Aktuálně: 4 904 inzerátů174 728 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

slepice krvaci ze zadku

Maria Valentova (neregistrovaný) 03.08.2015, 17:10:25 xxx.xxx.232.4

Dobry den,prosim o radu,mam letosni kurice ,uz nesou posledni tyden nesou vejce s krvi,tece jim krev ze zadku a pak uhyne. NA DOTAZ VETERINY  ASI PORANENY VEJCOVOD.KRMIM PSENICI I MACENOU SMESI,MACENYM PECIVEM,VAPENNY GRIT CERSTVA VODA K DISPOZICI.PREDTIM DOSTAVALY SMES K1 K2 K3 A TED MAJI GRANULE ENERGYT PRO NOSNICE.UZ ME NEBAVI SBIRAT VEJCE A CEKAT ,KTERA ZAS UHYNE,ZA RADU DEKUJI,KDE DELAM CHYBU NEBO CIM TO JE mARIA

J.M. (neregistrovaný) 03.08.2015, 23:25:38 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Maria Valentova z 03.08.2015, 17:10:25

  1. Krmte "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" SAMOTNOU ! Nemáčejte ji. K té kompletní KS už nic jiného nepřidávejte !
  2. Možná je důvodem "poraněný vejcovod" velikým vajíčkem. Možná je i dvůvod jiný, např. padání s hřadů večer při boji o místo na hřadu nebo kanibalismus.
  3. Přidejte hřadové tyče tak, aby každá nosnice měla 30 cm délky hřadu. Hřadové tyče musí být navzájem vzdálené asi 30 cm (i od stěny) a musí být snadno přístupné např. z podlážky podél hřadů, navazující na žebříček.
  4. Změňte společná velká hnízda na hnízda menší, každé pouze pro jednu nosnici. Tedy každé hnízdo s rozměrem podlahy 30 cm krát 30 cm (NE VĚTŠÍM !).
  5. Pokud máte kuřice plemene Leghorna bílá, nebo jiné s bílým nebo světlým peřím, tak by důvodem mohl být i kanibalismus, tedy druhými slepicemi rozklovaný okraj řitního otvoru právě snášející nosnice. Řešení: Na horní okraj vchodu každého hnízda přitlučte závěs zakrývající ze 3/4 vchod  do hnízda tak, aby ve hnízdě bylo ŠERO !!!  Závěs může být z nějaké tmavší látky nebo z rozstřiženého jutového pytle.
  6. Krvácení může způsobovat i onemocnění kokcidiózou. Řešení: Veterinář z přineseného trusu slepic určí a předepíše Vašim nosnicím KOKCIDIOSTATIKUM (= lék proti kokcidióze), kterým podle návodu Vaše nosnice přeléčte. Asanujte (nehašeným vápnem bez přítomnosti slepic) a přeryjte výběh, vyčistěte kurník od starého trusu.
Maria Valentova (neregistrovaný) 04.08.2015, 14:08:39 xxx.xxx.232.4

Dobry den,pani Markova dekuji za odpoved,desitky let chovam slepice,ale tohle neznam,asi jsou opravdu preslechtene.MAM BILE LERGHONKY ,ALE UHYNULY MI I CERNE A HNEDE.UZ NEVIM CIM BY TO MOHLO BYT .VEJCE NEJSOU VELKA DNES JEDU NA VETERINU.KOUPILA JSEM JE V BREZNU JAKO 9 TYDENNI,ZACALY NEST MALE VEJCE V 17 TYDNECH OPRAVDU BRZY,A MINULY TYDEN SE OBJEVILY ZAKRVACENA VEJCE A NASLEDNE UHYN,MUZE TO BYT TA KOKCIDIOZA,JAK SE PROJEVUJE SLEPICE JSOU JINAK CILE ZEROU.DEKUJI ZA ODPOVED MARIA

J.M. (neregistrovaný) 04.08.2015, 16:30:57 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Maria Valentova z 04.08.2015, 14:08:39

Odkaz na informaci o  kokcidióze, salmonelóze aj.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kokcidi%C3%B3za_dom%C3%A1c%C3%AD_dr%C5%AFbe%C5%BEe

http://www.1teddy.cz/produkty/holubi-drubez/uprava-traveni-probiotika/

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/1044479

http://slepice.info/nemoci-slepic/kokcidioza-drubeze

 

 

 

Maria Valentova (neregistrovaný) 05.08.2015, 14:23:19 xxx.xxx.232.4

Dobry den dekuji za odkazy ,uz je mam prectene ,ale myslim ,ze to neni muj problem,to musi,byt neco jineho.Slepice jsou vitalni ,zerou piji ,hrabou ,jen po seseni vejce uhynou ,vejce jsou zakrvacena.nejsou velka,slepice mi pripadaji vynesene.Pani Markova,fakt tohle mi jde na rozum,dekuji za rady i pomoc Maria

J.M. (neregistrovaný) 05.08.2015, 23:37:50 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Maria Valentova z 05.08.2015, 14:23:19

Dobrý večer paní Valentová. Pokouším se zeptat se na krvácení Vašich slepic veterinářů. Jestli mi něco rozumného napíši, tak Vám to sem překopíruji. Sama jsem se ve své praxi s něčím podobným nesetkala. Možná to je nějaká nová nemoc. U veterináře jste byla ? Dala jste mu k vyšetření trus Vašich nemocných slepic nebo dala jste mu přímo jednu uhynulou slepici k pitvě ?

Maria Valentova (neregistrovaný) 06.08.2015, 10:13:00 xxx.xxx.232.4

Dobry den,na veterine jsem byla slepici davam na pitvu,doktor take zatim netusi cim to je,dam vam pak vedet jinak moc dekuji Maria

J.M. (neregistrovaný) 06.08.2015, 12:46:57 xxx.xxx.168.107

Paní Valentová, pokuste se slepicím pokud možno co nejdříve dát:

K vitamin ( v lékárně nebo ve vařených bramborách)

C vitamin (celaskon v lékárně)

a krmné směsi a krmné doplňky obsahující  K vitamin a C vitamin. Vitaminy K a C  zabraňují krvácivosti ! Také na drobno sekané mladé kopřivové listy zkrmujte slípkám. Držím palce.  

J.M. (neregistrovaný) 06.08.2015, 12:58:59 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Maria Valentova z 06.08.2015, 10:13:00

Ještě v lékárně lze koupit  A S C O R U T I N, který také zabraňuje krvácení. Dávkování přepočítejte např.:

  1.  1 dospělý člověk má hmotnost cca = 70 kg
  2.  1 slepice má hmotnost cca = 2,50 kg
  3.  70 kg : 2,50 kg = 28
  4. V příbalovém letáku ascorutinu doporučenou denní dávku pro jednoho člověka vydělte číslem 28, a to, co Vám vyjde, násobte počtem slepic, kterým ascorutin budete míchat do míchanice (ale musí ji VŠECHNU  SEŽRAT !)
Maria Valentova (neregistrovaný) 10.08.2015, 17:42:42 xxx.xxx.232.4

Dobry den ,koprivy a brambory davam,vubec netusim co to je,pak se vam ozvu dekuji Maria

Maria Valentova (neregistrovaný) 19.08.2015, 11:26:27 xxx.xxx.232.4

Dobry den,pitva prokazala anemii strevni cervivost ,leky chemisole 20 proceny a.u.v.sol 100ml ,a pote ESB 3BIO 30PROCENTa.u.v.plv sol 5 krat 10 mg.prave tento pripravek se nema davat nosnicim,pak se nesmi pouzivat vejce.muzete mi poradit co s tim zda je nahrazka,nebo jak je lecit ,dnesw jedu pro dalsi lek,slepic mi uhynulo dost.jsem v duchodu a asi po teto zkusenosti se vzdam chovu stalo me to dost financi dekuji Maria

J.M. (neregistrovaný) 19.08.2015, 13:15:17 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Maria Valentova z 19.08.2015, 11:26:27

Dobrý den paní Valentová.

Děkuji za zprávu. Posuďte sama, zda se Vám více vyplatí slepice ještě léčit, nebo zlikvidovat chov. Zeptejte se případně veterináře, zda se léčené slepice úplně vyléčí a budou opět snášet vejce a jak dlouho a zda je u nich riziko opětovné infekce parazity z prostředí.

Nejsem MVDr. ,  více a lépe Vám poradit neumím, s něčím podobným jsem se dosud nesetkala.

Snad za rok, za dva budete moci chov obnovit. Přeji Vám všechno dobré.  S pozdravem j.Marková


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.