Aktuálně: 5 014 inzerátů173 862 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
valisa
valisa (58 příspěvků) 19.02.2010, 21:09:35 xxx.xxx.19.6
dobry vecer ! muzete mi prosim poradit chovatele na Morave, nejlepe na severni Morave, ktery dokrmuje mnisky sede ? sice jsem jich nasla nekolik ale vetsinou jsou z okoli Prahy, Plzne apod... Jsme od Ostravy, nemame auto a tak bychom neradi vezli prcka nekolik hodin (az 6) vlakem. na internetu jsem hledala, ale nenasla... Moc dekuji!!
valisa
valisa (58 příspěvků) 16.02.2010, 16:45:13 xxx.xxx.215.254
to se obcas stava :) myslim ze tam hlavicku neprostrci, ale vsak uvidite sama. urcite se pak pochlubte :)
valisa
valisa (58 příspěvků) 16.02.2010, 16:10:32 xxx.xxx.215.254
neodcervuju, zatim jsme nemeli s cervikama zadny problem. jeste rada - kk radi hrabou na dne klece, porad neco hledaji a prehrabuji se jako slepicky, takze je treba mit v kleci cisto.a taky se moc radi koupou, kazdy den si davaji vanu tak jim pak do klece dejte nejakou vetsi nadobu na vodu :)
valisa
valisa (58 příspěvků) 16.02.2010, 15:29:48 xxx.xxx.215.254
zdravim :) az budete mit ty ulicniky doma, tak se s nima pochlubte, budu se tesit na fotky, zatim se mejte hezky!
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 16:03:00 xxx.xxx.215.254
no a k te hlucnosti, neda se to nazvat hlucnosti, oni si tak lehce stebetaji pro sebe, zni to jako takove meceni :) kdyz jsou oba hodne rozjareni tak jakoby od radosti zacnou kricet, ale je to spise prijemne, nijak to nevadi. Z hluku urcite strach nemejte :)
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 16:01:00 xxx.xxx.215.254
no ten nas ulicnik totiz rad seda nahoru na dvere a jednou tam tak sedel, koukal dolu do pokoje a ja ho omylem privrela :(:( zobacek si zlomil, hlavicka mu otekla, na jedno ocko nevidel. Byla jsem z toho moc spatna.. Musela jsem ho tak trochu rucne dokrmovat,nebyl schopny se najist sam. Ted mu drtime granule tak si je vzdycky jazykem nejak nabere :) je moc sikovny, nevzdal to a bojoval, tak jsme mu poridili kamaradku :) nevadi ji ze je 'jiny' :)
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 14:48:30 xxx.xxx.215.254
Jestli mate pocit ze je to krmitky, nasypte zrni kdekoli jinde, i na zem, pokud je v poradku a ma hlad tak si pro ne dojde. Jestli ale odmita jist uplne, asi nebude neco v poradku a muze byt nemocna...
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 14:42:05 xxx.xxx.215.254
fotky jsou porizene jeste pred tou nehodou se zobackem, ted uz tak hezky neni, ale porad je nas :) Byli jsme ted o vikendu na burze v Prerove, tam bylo kk strasne moc. Verim ze i u vas v okoli jsou nejake ptaci burzy. Nevim jak se snesou dva stejneho pohlavi, nemam zkusenosti, ale pokud spolu budou odmala, nebo treba sourozenci tak si mylsim ze by to melo byt v pohode.
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 13:16:05 xxx.xxx.215.254
nevim teda jestli vsichni, ale ten nas je zrout, miluje jidlo a v podstate od rana do vecera neco ji :) miluje ovoce, slunecnici (ktere ale nesmi hodne),mrkev, jablicka uplne zboznuje. tech slunecnic kk moc nesmi, jsou hodne tucne, takze mu je davame za odmenu - to se naucil hodne rychle :) tak hodne stesti a pak napiste jak jste dopadla :)
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 13:02:59 xxx.xxx.215.254
ja jsem oba koupila ve zverimexu, toho samecka jsem primo zachranila...mel prerostle drapky i zobak, krmili ho jenom slunecnicema !! jsem ze severu Moravy, zadneho chovatele v okoli Plzenska neznam. kouknete tady na inzeraty, urcite nekoho najdete :)
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 12:13:47 xxx.xxx.215.254
No, je pravda ze kdyz budou hned spolu, budou se nejspise soustredit sami na sebe. Rozhodne je ale treba je poustet kazdy den se proletet, jsou skveli letci a letani opravdu milujou. Asi bych moc neresila jak je dostat zpatky do klece, tento problem nemame ani u te samicky a to ji mame necely mesic.Vzdycky k nim pristavim malou prenosnou klicku, vlezou si na ni nebo do ni a z ni pak do sve klece.Zkuste si prvne vzit jednoho, uvidite jak vam to pujde, seznamite se s druhem a pak treba poridite kamarada :) Asi bych uprednostnila opacne pohlavi. U nas je to tak, ze ta samicka opakuje nektere veci po sameckovi, ktery je ochoceny, takze treba kouka kdyz si s nim hraju a pomalu se otrkava, treba se casem ochoci i ona, uvidime :)
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 11:44:11 xxx.xxx.215.254
ahoj Hanko, ja jsem si poridila kk minuly rok, samecka. Kk jsou obecne hodne zvedavi paousci, takze nebylo prilis tezke ho naucit chodit na ruku pro mlsku, docela brzy zacal reagovat na sve jmeno. Poustim ho kazdy den a kazdy den je sranda ho pozorovat, do klece zpatky jde skoro sam, nemusim ho prilis nahanet. Uci se opravdu docela rychle. V lednu jsme mu poridili samicku aby nebyl sam kdyz jsme v praci a i tak si ke me prijde do kuchyne kdyz neco varim a loudi a loudi nejakou dobrutku. Obcas mi pristane na hlave a hrabe ve vlasech... No je s nim sranda.Myslim, ze pokud nedate parecku podminky pro hnizdeni, tak nezahnizdi, ale kdo vi :)
valisa
valisa (58 příspěvků) 23.12.2009, 10:45:51 xxx.xxx.215.254
urcite to tak nenechame, jestli se to nezlepsi, chce to mozna cas a trpelivost, ale ta mi prave schazi. dekuju moc za rady a za podporu. jestli se z toho aspon trochu dostane,slibili jsme mu samicku, mame ji vyhlidnutou, ale kdo vi, jestli by mu to spise nepritizilo.na druhou stranu bude mit motivaci a nekoho kdo s nim bude kdyz my jsme v praci, uvidime. tak hezke svatky !:)
valisa
valisa (58 příspěvků) 22.12.2009, 08:32:06 xxx.xxx.215.254
dobry den, tak to jste mel vetsi stesti nez my. nase 'kure' je sice aktivni, propira si peri, pije, zere (vsechno musi byt ale nadrcene) ale uz to neni co to byvalo, ani nevydava zadne zvuky, byl to krikloun a ted nam to jeho 'meceni' chybi :( doktorka rikala ze to vsechno casem prijde, ze si jenom musi zvyknout, tak snad mela pravdu, je mu teprve rok, tak si rikame, ze je to prece mladoch tak ze se prizpusobi...tak drzte palce!jenom doufam, ze se prestane brzy drbat za tim okem, ma to natekle a skoro na nej nevidi :(
valisa
valisa (58 příspěvků) 21.12.2009, 12:32:08 xxx.xxx.215.254
Dobry den, no dopadlo to tak, ze jsme po tydnu jeli k jinemu veterinari, byl to teda rozdil obrovsky, pani doktorka hned vedela co a jak, nemusela ho ani prispavat, ohmatala mu zobacek a zjistila ze to bylo nalomene, ale uz to srostlo - bohuzel trochu krive, takze zobacek nedovira doted. Doktorka byla prekvapena, ze je tak cily, cekala spise ze bude hodne apaticky:) no ted cekame, az mu trosku poroste spodni zobak at muze aspon nejake to zrni rozdrtit. davame mu drcene granule, ovocne kase a vitaminy do vody. Bohuzel se neustale drbe za levym okem, ma ho natekle a privrene, nevite co s tim ? Doktorka rikala ze zadny kozni problem nema,ale nevime jak to uhlidat, hodne mu to napucha... Tak drzte palce at se z toho dostane! Dekuju a hezky den!
valisa
valisa (58 příspěvků) 12.12.2009, 10:15:38 xxx.xxx.19.6
zdravim, no je mi jasne ze ho tezko zrentgenuji kdyz by se vrtel :) jenom mam strach ho zase nechavat prispat, slysela jsem ze to zrovna u papousku neni moc dobre :( no snad to dopadne dobre, v pondeli cheme jet k nejakemu veterinari, co se aspon trosku specializuje na ptactvo, ale zatim jsem nikoho nenasla tady na ostravsku, nevite nekdo o nekom ? moc dekuju predem