nemocná slepice

Dobrý den, poradil by někdo, máme jen 5 slepic, staří 3 roky, 1 slepice je od včera taková smutná, hřebínek má mnohem menší a spadlý na stranu, chodí jako kachna, jestli se to tak dá popsat, přijde mi, že se tak jako kolíbá, chodí velmi pomalu a nejčastěji sedí na místě a je celá skleslá, peří na ma svěšené dolu. Je něco, co bych měla ještě pozorovat? Děkuji 

neregistrovaný Kristina neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Kristina z 30.03.2014, 09:12:35

Ještě jsem si všimla, že má špinavý zadek a v kurníku byl i průjem.

neregistrovaný Kristina neregistrovaný

Možná příčina: salmonelóza nebo kokcidióza. Pokuste se koupit v lékárně léky proti těmto dvěma nemocem a slepice podle návodu přeléčit (postupně). Ale příčinou může být i jiná nemoc nebo nekvalitní krmení. Přestaňte krmit kuchyńské zbytky a začněte krmit pouze "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" tj. N2. Pokud byste chtěla vědět přesně příčinu, můžete dát trus nemocné slepice na rozbor veterináři; ale veterinární služby jsou dnes velmi drahé ! Takže likvidace nemocné slepice je asi nejlevnější řešení. P.S.: Nemůžete pokazit nic tím, když nemocnou slepici oddělíte od ostatních, a všem slepicím dáte neslazený silný černý čaj do míchanice, živočišné uhlí a vařenou nesolenou a nemaštěnou rýži. Ale samozřejmě, že léky jsou lepší. Zamezte přístup divokých ptáků, hlodavců a cizích lidí k Vašim slepicím. Dávejte jim pouze čistou pitnou vodu a neházejte jim syrové vnitřnosti z králíků !!! Skořápky neznámého původu před zkrmováním přepečte v troubě. POZOR na jedovatá semena plevelů ve zkrmované zadině, pozor na jedovaté květiny (např. durman) nebo zelenou bramborovou nať, nebo syrové slupky z brambor, protože obsahují jed solanin !!! Pozor na levnou pšenici, protože může být mořená, a proto pro slepice   J E D O V A T Á  !

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 30.03.2014, 22:32:31

Dobrý večer, děkuji za podrobnou odpověď. Slepice vypadala stále hůř a hůř, nakonec jsme přizvali zkušeného souseda a řekl, že nemůže snést vejce, je pravda, že nám nesly 4 z 5 a nedokázali jsme přijít na to, která nenese a tahle chudinka nenesla už od zimy, takže se asi dost trápila, pokud nemohla to vejce snést. Slepičku jsme utratili :-(

neregistrovaný Kristina neregistrovaný

Dobrý den,poradíte nám?.. Slepice se nám pořád dusí. Trčel jí ze zobáku provázek, tak jsme jí ho vidělali,ale myslím,že není celý. Provázek jí nejspíše zklouzl do žaludku a božel sebou vzal i jazyk. Ve vnitř v zobáku to má nějaké zdemolované a chybí jí tam dokonce i strany. Pořád se dusí a nevíme,jak jí pomoct.. Poradí te mi? Z

neregistrovaný Žaneta neregistrovaný

Dle Vaší zprávy je Vaše slepice "těžký případ". Pokud je to pravda, tak aby slepice "spolkla s provázkem svůj jazyk" je naprosto nevídané, neslýchané. Pokud slepice nebude moci žrát a pít, tak uhyne.

Poučení: Ve výběhu slepic vysbírejte všechny provázky, dráty, hřebíky, rozbité sklo a podobně a slepice do prostředí s odpadky NEPOUŠTĚJTE !!! Do výběhu slepic NEHÁZEJTE žádné odpadky, kterými by se slepice mohly poranit nebo otrávit nebo nakazit (např. syrové vnitřnosti z králíka).

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Žaneta z 26.03.2015, 22:19:09

Ještě doplňuji: Provázky NE !!!

Ale PÍSEK ANO.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Děkuji za odpovědi.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Dobrý den, u slepic nám zčernaly hřebínky. Co to může být? Děkuji za odpověď.

neregistrovaný L.B. neregistrovaný

SLEPICE SE JAKO ŽE SE DUSÍ HEKÁ NE BO PŠIKÁ PROSTĚ VYDÁVÁ DIVNÉ ZVUKY DOSTALY PRÁŠKOVOU SMĚS A OD TE DOBY HEKÁ ŽE BY TO MĚLA NĚKDE UVÍZLÉ 

neregistrovaný GFHFH neregistrovaný

Dobrý den  máme 5 slepic které nosí , jedna slepička ted je taková laxní , apaticka jen vydává takové zvuky jako kdákání ale je to jen spíš vrkání. Leží většinou tam kde nosí vejce a když jsem ji dala dnes žrádlo ani se toho nedotkla dáváme jim 2x denně žrát i s krmným zrním .Jednou týdně jim do toho přidáváme prášek na nemoce nevím jak se to jmenuje to dává manžel. Ale dáváme jim i vařené slupky z brambor, nebo skořápky ale jejich vlastní. Poradíte nám již nám uhynuly 2 slepice tím samým způsobem vždy ve své nosné přepravce.

neregistrovaný Michaela neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 20.07.2016, 08:52:13

Pro Michaela:

 1. Vaše informace jsou nedokonalé, neodborné, neúplné. Čím konkrétně slepice krmíte ?  Kompletní krmnou směsí pro nosnice v drobnochovu? (To je totiž jediný správný způsob krmení.)
 2. Vařené bramborové slupky, zbytky z kuchyně, starý chléb a pečivo, trochu krmného zrní a tráva ze sekačky je nevhodný způsob krmení, ve kterém chybí v dostatečné míře vitaminy, minerální látky a bílkoviny pro nosnice nezbytné. 
 3. Co to je "prášek na nemoce" ? Vy se ptáte na nemoc Vašich slepic a ani nevíte, jak se jmenuje správně "prášek na nemoce", který slepicím dáváte ? Možná, že jste Vaše slepice tím "práškem" třeba i otrávili ?
 4. Místo, kam nosnice snáší vejce , se jmenuje HNÍZDO ! Vy nemáte hnízda, ale nutíli jste všech 5 nosnic snášet vejce do jedné jediné přepravky. Správně se počítá 1 hnízdo pro 3 nosnice. Vy byste tedy měli mít DVĚ HNÍZDA.
 5. Na tomto fóru neodpovídají žádní veterináři (MVDr.) na dotazy chovatelů ohledně nemocí drůbeže. Veterináři jsou soukromí podnikatelé, kteří převážně žádné rady, diagnózy ani doporučení způsobu léčby na dálku neposkytují. (Nedělají to ani doktoři vzhledem k lidským pacientům, protože to na dálku tj. bez fyzického kontaktu doktora s pacientem, ani udělat nejde ! ).
 6. NA TOMTO FÓRU NEHLEDEJTE INFORMACI O DIAGNÓZE NEMOCI VAŠICH SLEPIC. TU VÁM MŮŽE POSKYTNOUT POUZE VETERINÁRNÍ DOKTOR, SPECIALISTA NA DRŮBEŽ, KTERÉMU MUSÍTE VAŠE NEMOCNÉ A UHYNULÉ SLEPICE PŘIVÉZT UKÁZAT.  TU SLUŽBU BUDETE ALE MUSET PANU VETERINÁŘI ZAPLATIT. Nebo zkrátka budete muset nechat své slepice uhynout, abyste nemuseli platit služby veterináři.
 7. Poznámka na konec: Musím Vám vyjádřit alespoň jednu pochvalu za statečnost, že jste na tento web napsala, postěžovala si, a snažíte se zastavit nemoc a hynutí Vašich slípek. Přeji Vám, aby se Vám to (po určitých úpravách způsobu krmení a chovu) podařilo.

 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 20.07.2016, 16:48:23

Předchozí příspěvek pro Michaelu je ode mne a mám šifru J.M. Děkuji za pochopení.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 20.07.2016, 08:52:13

Pro Michaela:

 1. Co to je to Vaše " krmné  zrní ", pravděpodobně koupené za nezvykle nízkou cenu ?  Může to být tzv. "zadina" s vysokým podílem pro drůbež jedovatých semen plevelů.  Může to být i stará pšenice (jiné obilí) původně určená pro výsev, a proto mořená chemickým prostředkem, který je pro slepice jedovatý !
 2. Doporučení:  Ihned to staré "krmné zrní" vyměňte za novou prvotřídní pšenici, bez semen plevelů a NEMOŘENOU !
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

agresivni kohout-vyzobava slepicim kridla a krk dale napada i nas vcetne deti co snim. mam ho zabit. za radu dekuji

 

 

neregistrovaný milan neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele milan z 21.07.2016, 09:46:09

Pro Milan:

Asi ano. Sám kohout (chovaný mimo hejno slepic) je zcela zbytečný. A pokud neuvažujete o líhnutí kuřat z vajec snešených Vašimi nosnicemi, tak je kohout také zbytečný.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

dobry den. Potrebujiporadit se slepkou. Bude to 14dni, kdy slepka je odstrcena a bez zivota. Pomalu se pohybuje, na kloace mirne znecistena, bez snasky, stari cca 3/4 roku viz obrazek. Co sni, vyleci se sama? dekuji

 • Obrázek
neregistrovaný vlasta neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele vlasta z 07.02.2017, 16:42:00

Samovolné vyléčení je málo pravěpodobné, ale možné. Co můžete udělat:

 1. Určitě nemosnou slepici ustájit samostatně (třeba ve sklepě) mimo ostatní hejno.
 2. Donést ukázat slepici veterináři a zeptat se ho na diagnózu a postup léčení. Ale tuto jeho službu budete asi muset zaplatit větší částkou Kč, než je hodnota slepice.
 3. Pokud má průjem, pokuste se slepici vyléčit léky proti salmonelóze a kokcidióze; léky koupit v lékárně.
 4. Je možné, že Vaše slepice má ptačí chřipku. To byste se dověděl po nahlášení jejího onemocnění nebo úhynu. Pak byste musel Vy (? ale spíše by to udělali pověřené osoby ) všechny Vaše slepice zabít,kadavery zlikvidovat dle platných předpisů a pak provést podle předpisů nařízenou asanaci a desinfekci všech odchovných pdostorů.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den mám 20 slepic a zničeho nic přestali nosit .Nepřepeřují žerou normálně a na hřebínku mají bíly povlak jak posipané od mouky . Co stím je nějaká léčba a případě název preparatu . Za informace děkují 

neregistrovaný ivo.gebauer@seznam.c neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 19 (celkem 19)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »