Osamostatnění na vyjížďkách

Zdravím :) potřebovala bych radu, jak naučit koně chodit na vyjíďky bez ostatních koní. Dosud jsme jezdili s více koňmi na vyjížku, ale jakmile chci s kobylou jít pouze sama, tak narazím. Kobyla se po chvilce začnet otáčet směr výběh a nedá si říct. Moc děkuji za případné odpovědi :).

neregistrovaný Phoebe neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Phoebe z 25.02.2015, 13:27:27

To co popisujete je častý problém. Já měla zase opačný problém. Byli jsme zvyklí jezdit na projizdku sami a ve společnosti jiných koní je neklidný. Podle mě to chce trpělivost, zkoušet to pořád dál dokud si zvykne a zjistí, že se nic neděje. Může to být běh na dlouhou trať a první vyjížďky budou krátké.

neregistrovaný Katy neregistrovaný

Možná by pomohlo chodit zpočátku krátké úseky nejprve na ruce, pak prodlužovat a když už bude kobylka zvyklá, zkuste to pod sedlem.

neregistrovaný EquisvetCz neregistrovaný

Jojo, já taky chodila s koníkem na ruce. Všude kde se dalo. Nebo když byl koník hodný, tak jsem na něj posadila dceru a chodily jsme. Za chvilku jsem mohla jet kamkoliv. Jen jsem si s koníkem hodně povídala, nebo mu zpívala a on když slyšel můj hlas, tak nebyl nic problém. Držím pěsti :-)

neregistrovaný Klára neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »