazilsko-uruguayský

Sklípkan brazilsko-uruguayský

Homoeomma brasilianum

Výskyt: Brazílie
Velikost: 100 mm
Krmivo: Cvrčci, sarančata, švábi
velikost písma:  A A A
30.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6786 zobrazení     0 komentářů

Sklípkan brazilsko-uruguayský žije ve volné přírodě v Brazílii. Tento druh sklípkana se objevuje především při zemi a preferuje místa pod vyvrácenými stromy deštného pralesa. Protože vyhledává i okraje obhospodařovaných lesů a pastvin dobytka, řadíme jej k tzv. synantropním druhům, které žijí v blízkosti lidských sídlišť a také v kulturní krajině.

Dospělí jedinci se vyznačují délkou těla kolem 10 centimetrů. Mláďata jsou černá, s kovově modrým leskem těla a výrazně červeně zbarveným zadečkem. Adultní jedinci červené zbarvení zadečku postrádají. Samečci jsou menší než samičky, které se dožívají dvaceti i více let.

Terárium pro jeden exemplář by mělo mít minimální rozměry 30 x 40 x 30centimetrů. Tento druh sklípkana se chová v teráriu velmi klidně a s oblibou hrabe, proto má být dno terária složené ze směsi udusané zeminy a písku. Výška by měla dosahovat 10 nebo 15 centimetrů. Na jednom místě terária udržujeme zeminu stále vlhkou. Pro potřebu úkrytu umístíme do terária kořeny nebo kůrkové roury, popřípadě také půlené kokosové ořechy. Nesmíme zapomenout na malou mělkou misku se stále čerstvou vodou.

Sklípkan brazilsko-uruguayský požírá cvrčky, také sarančata a šváby.

Foto: http://de.naturfakta.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.