Aktuálně: 4 660 inzerátů177 623 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

křepelky nenesou

Robin (neregistrovaný) 23.02.2017, 20:23:39 xxx.xxx.52.12

Dobrý den mám doma 5 slepiše a 1  kohoutka  jsou od roku 2016 . Dostal jsem je od známeho měl je venku ve volieře a já jsem jel dal do sklepa do voliery je velká 1 m na 1  m    a už je mam 3  týdny a ani jedno vajíčko se neukázalo :/   Koupil sjemi infralampu   dnes jsem jí k nim dal  . Krmení jim dávám Krmnou směs ( doplnkovou směs )  listy od salátu , pšeničnej šrot , rozdrcene zkořápky.

J.M. (neregistrovaný) 23.02.2017, 22:16:20 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Robin z 23.02.2017, 20:23:39

Chov nosných japonských křepelek:

http://www.krepelky.info/index_1.php?id=16

http://www.ireceptar.cz/zvirata/hospodarska-zvirata/krepelky-japonske-jsou-male-ale-pilne-chov-ve-voliere-vajicka-kurata/

  1. Prostor stačí malý např. pro 5 ks křepelek stačí klec na 1 králíka.
  2. Kohoutka dejte zvlášť.
  3. Stačí příšeří, nemusí mít mnoho světla.
  4. TEPLOTA prostředí je důležitá: plus18°C až plus 25°C.
  5. KRMIVO důležité: "Kompletní krmná směs pro nosné křepelky" nebo "K1".

http://www.badychkrepelky.cz/krepelky/21-ZACINAJICI-CHOVATELE

 

Anonymní (neregistrovaný) 29.04.2024, 17:51:16 xxx:xxx.4f89:70fc

dobrý den, mam 4 krepelky v kleci pro králíka krepelky už mam 2 týdny krmime je stravou ma který byli zvykli od malá a krepelky pořad nenesou co mam dělat??

jo012810
jo012810 (195 příspěvků) 29.04.2024, 19:43:17 xxx.xxx.101.29
Robin:

Dobrý den mám doma 5 slepiše a 1  kohoutka  jsou od roku 2016 . Dostal jsem je od známeho měl je venku ve volieře a já jsem jel dal do sklepa do voliery je velká 1 m na 1  m    a už je mam 3  týdny a ani jedno vajíčko se neukázalo :/   Koupil sjemi infralampu   dnes jsem jí k nim dal  . Krmení jim dávám Krmnou směs ( doplnkovou směs )  listy od salátu , pšeničnej šrot , rozdrcene zkořápky.


Pokud se jedná o japonské nosné křepelky, pak si neumím představit 8 leté jedince. Možná 3 roky, ale snáška již zanedbatelná. Jde o plemeno drůbeže s rychlým růstem, kdy již v 6 až 8 týdnech nastupuje snáška.  Tyto křepelky jsou velmi citlivé na jakoukoliv změnu. Prostředí, krmiva, teploty atd. Výše byly popsány nároky na teplo světlo a potravu. Z mých zkušeností není nutná speciální směs pro křepelky, ale stačí sypká směs pro nosnice a to od stejného výrobce. Neustálý přístup k vodě (napáječky) grit. Stačí i jemný betonářský písek a najemno drcené škořápky. Ještě bych doplnil, že světlo od 5 do 22 hodin, např. přes časovač. Osvětlení stačí se zaměřením na krmítka. Dobré je mít popeleniště s jemných pískem. Já je choval v klecích, ale lze je chovat i ve voliérách… Pro někoho jsou klece “koncentrákem”.

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 29.04.2024, 21:54:47 xxx.xxx.174.74
jo012810:

Pokud se jedná o japonské nosné křepelky, pak si neumím představit 8 leté jedince. Možná 3 roky, ale snáška již zanedbatelná. Jde o plemeno drůbeže s rychlým růstem, kdy již v 6 až 8 týdnech nastupuje snáška.  Tyto křepelky jsou velmi citlivé na jakoukoliv změnu. Prostředí, krmiva, teploty atd. Výše byly popsány nároky na teplo světlo a potravu. Z mých zkušeností není nutná speciální směs pro křepelky, ale stačí sypká směs pro nosnice a to od stejného výrobce. Neustálý přístup k vodě (napáječky) grit. Stačí i jemný betonářský písek a najemno drcené škořápky. Ještě bych doplnil, že světlo od 5 do 22 hodin, např. přes časovač. Osvětlení stačí se zaměřením na krmítka. Dobré je mít popeleniště s jemných pískem. Já je choval v klecích, ale lze je chovat i ve voliérách… Pro někoho jsou klece “koncentrákem”.

Obrázek

Příspěvek na který reagujete je starý 8 let, čili tehdy byl křepelkám 1 rok. 

Buggyra
Buggyra (3313 příspěvků) 30.04.2024, 06:42:17 xxx.xxx.198.226
Anonymní:

dobrý den, mam 4 krepelky v kleci pro králíka krepelky už mam 2 týdny krmime je stravou ma který byli zvykli od malá a krepelky pořad nenesou co mam dělat??


Tak tu vyvstávají dvě otázky 1) jak jsou staré, zda již dospěly 2) zda strava, na kterou byly zvyklé od mala, podporuje snášku, zda ostatní podmínky chovu odpovídají potřebám ptáků.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.