Sklípkan překrásný

Sklípkan překrásný

Grammostola pulchra

Výskyt: Brazílie
Velikost: 60 mm
Krmivo: Cvrčci, sarančata, švábi
velikost písma:  A A A
30.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     12017 zobrazení     1 komentář

Sklípkan překrásný je ve volné přírodě rozšířen v Brazílii a obývá rovněž Uruguay.

V dospělosti dorůstá tento druh sklípkana velikosti těla kolem 6 centimetrů. Sklípkan překrásný je celý hnědý. Bezprostředně po svlékání je tento druh svítivě modro-hnědý, později čokoládově hnědý, s typickým zrcadélkem. Samečci jsou menší než samičky. Klimaticky nepříznivé období, ale i období svlékání přečkává v úkrytech „vytapetovaných" pavučinami.

Pro jeden exemplář potřebujeme terárium o minimálních rozměrech alespoň 40 x 30 x 20 centimetrů. Na dno položíme květinovou zeminu nebo rašelinu ve vrstvě vysoké 6 až 8 centimetrů. Aby se sklípkan nebořil do sypkého dna, je třeba substrát pečlivě udusat. Na jednom místě jej musíme udržovat stále vlhký. Vhodný úkryt vytvoříme z kusu kůry korkovníku nebo z korkové dutiny. Do každého terária umístíme i mělkou napájecí misku. Sklípkan překrásný je v zásadě velmi klidný terarijní chovanec, i když, někdy může být docela náladový. Vykazuje sice soustavnou a noční aktivitu, ale v zajetí se dá pozorovat i během dne.

Sklípkan překrásný bývá v zajetí krmen cvrčky, sarančaty, larvami hmyzu, octomilkami a moučnými červy nebo podáváme také zophobas.

Foto: http://www.birdspiders.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

09.12.2018, 11:03
Jakou má povahu tento pavouk ? Díky za odpověď :-)