fa Drůbežárna Prace-Vaše Zkuš.

Zdravim...kdyz sem si kupovala z drubezarny prace rocni slepice 10ks asi pred trema letama bylo vse v poradku....letos sem si koupila 5mladejch kuric z jine drubezarny a po mesici doplnila 3ma kusama rocnich slepic z drubezarny prace(byly vybluty a vypelichany) po trech dnech zemrela jedna ta druha se drzi...ale zaroven s nema sem si dovezla vsenky a cmeliky...zamorily mi doslova celej kurnik ...s nicim horsim sme se jeste nesetkaly...nakoupili vsechny mozny pripravky za tisice ale nic nepomahalo...zacaly mi umirat i mlade kurice...uz sme si nevedeli rady protoze sme ty broucky tahali na rukach a nohach domu kdyz sme sli pro vejce....des..zustali my dve slepice ktery sme stihly nejakym zpusobem zachranit ..kurnik sme musely vypalit horakem a vystrikat...dve posledni slepice presunout jinam.dene sem je koupala a strikala proti tem broukum...bylo to naposledy..at uz se to vzalo kde chtelo...my mame za to ze sme si je dovezli z tema starejma slepicema..s nicim takovym sme se jeste nesetkaly...z drubezarny prace uz nevezmem ani jednu...do ted se s tema dvouma co nam zbyly trapime...porad se tam cmelici vyskytujou...
neregistrovaný Petra neregistrovaný

Koupila jsem z Práce slepice letos poprvé jako začátečník, jedna slepička trochu bojovala, protože ji pořád klovaly ostatní a odstrkávaly od žrádla, měla i slaboučký a malý hřebínek,  dnes už nepoznám, která to byla, s hodně  různorodou a hlavně zelenou stravou se všechny krásně opeřily a jsou to úplně jiné slepičky, než jsme je dovezli. Okamžitě snášely vajíčka, i teď v půlce října máme stále 12-15 vajíček denně z 15 slepic, dostávají pořád kromě jiného kopřivy. 

neregistrovaný Helena neregistrovaný

Prodáváte nosnice?

Musím obnovit chov. Slepice mi požírají vajíčka. Už jsem vyzkoušel vše co je na internetu, včetně krácení horní části zobáku. Jsou posedlé po vejcích. Likvidují hnízda a když najdou vajíčko tak se o něj perou. 

Hostina Lanžhot.

neregistrovaný Mgr. Antonín Hostina neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Mgr. Antonín Hostina z 26.02.2017, 16:41:30

Poučení: Požírání vajec je způsobeno nedostatkem bílkovin v krmné dávce, nedostatkem vitaminů a minerálních látek v krmné dávce, nedostatkem pitné vody, nedostatkem tepla v krutém mrazivém zimním období, špatně podestlanými hnízdy, nezastíněnými hnízdy, návykem.

Návod na řešení a nápravu:

1. Ustájení: nejméně 30 cm hřadu na 1 nosnici, nejméně 1 hnízdo pro 3 nosnice (Příklad: 12 ks nosnic : 3 = 4 ( a více) hnízd).
  2. Hnízda o rozměrech 30 cm x 30 cm x 30 cm dokonale vystlat suchou nezaplísněnou ječnou slámou neřezanou. Hnízda musí mít vchod zastíněný ze 4/5 závěsem z pytloviny, přibitým k hornímu okraji vchodu do hnízda. Ve hnízdě MUSÍ BÝT ŠERO !!!
  3. Krmte pouze "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" dle návodu. Kuřicím krmte nejdříve směs pro kuřice. Jakmile kuřice začnou snášet, krmte směs (KKS) pro nosnice N1 (startovní), pak N2.
  4. V létě nepřekrmujte trávou a jiným zeleným krmením.
  5. I ke krmné směsi můžete asi 2x týdně přidat vařené hovězí maso neslané nemastné a NAMLETÉ !
  6. V zimě za mrazu pravidelně v napáječce doplňujte vlažnou pitnou vodu, aby ji slepice měly celý den i noc "ad libitum", to znamená,kdykoliv k dispozici; aby se tou vlažnou vodou mohly za mrazu ohřát ( jako se lidé ohřívají konzumací teplého čaje). Voda v napáječce NESMÍ ZMRZNOUT !
  7. Před zimou pečlivě zateplete kurník např. starým kobercem nebo obložením balíky slámy. Můžete uvnitř kurníku také instalovat bezpečné vytápění a přisvěcování (např. 1 svítící el. žárovka). Za mrazivých dní vypouštějte přes den nosnice pouze do skleníku nebo do foliovníku.

Chovu zdar !

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Ještě jedno řešení:

Můžete zakoupit hnízda s otvorem ve dnu (vypadají jako takové "záchůdky") (nebo snášecí košíčky se šikmým, dozadu vykulovacím dnem). Pod podlahou každého hnízda je taková jakoby nízká zásuvka. Vajíčko ihned po snešení propadne otvorem ve dnu  do prostoru pod hnízdem, a tam už ho slepice nemůže ani poškodit, ani sežrat. Odkaz (např., ale existují i jiné nabídky) :

http://www.driml-napajecky.cz/cz/drubez-holubi/snaskove-hnizda/plastovy-kosik-do-kukane-pro-slepice-2012009.html

Chovu zdar !

Ještě doplňuji:

"Ad libitum" musí mít nosnice stále k dispozici suchý křemenný říční písek, nejlépe v popelišti pod kurníkem. Písek musí obsahovat také zrnka o velikosti asi 3 mm až 7 mm. Zrnka písku potřebují slepice nutně mít ve svalnatém žaludku, aby mohly rozmělnit a následně dokonale roztrávit potravu.

mám dobré zkušenosti beru slepice jenom z Prace a co se týká čmelíků tak já osobně vždy když donesu slepice domů tak vyčistím kurník a vystříkám rebelem proti čmelíkům zatím jsem je ještě nikdy neměla to dělám jako prevenci

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

jedině kdy přijdu o slepice tak má na tom svůj podíl kuna

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 02.05.2017, 21:58:45

Také mě v zimě dvě slepice kuna zničila.Slepice dali hlavu přes větší pletivo a obě dvě měli ukosnutou hlavu jinak nic. Bylo to v zimě kdy bylo -10C.

neregistrovaný Franta 371 neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 61 - 69 (celkem 69)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »