Aktuálně: 4 756 inzerátů176 481 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Zvláštní chování papouška senegalského (je po léčení ...)

Kcko (neregistrovaný) 20.01.2016, 17:23:10 xxx.xxx.220.166

Ahoj, potřebuji nutně radu.

Papoušek byl apatický, moc nejedl, pospával, proto jsme ho odvezli jsme ho na veterinu a tam bylo zjištěno (rentgen, odběr krve), že má v bříšku nějaký kus kovu (něco snědl doma, mám dojem že z koupelny kus žiletky z holítka) = diagnóza pravděpodobná otrava.

5 dní jsem s ním jezdil na injekce (1 návštěva = 4 injekce do bříška), dohromady 20 injekcí tedy. Bylo to utrpení, papoušek vystresovaný, po injekcích úplně mimo (omámený či co... jezdili jsme až večer a pak do půlnoci jsem ho držel v ruce a nutil ho ke spaní). Poukončení léčby začal být papoušek lepší a po cca 3 dnech jsem si myslel, že je v pořádku, začal klasicky zlobit, popěvuje si (někdy huláká), s chutí loudí atd. Trvalo to cca 3-4 dny a je zpátky zase ten předchozí stav, nicméně se změnilo to, že když k němu dám misku s jídlem tak jí a taky začal být velmi agresivní a pořád nám lítá pod stůl na židli tam si zaleze do rohu a čumí .. pospává, odpočívá, když tam strčím ruku, tak po mě vyjede (to je trošku rozdíl oproti tomu předchozímu prvnímu stavu). Může se mu to zase vrátit? Nechápu jak mohl být X dní po injekcích v pořádku a nyní zase dosti zvláštní stav. Pod stůl si lezl i normálně, když byl zdravý (ale vždy jen tak 1-2h aby si odpočinul a vyspal a pak lítal po celém baráku).

Zítra samozřejmě zavolám veterinářce, chci ho jen ušetřit to kolečko s injekcemi (zda to vůbec pomáhá). Nemá někdo podobnou zkušenost?  

 

 

Kcko (neregistrovaný) 21.01.2016, 09:42:45 xxx.xxx.220.166

Děkuji za odkaz. Zavolám dnes veterinářce. Ale nezdá se mi, že by to bylo zcela stejné. Ta naše jí a nějak funguje, akorát je jiná než dřív a víc si zalejzá "do svých klasických prostorů" kam chodila dříve jen odpočívat a spát (polička, místo pod stolem na židli, koutek na dveřích...) tam ted tráví neuměrné množství času a je mnohdy agresivní a spíš než aktivní je taková pasivní ...

Kdyby vůbec nežrala, ale včera jedla z misky asi 5x. Hlavně mi nejde na rozum proč po injekcích (to samé co v článku, projímadlo a léky) byla několik dní "normální" a ted je jiná, ale přitom ne apatická jako na začátku. Divné :/


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.