Aktuálně: 4 901 inzerátů174 690 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Afričani

sunflowersman (neregistrovaný) 24.05.2008, 15:34:38 xxx.xxx.175.196
Dobrý den, který papoušek pocházející z afriky z rodu poicephalus je podle Vás nejlépe odchovatelný, popřípadě vkládejte své zkušenosti a kldy a zápory jednotlivých druhů. děkuji
bambam (neregistrovaný) 24.05.2008, 16:09:15 xxx.xxx.224.196
Já bych řekl že ze skupiny ptáků poicephalus jsou nejlepe odchovatelní senegalci
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2008, 19:22:36 xxx.xxx.190.65
No právě že senegalci jsou jedni z nejobtížnějí odchovatelných poichelpáhů a Cone mi dá jistě za pravdu... Vždyť kolik se do Evropy dovezlu senegálců a kolik z nich s úpěchem odchovalo?

Podle mého jsou jedni z nejsnáze odchovatelných hnědohlávci a super jsou taky konžáci
cone
cone (1412 příspěvků) 24.05.2008, 21:11:16 xxx.xxx.85.196
Osobně zastávám názor, že senegalce odchovat je těžší, nemám na mysli aby zahnízdili, ale aby udělali mládě až na bidlo, aby to dotáhli. Je fakt, že jich zde za posledních 5let byly dovezené řádově tisíce.Naproti tomu u zmiňovaných pap. hnědohlavých bylo dovezeno samic řádově max. v desítkách - procentuelně na počet dovezených budou asi hnízdit nejsnáz. V počátcích, kdy je odchovávalo jen pár chovatelů o ně takový zájem nebyl, mladí se prodávali kolem 3-3500kč. Sám jsem 6 kusů měl ( 4samce a roční pár - odchov ) a neprozřetelně jsem je dal pryč, teď mě to mrzí.
Konžští mi třeba jeden pár neustále a spolehlivě hnízdí, druhý pár asi bude potřebovat prohodit nějaký kus, aby se k něčemu odhodlal.U konžských bylo ale také dovezeno dostatek chovného materiálu, dohromady snad k tisícovce u obou běžnějších poddruhů ( gulielmi a fantiensis ), massaicus u nás bude jen několik málo kusů, a to jěště kdoví jak jsou u majitelů spolehlivě rozlišeni.Co se týče rufiventris a ruppeli, tak odchovy u obou jsou méně časté zase asi kvůli menšímu počtu jednců. Dobře také budou hnízdit i majeráci, ale pomíchání poddruhů bude značné. U nich jsem neměl štěstí, dvakrát jsem přišel o samici.Nesmíme opomenout z dostupných jěště pap. šedohlavé /kapské/ fuscikolis a suahelicus, kteří také u nás hnízdí a jsou odchováváni. Robustus zde asi zastoupen nebude a rozlišení obou předchozích navzájem asi také nebude až tak snadné, jak někteří tvrdí. Jinak ale jsem rodem POICEPHALUS unesen a upřednostňuji jej ve svém chovu.
cone (neregistrovaný) 25.05.2008, 22:30:47 xxx.xxx.85.196
Dobrý večer mirjano,několikrát jsem narazil na samičky majeráka, ale vždy prodej jen společně se samcem, sourozencem, a za cenu jako za dvě samice. Takže to chce vytrvat a navíc i mít trochu toho štěstí.Jinak držím palce ať se samice podaří sehnat. Dva moji známí loni něco odchovali, samice vždy jen jedna a oba si samičky ponechali. Ale kolem Plzně a Písku jsou chovatelé, kteří je množí, tak snad jen domluva s nimi by mohla vést ke kýženému výsledku.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.