Moskevský strážní pes

velikost písma:  A A A
01.03.2015, 16:00     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5417 zobrazení     4 komentáře

Původem se jedná o poměrně mladé plemeno. Vyšlechtěn byl moskevský strážní pes, jak již napovídá jeho název, v bývalém Sovětském svazu. Ačkoliv je postavou mohutným plemenem psa, je charakteristický nevídanou láskou ke svému pánovi i k dětem. Další kladnou vlastností je ochrana jeho harému. Je tedy vynikajícím hlídačem.

Moskevský strážní pes dosahuje hmotnosti až 80 kilogramů. Přesto je poslušným a oddaným přítelem jeho majitelů. Nikdy svému pánu nevzdoruje. Jeho prvotní užití tkví především v hlídacích schopnostech, nicméně velice se hodí i k dětem.

Blízké rodinné příslušníky a lidi, kteří vás navštěvují častěji, si zapamatuje a nečiní jim problémy. Pokud ale u vašeho domu zazvoní někdo cizí, projeví se jeho vrozená vlastnost. Hlídat začínají štěňata kolem osmého měsíce života. To už má toto plemeno vtisknutou pomoc svému majiteli a spolehlivě pozná, kdy je vhodné zasáhnout. Ovšem pozor! Tento pes na cizí lidi neštěká! Respekt si zjedná svoji mohutnou postavou.

Moskevský strážní pes není náročný na chov a pořídit si jej mohou i začátečníci. Pouze je nutností vlastnit větší zahradu a mít dostatek času se psovi věnovat.

Základ krmné dávky tohoto plemene by mělo představovat maso. Doplňkem jsou pak vitamíny a to především u štěňat, kdy dochází k nejrychlejšímu vývinu.

Zbývá poslední otázka, kolik si mám připravit na koupi peněz? Pořízení i samotný chov moskevského strážního psa, není rozhodně nejlevnější záležitostí. Pokud se bavíme o štěněti, seženete jej kolem 15000 Kč. Pořízením však náklady teprve začínají…

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

16.09.2020, 21:58
Vybral jsem granule Brit, které používám teď pořád. Líbí se mi i jejich cena a hlavně obsah masa. V misce nikdy nezústavájí.
13.09.2020, 22:47
U kterých granulí jste tedy u psa nakonec skončil? jaké nejvíc kupujete? kolik stojí kg?
12.09.2020, 09:02
Je to docela běžná situace, také jsem u psa vyzkoušel několik značek granulí, než jsem narazil na granule, které mi pes žere a nikdy v misce nic nenechává. Stačí se podívat po granulích, které obsahují hodně masa.
10.09.2020, 23:35
Co mám dělat, když jsem vyzkoušel už několik druhů a značek granulí a pes mi je nechce žrát? někdy mu to vydrží třeba týden, ale potom už je zase stejně nežere....