Je to vápenka?

O víkendu jsem navštívil rodiče a spatřil jsem tuto hrůzu!!!! Jedná se o vápenku? Taky na nožičkách má takové bílé šupinky. Byl celý načepýřený a za 4 hodiny pobytu jsem ho neslyšel ani jednou písknout....:-( Většinou spal. Zdál se mi ale celý apatický, jen si došel na zrní a na vodu. Je asi třičtvrtě roku mladý. Díky za reakce a za podněty k léčbě
  • Obrázek
neregistrovaný romaario neregistrovaný
Zkuste poslat lepší foto at to líp poznáme
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ano opravdu se nejspíš jedná o vápenku, která se u andulek vyskytuje velmi často, klec vydesinfikujte a postříkejte Arpalitem (nebo jiným antiparazitálním přípravkem) stejně jako ptáka, kterému mimojiné mažte každý druhý den postižená místa rostl. olejem nebo nějakým živočišným tukem (sádlo, atd). V takovém stadiu by vápenka neměla závažnějším způsobem ovlivnit celkový zdravotní stav ptáka, takže buď je v tom ještě něco jiného nebo je to prostě jen vaše sugerace (nic ve zlém;-)) Přeji hodně štěstí. Luboš Tomiška
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Přidal jsem na kontrastu a dávám další foto. Lépe to už opravdu nejde.
  • Obrázek
neregistrovaný romaario neregistrovaný
tu uz olej nepomoze...treba IVOMEC
neregistrovaný sense neregistrovaný
Nevím kde by přišel např. k plicní červivosti (Ivomec), ale díky za postřeh
neregistrovaný romaario neregistrovaný
zdarec je to vapenka ale nic to neni staci to jen mazat jedlym olejem a za cas to zmizne mozna se oloupe trochu kuze ale zase to doroste a nic nepujde poznat
zalud zalud 358 příspěvků
Já bych vápenku určitě nepodceňovala - může to přejít v hodně škaredou vápenku. Já mám nějaký olej od veterinářky, který se dává na ozobí nebo pod křídlo (na tu velkou žílu), ale nevím ja se to jmenuje - možná ten Ivomec nebo nějak podobně.
Zebra Zebra 138 příspěvků
romaario:IVOMEC veterinari bezne aplikuju pod kridlo pri lieceni pokrocilej vapenky.
sense sense 2 příspěvků
nejsem veterinář, jen se mi to zdálo z mého laického pohledu jako kruté řešení. Díky zkusím doporučit. Chci se ještě zeptat, zda vápenka může vyústit v nějaké závažnější onemocnění nebo i ve smrt?
neregistrovaný romaario neregistrovaný
to nevim ale mel jsem jednu andulku a ta mela tu vapenku tak rozsirenou ze nevidala na jedno oko vubec a na to druhy jen trochu je lepsi to zavcas lecit nez se to rozsiri jako treba u me
zalud zalud 358 příspěvků
Nevím, co Vám přišlo kruté? Ta aplikace pod křídlo? To se jen kapne z injekce (bez jehly samozřejmě) pod křídlo, protože tam je velká žíla a tak se přípravek přes kůži vstřebá do systému a působí zevnitř. Našla jsem foto pokročilé vápenky - myslím, že to mluví samo za sebe. Určitě bych to jen tak nenechala, ale šla bych na veterinu.
  • Obrázek
Zebra Zebra 138 příspěvků
zdravim ja bych takovou věc resil okamzite prez veterinare . .Hann . . ( ta fotka kruta, ale vystizna )
Hann Hann 250 příspěvků
Nasla jsem jmeno toho oleje na vapenku, co mam od veterinare (spec. na exoty), je to Ivermektin 1%, a me vzdycky zabral (davam ho pod kridlo).
Zebra Zebra 138 příspěvků
Někde jsem četl o přípravku Selamektin. Asi to bude na stejné bázi jako Ivermektin. Jak často tyto přípravky aplikovat?
neregistrovaný romaario neregistrovaný
Přípravek Selemektin neznám, takže nemůžu poradit. Já jsem vždycky aplikovala Ivermectin jen jednou, ale to byla vždy jen začínající vápenka. Pokud je vápenka v horším stadiu, tak nevím jak často. Určitě bych se poradila s veterinářem.
Zebra Zebra 138 příspěvků
Bohužel náš sameček taky chytl vápenku. Ač jsem asi 2 týdny mazala olejem, tak se toho ne a ne zbavit. Včera přivezl táta od veterináře kapky (chtěla jsem ten Ivomec, co tu někdo doporučoval, ale ten veterinář neměl). Dal tátovi ale kapky na stejné bázi - asi ten Selamektin, co zmiňuje romaario.

Vím, že se to aplikuje na žílu pod křídlo, ale stačí 1x denně? Nebo vícekrát? Na to se totiž táta už nezeptal. :(

děkuji moc za odpověď
lavacca lavacca 1 příspěvků
většinou se opakuje po 14-ti dnech
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 18 (celkem 18)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »