Aktuálně: 5 145 inzerátů172 504 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Králíci se perou

Wimmerka (neregistrovaný) 12.05.2020, 22:56:32 xxx.xxx.14.26
Dobrý den, máme doma 2 králíky - samce. Jsou spolu už od malička, brali jsme je společně i ze zverimexu, zvyklý být spolu v jedné kleci a dodnes nebyl problém. Králíci byli rovněž hned ze začátku kastrovaní. Věk prvního kolem 7 měsíců a druhý 6 měsíců. Doma je máme 3 měsíce. Včera večer se však poprali, starší má roztrženou půlku břicha a musel na šití. Doufala jsem že to byl jen nějaký "zkrat" a všechno se vrátí zase do normálu (běžně spolu spí v jedné kleci, i mimo ní jsou stále spolu, jedí z jedné misky atp.) Ale teď po něm mladší opět znovu vystartoval z ničeho nic, ten zraněný jenom ležel za klecí a ničeho si nevšímal, nic mu nevracel, jenom utíkal... Oba incidenty se staly mimo klec, společně jsem je do klece radši nezavírala, nechala jsem je akorát později venku společně. Celé odpoledne bez problému, spíše si sebe nevšímali, ale pokud k sobě přišli, nic si neudělali, až opět teď večer. Myslíte že to může být například tím, že ještě cítí ránu a zase se to srovná? Nebo je tohle soužití už ztracené? Děkuji
Anonymní (neregistrovaný) 13.05.2020, 09:35:29 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Wimmerka z 12.05.2020, 22:56:32

Domnívám se, že už klidné spolužití Vašich králíků skončilo, protože se dostali do dospělého věku. Ani v přírodě králíci trvale v nějakém pevném svazku nežijí, nejsou to zvářata stádová.  

Řešení:

  1. Oba králíky si ponecháte a budete je držet a chovat každého zvlášť v odděleném prostoru nebo v samostatné kleci.
  2. Jednoho z králíků se zbavíte (vrátíte ho do zverimexu, nebo někomu ho darujete. 

 

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.