Aktuálně: 5 046 inzerátů173 350 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Rady a nápady k webu ChovZvířat.cz

raven_kix
raven_kix (465 příspěvků) autor webu
05.01.2014, 20:00:00 xxx.xxx.143.97

Napadá vás co na tomto webu vylepšit? Chybí vám zde něco? Zde máte prostor se vyjádřit. Rádi si vyslechneme vaše názory a postupně se je pokusíme realizovat.

lav (neregistrovaný) 08.01.2014, 13:24:53 xxx.xxx.160.194
raven_kix:

Napadá vás co na tomto webu vylepšit? Chybí vám zde něco? Zde máte prostor se vyjádřit. Rádi si vyslecheme vaše názory a postupně se je pokudíme realizovat.


Bolo by mozne pridat moznost editovat, pripadne mazat prispevky ci cele diskusie zalozene jednym uzivatelom?

raven_kix
raven_kix (465 příspěvků) autor webu
08.01.2014, 16:58:36 xxx.xxx.143.97

Tuto funkci alespoň částečně web nabízí. 15 minut po vložení příspěvku máte v jeho pravém horním rohu červené tlačítko pro jeho editaci.

raven_kix
raven_kix (465 příspěvků) autor webu
14.01.2015, 22:52:42 xxx.xxx.143.97

Snažíme se vylepšit diskuzi. Rádi bychom znali váš názor na to co vám vadí, co vám tu chybí nebo co by mělo fungovat jinak? Za každou reakci děkujeme!

J.M. (neregistrovaný) 15.01.2015, 07:16:20 xxx.xxx.168.107
  1. Možná by bylo dobré každý diskusní příspěvek označit výstižným jednoslovným heslem tj. TÉMA. Pokud by si někdo další to heslo zadal , tak by mu webová stránka vyhledala všechny předchozí diskusní příspěvky se stejným tématem. Omezil by se tak počet opakovaných a už dříve řešených témat.
  2. Snad by bylo dobré drobnochovatelům slepic (i jiné drůbeže, ptáků i zvířat) v nějakém úvodním článku v červeném rámečku vysvětlit biologii chovaného živočicha, zdůraznit zásadní chovatelské chyby a  napsat stručný NÁVOD k základnímu způsobu správného chovu.( Např. sdělit, že slepice nebude mít vysokou snášku kvalitních vajec, když ji bude chovatelka krmit pouze plesnivým napřed sušeným a pak máčeným chlebem a trávou ze sekačky.)
  3. Napsat pro diskutující takovou OSNOVU: popis problému, kdy a jak vznikl, jak byl dosud řešen a s jakým výsledkem, na co se konkrétně diskutující ptá. Zkrátka tazatelům sdělit, aby se vyjadřovali pokud možno přesně.
  4. Otevřít rubriku "VETERINÁŘ".  Aby veterináři pravidelně přispívali odbornými články. Např.: Nové přípravky na hubení ektoparazitů drůbeže. Vrozené vady psů. Dietetické chyby ve výkrmu prasat. Ceny operací psů. Adresář veterinárních lékařů dle krajů a jiné a pod.
  5. Seznam ODBORNÉ KNIHY, staré i nové, i cizojazyčné. 

S pozdravem J.Marková

raven_kix
raven_kix (465 příspěvků) autor webu
15.01.2015, 11:09:32 xxx.xxx.143.97
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 15.01.2015, 07:16:20

Dobrý den, děkuji za reakce. Zkusím odpovědět:

  1. Včera v noci jsem upravil vyhledávání v diskuzi. Nyní je možné vyhledávat buď v názvu témat nebo přímo v textu příspěvků. Podle mě by to mohlo být dostačující, ale přidat nadpis (téma) příspěvku by nebyl problém doplnit. Možná to uděláme.
  2. Toto by bylo dobré vyřešit nějakým článkem umístěným přímo v sekci články. Zde by na takový článek mohl být nad formulářem pro příspěvek odkaz. Teď jde o to takový článek sepsat :). Něco jako nejčastější dotazy z chovu... a podle kategorie diskuze doplnit chovu čeho.
  3. Toto je velice zajímavý bod. Už přemýšlím, kam takovou osnovu umístit, aby to bylo maximálně přehledné. Byl by to takový návod jak ideálně formulovat příspěvek, jestli to dobře chápu?
  4. Databázi veterinářů máme v plánu. Momentálně bych chtěl ale doladit už existující části webu, následně rozšiřovat.
  5. Odborné knihy mě ani nenapadly, ale není to špatný nápad. Už jsem si ho zapsal a  také dojde na jeho realizaci.

Děkuji za názory a věřím, že se ozve ještě někdo další.

J.M. (neregistrovaný) 18.01.2015, 14:24:21 xxx.xxx.168.107

Další  p o u z e   n á m ě t y :

Odkazy na PRÁVNÍ PŘEDPISY ohledně chovu domácích a hospodářských zvířat. (Zejména vzhledem k sousedům, k ochraně životního prostředí, k ochraně přírody,k ochraně vodních zdrojů aj.).

TABULKA VLASTNOSTÍ ŽIVOČICHŮ:  (Svisle v řádcích druhy a plemena. Vodorovně ve sloupcích vlastnosti tj. hmotnost vajec, délka doby inkubace nebo březosti, četnost vrhu, hmotnost novorozence, délka doby do dospělosti tj. věk při dosažení dospělosti, užitkovost tj. snáška a dojivost za 365 dní / 1 ks, výtěžnost masa, životnost aj. Kontakt na odborného poradce. Poznámka.)

SPOLUPRÁCE SE ŠKOLAMI: Studenti zemědělských, veterinárních a jiných odborných škol mohou pro tento web vyhledávat informace, překládat z cizojazyčných zdrojů a psát články, tvořit tabulky, dělat statistické průzkumy a pořizovat fotografie.

Shora uvedené jsou pouze náměty. Web v současné podobě už je zajímavý, užitečný a pěkný tak, jak je.

 

raven_kix
raven_kix (465 příspěvků) autor webu
22.02.2015, 02:55:39 xxx.xxx.143.97

Provedli jsme výraznější aktualizaci ChovZvířat.cz. Bližší informace o novinkách sdělíme zítra. Pokud máte ke změnám nějaké připomínky, můžete je napsat do tohoto tématu. Děkujeme.

Děda Jára (neregistrovaný) 19.01.2016, 18:06:44 xxx.xxx.223.175

Prosím v jakém věku je kačer kachny saské plodný a jak dlouho trvá sestavení chovného hejna s kachnama pižmovýma , chci chovat mulardy.

děkuji .

J.M. (neregistrovaný) 20.01.2016, 10:56:27 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Děda Jára z 19.01.2016, 18:06:44

Vaše téma o chovu kachen přesuňte do diskuse "Drůbež".

karel (neregistrovaný) 04.02.2017, 08:29:22 xxx.xxx.37.47
Odpověď na příspěvek uživatele lav z 08.01.2014, 13:24:53

potřebuji poradit jak na lasičku,myslim žeje to ona kdo mi trha slepice asi po 10 dnech najdu vždycky jednu roztrhanou a parkrat jsem ji viděl jak vykukuje,Je to pěkne zvířatko ale jak mi vraždi slepice konec srandy.Měla tu byt nějaka dizkuze na to tema založila to nějaka pani ale nemohu to najit poradte

skryje (neregistrovaný) 25.05.2023, 11:51:24 xxx.xxx.32.68

Hlavně zprovoznit soukromé zprávy a časté hlášení při odesílání postů: "formulář nelze odeslat"

Taky to tady trochu moderovat když se sem nastěhuje půlka ifauny. 

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 29.05.2023, 13:44:01 xxx.xxx.191.80

Vážení a milí admini a spolukomentátoři,

jsem náplava z iFauny a jediné, co tu skutečně postrádám, je takové to očičko, které mi řekne, že v mnou navštíveném tématu došlo ke změně. Pokud by toto šlo doplnit, myslím, že by mi k radosti už nic nechybělo. :)

Mějte se krásně.

raven_kix
raven_kix (465 příspěvků) autor webu
29.05.2023, 14:07:05 xxx.xxx.156.19
Varaxi:

Vážení a milí admini a spolukomentátoři,

jsem náplava z iFauny a jediné, co tu skutečně postrádám, je takové to očičko, které mi řekne, že v mnou navštíveném tématu došlo ke změně. Pokud by toto šlo doplnit, myslím, že by mi k radosti už nic nechybělo. :)

Mějte se krásně.


Dobrý den, to určitě mohu slíbit, že doplníme :) Pořešili jsme hlavní technické problémy, něco málo ještě ladíme. Pracujeme na mobilní verzi, a jakmile bude hotová, dořešíme i to zobrazení posledních přečtených příspěků. Vaše komentáře se snažím procházet v různých vlákench a sleduji to, že to vadí řadě lidí.

Santi
Santi (164 příspěvků) 29.05.2023, 14:23:29 xxx.xxx.26.22

Zatím se rozkoukávám, tak jen pár postřehů 🙂

- editace vložených příspěvků v diskuzi - listování fotkami (fotogalerie) v diskuzi - zobrazují se jen náhledy, které bývají překryté např. reklamou atd. - rozšíření profilu o možnosti vložení dalších fotografií - propojení inzerátů a profilu vč. linku na výpis inzerátů v profilu uživatele - možnost vkládání více fotografií do diskuze a inzerce najednou

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 29.05.2023, 20:28:35 xxx.xxx.0.1

Též se pokorně kloním před zdejšími adminy, ave vy! :) Díky za přístřeší. Až pomine frmol s mobilní verzí, šlo by podumat, jestli má smysl "Kdo je v diskuzi online?" kolonka? Když je tam tuna neregistrovaných, zbytečně sjíždí dolů pro mě podstatnější chlíveček "Nejnovější témata diskuze". Jen můj subjektivní pocit, když to ostatním neva, tak nic.

Anonymní (neregistrovaný) 29.05.2023, 21:44:14 xxx.xxx.82.160

Neregistrovaní jsou zřejmě "fauňáci", kteří to zatím odložili. Na druhou stranu, když se budu chtít obrátit třeba na Bodlinku a vidím, že je online, vím, že se dočkám rychlé odpovědi.

raven_kix
raven_kix (465 příspěvků) autor webu
29.05.2023, 21:51:23 xxx.xxx.230.164
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 29.05.2023, 20:28:35

Ono by stačilo vypsat registrované a nakonec třeba +24 neregistrovaných, dobrý postřeh, to uděláme :).

Zrzavci
Zrzavci (2865 příspěvků) 30.05.2023, 09:41:19 xxx.xxx.226.6

Jááá nic nechci, já chci jen a jen poděkovat, vím, že už to tu proběhlo a vím, že jsem i já děkovala, ale prostě je to opravdu skvělý, jste moc hodní a nejúžasnější. JIPIJAJÉÉÉÉÉ jak by řeknul strejda Willis /to nic, toho si nevšímejte, mám jen fakt radost, že je svět někde ještě normální./


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.