Aktuálně: 5 722 inzerátů166 281 diskuzních příspěvků17 630 uživatelů

Strava

Tacco (neregistrovaný) 28.06.2018, 11:05:02 xxx.xxx.235.254
Dobrý den , potřebovala bych poradit jestli můžu dát do jedné králíkárny zakrslého králíčka s králíčkem velkým no zakrslý je od chovatele a velký byl chovaný jakože na maso obě jsou samičky a stejně staré nemůže ta menší třeba chytit nějakou nemoc , protože když jsme si je přivezli větší jsem objevila za oušky jakoby stroupky ale po třech dnech jí to začíná mizet tak nevím . A od kdy může králíček zeleninu a ovoce ?
J.M. (neregistrovaný) 28.06.2018, 14:30:26 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Tacco z 28.06.2018, 11:05:02

  1. Samozřejmě, že králík zakrslý může dostat od velkého králíka (i naopak) nějakou nemoc. 
  2. Seno, zelenou trávu, ovoce a zeleninu může králík žrát po odstavu, teda v době, kdy už nesaje mléko od matky.  Pro mládě je dietnější seno. Zelenou trávu přidávejte postupně opatrně. 
  3. Do stejného kotce zkuste obě samičky dát nejdříve za Vaší přítomnosti; kdyby na sebe byly agresivní, tek je dejte zase zvlášť ! Tedy pokud máte dva kotce, tak je raději dohromady nedávejte. Chovu zdar.
Tacco (neregistrovaný) 28.06.2018, 15:56:50 xxx.xxx.159.55
Děkuji a měla bych ještě dotaz dnes jsem koupila králíčkům granulky , které jak jsem si později všimla jsou od pěti let a našim je pod jeden rok ale nemělo by jim to vyvolat nějaké střevní potíže ne ? Máte zkušenosti s tímto krmením na fotografii ?
J.M. (neregistrovaný) 28.06.2018, 21:52:43 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Tacco z 28.06.2018, 15:56:50

S granulemi pro králíky ( jejichž foto jste poslala na tento web) zkušenost nemám. Překvapuje mne, že tam je dle Vašeho sdělení uvedeno stáří králíků "od 5 let věku" (?). Nespletla jste se ? Králíci na maso se takového vysokého věku běžně vůbec nedožijí. A králíček zakrslý asi také ne, to nevím. Těch pět let je možná záruční doba, tedy trvanlivost.

Já mám s králíky zkušenost pouze se statkovými krmivy: seno, sláma, oves a ječmen zrno, zelená tráva, krmná řepa a mrkev, obilní šroty, občas vařené brambory při výkrmu; k tomu čistá pitná voda.   

Tacco (neregistrovaný) 29.06.2018, 07:33:52 xxx.xxx.159.55
Děkuji někde mi bylo řečeno že se zakrslí dožijí třeba občas i deset let a příbuzná má sedmiletého tak uvidíme
J.M. (neregistrovaný) 30.06.2018, 09:32:51 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Tacco z 29.06.2018, 07:33:52

Pokud budete kupovat granule pro králíky, tak raději od českého nebo slovenského výrobce. Doporučuji je také občas obměnit, případně přidat kvalitní seno ze zahrady, umytou mrkev nebo krmnou řepu (od známých nebo příbuzných z venkova, kteří mají určitě na 100% zdravou drůbež i králíky. Je nebezpečí infekce nemocemi.) Z přírody nedávejte zelené krmivo, opět nebezpečí infekce např. myxomatózou.

kristi (neregistrovaný) 22.01.2019, 13:33:08 xxx:xxx.c7ab:3173

Chci se zeptat , dcerka chce malého zakrslého králíčka, to bylo asi jediné na co jsem přistoupila :D, protože chtěla velké zvířata :-D Chci se zeptat, jaké typy granulí nebo krmiva dávate králíčkovi a jaká je nejlepší značka nebo spíš jaké máte zkušenosti, Našla jsem si tento eshop mají tady celkem toho dost : https://www.zooo.cz/hlodavci/krmivo/granulovane-krmivo/

Anonymní (neregistrovaný) 23.01.2019, 15:06:03 xxx.xxx.40.76

To je na vás, značek je spousta, a některé se ani neliší složením ale pouze cenou. Proto raídm vyzkoušet si různé, aždému králíkovi bude chutnat něco trochu jiného.

Maja (neregistrovaný) 15.04.2019, 12:41:48 xxx.xxx.233.10

Dobrý den! Chtela bych se zeptat a jestli mi poradíte co dál. mam třetí týden králička teddyho.snažíme se mu dávat seno, krmivo atd co králičci potřebuji ale zacal pojídat své bobky a i vylizovat moč. nevíte co mu muže chybět?Poradíte mi? Děkuji!

 

 

J.M. (neregistrovaný) 15.04.2019, 20:06:39 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Maja z 15.04.2019, 12:41:48

Dobrý večer Majo. 

Pokud vím, tak požírání bobků u králíků není nic nenormálního, nemusíte se tím znepokojovat. S tou močí to tak obvyklé není; můžete mu častěji denně měnit a doplňovat do misky čistou pitnou chladnou vodu. Kupte mu "Kompletní krmnou směs pro králíky", v té průmyslově vyrobené krmné směsi by měly být obsažené všechny živiny, minerální látky a vitaminy ve správném poměru. Možná klec s králíkem umístěte do chladnější části bytu, tedy např. do předsíně nebo do sklepa. Napadá mne totiž, jestli mu v bytě není příliš horko ?

Chovu zdar !

Kacka1BJ (neregistrovaný) 10.08.2022, 20:04:36 xxx.xxx.93.202

Dobrý den zakrslého králíka bych nechovala v králíkárně venku, takže já bych je k sobě nedávala. A králíček může zeleninu od 7 týdnů, ale musí si na ni pomalu zvykat!! S těmi stroupky za ušima netuším

angor
angor (8 příspěvků) 24.05.2023, 22:59:41 xxx.xxx.174.238
Dve cizi samice do jedné kralikarny rozhodně ne, akorát se zabíjí, dvě samičky lze chovat na velkém prostoru, kde se si každá může najít své místo když nemá náladu. Společně chovat lze s největším úspěchem kastrovany páreček. Měli jsme jak dvě samičky, tak teď máme páreček, páreček spolu je v pohodě v jedné kleci, samičky by se sezraly. Šťavnaté krmení začít po troškách po 3.tim měsíci, mláďata nemají ještě pořádně vyvinutou trávicí soustavu, někde dokonce doporučuji až od 5. Měsíců.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.