Společník k bojovnici

Dobrý den, nemám zkušenosti s chovem akvarijních rybek, ale známým se přemnožily bojovnice a říkala jsem si, že by to mohl být zajímavý přírůstek do zvěřince :-) Nerada bych ale brzy řešila stejný problém jako známí, a tak bych se ráda zeptala, jaký by byl pro bojovnici ideální společník, aby měla nějaké rozptýlení, ale zároveň aby se neprali. Pro tři bojovnice bych totiž neměla kapacitu, a dvě jsou, jak jsem se dočetla, problematický případ.

Předem děkuji za doporučení :-)

neregistrovaný Koumori neregistrovaný

Pokud nemáte zájem o odchov, nedoporučuje se pořizovat samice. Nikdy nechovat 2 samce v jedné nádrži. V menších akváriích (okolo 15 litrů) je vhodné chovat pouze jednoho samce. Ve větším akváriu nad 30 litrů (lépe okolo 50l) je možné chovat samce společně se samicemi (například 1 samec + 2 samice). Pro odchov je v třecí nádrži umístěn pouze jeden samec s jednou samicí.

V rámci svého druhu lze chovat v jedné nádrži pouze jednoho samce. A nyní odpověď na vaši otázku: k ostatním rybám je mírná. Potěr jiných ryb považuje za kořist.

neregistrovaný Akvary neregistrovaný

Děkuji za info :-) Měla bych k tomu ale ještě jeden doplňující dotaz - bylo mi řečeno, že bojovnice nepotřebuje v akváriu filtr, jsou tedy ještě nějaké další druhy rybek, které by s ní mohly akvárium bez filtru sdílet...?

neregistrovaný Koumori neregistrovaný

filtr pro bojovnici není až tak důležitý ale stejně bych ho do akvárka dal. Beta dýchá vzduch nad akvárkem jako všechny labyrintky. Takže k ní můžete dát třeba nějaké čichavce. Počet záleží na velikosti akvária.

neregistrovaný kira neregistrovaný

má  bojovnice (samec) se delí o menčí akvárko s drobním ancitrusem  př.8cm a panceřníčkem kropenatým. bes filtru a dokonale to funguje dokonce beťák spí vedle pancěřníčka. i sestra to tak má 

ik ik 1 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 5 (celkem 5)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »