Moskevský strážní pes

velikost písma:  A A A
01.03.2015, 16:00     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3622 zobrazení     0 komentářů

Původem se jedná o poměrně mladé plemeno. Vyšlechtěn byl moskevský strážní pes, jak již napovídá jeho název, v bývalém Sovětském svazu. Ačkoliv je postavou mohutným plemenem psa, je charakteristický nevídanou láskou ke svému pánovi i k dětem. Další kladnou vlastností je ochrana jeho harému. Je tedy vynikajícím hlídačem.

Moskevský strážní pes dosahuje hmotnosti až 80 kilogramů. Přesto je poslušným a oddaným přítelem jeho majitelů. Nikdy svému pánu nevzdoruje. Jeho prvotní užití tkví především v hlídacích schopnostech, nicméně velice se hodí i k dětem.

Blízké rodinné příslušníky a lidi, kteří vás navštěvují častěji, si zapamatuje a nečiní jim problémy. Pokud ale u vašeho domu zazvoní někdo cizí, projeví se jeho vrozená vlastnost. Hlídat začínají štěňata kolem osmého měsíce života. To už má toto plemeno vtisknutou pomoc svému majiteli a spolehlivě pozná, kdy je vhodné zasáhnout. Ovšem pozor! Tento pes na cizí lidi neštěká! Respekt si zjedná svoji mohutnou postavou.

Moskevský strážní pes není náročný na chov a pořídit si jej mohou i začátečníci. Pouze je nutností vlastnit větší zahradu a mít dostatek času se psovi věnovat.

Základ krmné dávky tohoto plemene by mělo představovat maso. Doplňkem jsou pak vitamíny a to především u štěňat, kdy dochází k nejrychlejšímu vývinu.

Zbývá poslední otázka, kolik si mám připravit na koupi peněz? Pořízení i samotný chov moskevského strážního psa, není rozhodně nejlevnější záležitostí. Pokud se bavíme o štěněti, seženete jej kolem 15000 Kč. Pořízením však náklady teprve začínají…

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.