Aktuálně: 5 585 inzerátů168 206 diskuzních příspěvků17 657 uživatelů

LÍHNĚ a jejich (naše) výsledky

ovecka
ovecka (8 příspěvků) 20.08.2008, 22:46:42 xxx.xxx.26.151
Na husy nedám dopustit, jenom máme problémy slítáním. Mají velký výběh a v poslední době startují proti větru a naberou 3-4m výšku a letí. Co mám dělat, když je chci na výstavu a křídelní spony na drůbež jsou na husí brka malé.
Obrázek
Marková (neregistrovaný) 21.08.2008, 09:12:11 xxx.xxx.105.3
Věřím Vám, husy jsou krásná stvoření a domnívám se, že i docela moudrá. V dětském věku jsem pozorovala na velikém městském dvoře, jak majitelky hus je cpaly šiškami. Litovala jsem husy, když do nich cpaly tvrdé pečené slejšky. Ty měkké bramborové šišky byly k husám šetrnější. Jinak husy nemám. Přesto se pokusím poradit, berte to s rezervou:
1) Svázat husám křídla u ramen by bylo možné fáčem, obinadlem, širší gumou.
2) Letky v jednom křídle ustříhnout (?), jako se to dělá slepicím (?).
3) Celý výběh zakrýt nylonovou nebo textilní sítí (?). 4) Velký výběh rozdělit nižšími plůtky na malé plochy (spojené průchody), aby husy neměly potřebně dlouhou startovací plochu . To by myslím bylo nejlepší. Letadlo potřebuje ke startu dostatečně dlouhou rovnou startovací dráhu, a husy také. Napište, co se osvědčilo.

Marková (neregistrovaný) 21.08.2008, 09:20:46 xxx.xxx.105.3
Ještě doplňuji: Buďte tzv. "kreativní", kupte si jako vzor spony na slepičí křídla (já je neznám) a doneste je k nějakému šikovnému zámečníku (klempíři ?, jinému ?) a požádejte ho, aby Vám udělal podle toho vzoru větší na husy. Společně je pak na husách vyzkoušejte. Pozeptejte se někde ve velkochovu hus, nebo někoho, kdo ve velkochovu hus pracoval, jak tam odletu hus bránili. Jinak jsem přesvědčená, že létání Vašich hus je známkou jejich výborného zdraví.
anonymní (neregistrovaný) 21.08.2008, 21:38:05 xxx.xxx.26.151
Děkuji za rady. Rada 1) a 2) by poškodila peří husí a nemohly by na výstavu. Rada 3) je dobrá, ale výběh má 30x50m! Vysoké pořizovací náklady a přes výběh se jezdí se dřeven k pile. Z toho plyne nepoužitelnost rady 4). Kreativní jsem, ale nemám klempíře a tak cvičím husy na povel SEDNI! :-)). Dnes to zabralo 3x. Husy na hvizd a zvolání opravdu přistály a vracely se ke mně pěšky. Tak jsem nasypala trochu zrní, aby věděly, že doma vždy něco dostanou a necouraly mimo. Ale děkuji Vám za rady. Dana
Marková (neregistrovaný) 22.08.2008, 00:55:02 xxx.xxx.105.3
Díky za zprávu. Takže nakonec jste použila vlastní nápad a využila při tom inteligenci hus a jejich chuti něco dobrého sezobnout.
Měla jsem kdysi kavku. A ta létala nad dvorem celý den, křídla ustřižená neměla. A přesto zůstávala doma. Ulétla až v době, kdy jsem po prázdninách musela jít do školy a nemohla jsem s ní celý den být doma.
Marková (neregistrovaný) 22.08.2008, 22:38:33 xxx.xxx.105.3
Ještě pro zajímavost dodatek: Nevím, zda by se to dalo použít pro husy. Ale kdysi dávno jsem viděla v Polsku, že tam někteří lidé měli u stanu za nohu přivázané na delší šňůře jednu nebo dvě slepice (kuřata). Pro papoušky existují a prodávají se "kšíry", jako mají malé děti v kočárku, a na tom vázání z popruhů může papoušek létat,ale nemůže uletět, ani se uškrtit.
civka
civka (102 příspěvků) 13.09.2008, 04:33:45 xxx.xxx.179.124
Dobrý den, po dlouhé době se opět hlásím a přináším foto krůt v konečné fázi které jsem líhnul 12.3. (jsou od 4 stránky tohoto fora) Dnes b udu zabijet poslední 3 krocany.
S pozdravem všech chovatelů Martin (civka)
Obrázek
baxi
baxi (82 příspěvků) 14.09.2008, 21:30:30 xxx.xxx.45.11
Martine,to jsou parádní kusy,
já už mám kachny vykrmené a v mrazáku .
Teď se chystám na výstavu,chci tam koupit novou kachnu,
a hlavně se těším na celostátní výstavu sebritek v Bohdalově.
chovatel (neregistrovaný) 16.06.2009, 23:15:59 xxx.xxx.21.32
dobrý den chci se zeptat o kolik může teplota v lihni klesat a stoupat u slepic
a jestli je normalni že teplota není stálá 37,8 ale porad se hybe od 37,4 do 38,2
paja (neregistrovaný) 25.07.2009, 15:19:39 xxx.xxx.6.33
My jsme se predvčírem vylíhly-Japonské křepelky
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 27.04.2011, 08:56:39 xxx.xxx.217.131
ahoj vsetkym chcem len povedat ze poznam dvoch ludi ktori liahnu vsetky druhy hydiny spolu v jednej liahni a vyliahnu vsetko co je oplodnene ten jeden dokonca tam mal aj pstrosy a vyliahol ich bez problemov tak som to skusil aj ja liahnem husy a bazantov spolu tak uvidim ako to dopadne potomm sa ozvem
luboš (neregistrovaný) 10.07.2014, 21:42:36 xxx.xxx.194.218
Odpověď na příspěvek uživatele ovecka z 20.08.2008, 22:44:11

Prosím o radu zda se dá husa uškrtit nebo jak ji nejlépe pro uši a oči zabít?Ještě jsem to nedělal.Díky

Alojz (neregistrovaný) 05.04.2015, 08:38:00 xxx.xxx.120.19

dobrý den

 

mam problém ohledně  termostatu v domaci lihní

koupil jsem termostat T-5000  krasně fungoval zatim nejvic vylihlich vajec .

termostat začal blbnout a v navodu neni o tom nic ..

chvili topi akorad chvily moc a pak tam naskoci na digitalu  velkym pismenem HH a prestane fungovat nevite nekdo co s tim mam to mesic teprav tak kdyztak reklamace ale at to neposilame jen tak.

dik za odpověd

Alojz (neregistrovaný) 05.04.2015, 08:39:31 xxx.xxx.120.19

dobrý den

 

mam problém ohledně  termostatu v domaci lihní

koupil jsem termostat T-5000  krasně fungoval zatim nejvic vylihlich vajec .

termostat začal blbnout a v navodu neni o tom nic ..

chvili topi akorad chvily moc a pak tam naskoci na digitalu  velkym pismenem HH a prestane fungovat nevite nekdo co s tim mam to mesic teprav tak kdyztak reklamace ale at to neposilame jen tak.

dik za odpověd

PETR (neregistrovaný) 20.04.2017, 11:48:42 xxx.xxx.32.22

Dobrý den, měl bych takový dotaz. Na půdě jsem našel staré akvárko, nejspíše 8 litrové. Už kdysi jsem si chtěl koupit líheň, ale nebyl dostatek financí a hlavně času. Proto mě napadlo, chovám rybičky a v záloze mám nějaká ta topítka do vody. Co kdybych do akvárka nalil vodu, aby bylo topítko celé pod hladinou, vložil k tomu ještě teploměr a udržoval teplotu a vlhkost pomocí termostatu v topítku na hranici mezi 38 stupni? Byla by šance něco odchovat? Nebo to je špatný nápad?

Do akvárka bych vložil ještě rošt, aby vejce byla na nečem položena.

Děkuji za radu.

bohumil.kašpar (neregistrovaný) 13.05.2019, 15:46:55 xxx.xxx.221.198

Proč krůta pořád sedí i když nemá vejce.Když ji zruším hnízdo tak sedne tam kde vydí vajíčko


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.