Aktuálně: 5 042 inzerátů173 732 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Prosím o radus volbou kamaráda

L (neregistrovaný) 23.12.2010, 15:04:19 xxx.xxx.92.43
Ahoj, jsem sám a hledám kamaráda do bytu. Žiji v RD, venku pobíhá 6 slepic, 5 králíků a černý kocour. Přál bych si se k někomu vracet... S myšlenkou pořídit si papouška koketuji už dlouho. Ovšem nevím, který by byl vhodný pro muže samotáře. Nabídnul bych mu 4+1 (130m2) a k tomu luxusní voliéru, jejíž cena mne netíží. Nemám s papoušky zkušenosti - krom chovu andulek z mládí. Přál bych si aby ten tvoreček mohl létat volně po místnosti, byl hravý a sem tam třeba i přilétl sám. Kdyby uměl promluvit, byl bych jen rád. Poradíte mi prosím? vzteklinek@seznam.cz
anonymní (neregistrovaný) 23.12.2010, 15:08:37 xxx.xxx.176.218
Jak tak přemýšlím, byl by asi vhodný žako. Většinou se prodává ručně dokrmený (ochočený) a snadno se naučí mluvit. Hlídali jsme ho sousedům a byla s ním celkem sranda :D
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.12.2010, 17:42:09 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, vhodných papoušků je hodně. Já zase, tak jako skoro vždycky doporučím senegalce, který je perfektní. Snadno se ochočím, jeho cena už není tak vysoká, je to klidný papoušek a dá se naučit i mluvit. Taky není uřvaný, takže to je taky výhoda. Dál bych se možná podíval i po amazoncich. Já s nima zkušenosti nemám, ale z knížek od Rosemary Low, které mám přečtené jsou jako společníci taky perfektní, vystačí si sami, ale když si s nimi hrajete, tak jsou taky šťastní. Druhů je ale hodně, tak se podívejte třeba i po amazoňanech, poicephgalusech, mníšcích šedých, Eklektusech atd. Stačí pohledat a potom se na vybraný druh zeptat, jestli je vhodný. fylip
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 23.12.2010, 18:13:02 xxx.xxx.85.66
to je sice super :-) co nabízíte, ale nezdělil jste částku, kolik času se mu hodláte věnovat,jak dlouho jste v práci, máte li zájem o většího zástupce papoušků nebo se spokojíte se středním či menším druhem..... chcete jít do toho na 10-20 či 5O let ? tj. uklízení,občasná náladovost,běžné starosti s možným onemocněním,volba opatrovníka v případě dovolené atd. , počítáte s křikem či by měl být tišší ? doporučení je mnoho
L. (neregistrovaný) 23.12.2010, 20:21:24 xxx.xxx.92.43
Pane Bury, děkuji Vám za Váš opravdu hodnotný příspěvek. Donutil jste mne zamyslet se totiž i trochu sám nad sebou! Hledám kamaráda a nabízím mu životní prostor. Hledám společnost a tu jsem sám nenabídl... - Jsem denně 10 hodin mimo domov. A po návratu jsem zvyklý na ticho, tak nevím... Křiklounka určitě nechci. Vím že papoušci jsou náladoví, stejně jako kočky a my lidé. Co se týče uklízení.... i po sobě uklízím, takže ptáček navíc nic nezmění. A co se velikosti týče? Na tom nezáleží. Spíše menší aby měl dost prostoru k létání v místnosti. Moc Vám děkuji za Váš obzor rozšiřující příspěvek!
sunflowersman (neregistrovaný) 23.12.2010, 21:56:20 xxx.xxx.175.196
Já bych také volil podle Vašich indícií papouška konžského. I dva ručně dokrmení jedinci by nemuseli být špatní a alespoň se spolu zabaví v době Vaší nepřítomnosti. Pro mě je papoušek konžský takový "balíček" opravdu vhodně sešlých vlastností u jediného a inteligentního tvorečka.
anonymní (neregistrovaný) 23.12.2010, 22:13:41 xxx.xxx.51.73
Dobrý den!Jak už tady někteří doporučily,tak pro Vás je asi nejvhodnější Papoušek senegálský,nebo papoušek konžský.Pak tu byla řeč o amazoňanech,mníškovi a eklektusech,ale též zmínka o Žakovi.Ten je myslím také nejvíce rozšířeným ochočeným papouškem v našich domácnostech.Jen mě zaráží,že tu nepadla zmínka o Ara Ararauna,nebo jiném Arovi.Jsou to nádherně vybarvení papoušci,jsou velcí a dobře se učí.Zatím nashledanou.
anonymní (neregistrovaný) 23.12.2010, 22:31:17 xxx.xxx.109.90
Africký papagaji sú najväčší drevorubači.Keď ho chce mať pán pusteného počas jeho neprítomnosti,tak je to veľmi zlá voľba.
L. (neregistrovaný) 23.12.2010, 23:11:46 xxx.xxx.92.43
Ara ararauna znám osobně. Je to velký a náročný papoušek. Má jej můj kamarád a vím že Ara zaměstná celou rodinu. Tak vysoko nemířím. Nezapomeňte že jsem začátečník. Nejde o investice ale o zodpovědnost. Nemohu si dovolit náročného přítele. - Co se týče vybavení bytu... i já leccos poničím. Po dobu mé nepřítomnosti by neměl volný prolet. Řekl bych "létání jen pod dozorem". (Vím jak dokáže ublížit obyčejná záclona!) Aru prostě ne, toho přenechám zkušenému chovateli.
anonymní (neregistrovaný) 23.12.2010, 23:21:37 xxx.xxx.16.80
Nejlepsi by bylo si pujcit atlas papousku a neco nacist o jiz tu zminovanych druzich. Take dost zalezi, aby se vam papousek libil. Ja bych jako vzdy doporucil nejakou pyruru. Neni moc velika, ale o to vic vam da lasky.
anonymní (neregistrovaný) 24.12.2010, 07:53:44 xxx.xxx.200.189
neco mensiho, extremne neurvanyho, kontaktniho - parek pyrur, amazonku rodu pionus, aratingove slunecni jsou taky prima, zarvat si umi jako kazdy aratinga, ale nejeci to furt.
anonymní (neregistrovaný) 24.12.2010, 08:39:10 xxx.xxx.109.90
Veľmi dobrý mazlíček je i Ara Nobilis.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 24.12.2010, 12:11:31 xxx.xxx.85.66
aru nobilis (ara červenoramenný) mohu z vlastní zkušenosti taky VELICE doporučit, ale řekl bych, že může být posléze poměrně hodně závislá na svého pána a to by v případě nepřítomnosti nemuselo dělat dobrotu. Já osobně mám názor že s p. konžským nemůže šlápnout vedle. Afričtí papoušci jsou dle mého nejvhodnějším kandidátem pro člověka který chodí do práce, neboť netrpí tolik na nepřítomnost pána. A s hlučností relativně nehlučností jsou výborní. S tím okusováním to také nemusí být až tak divoké.Momentálně mám p.kapského a ten se nedotkne doma ničeho a to je puštěný denně a několik hodin i bez dozoru. pyrura a aratinga také dobrá volba oproti africe temperamentnější papoušci a o trochu hlučnější. ale zase pán bydlí na RD a přece jen v kuse neřvou......
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 24.12.2010, 12:17:04 xxx.xxx.0.6
podle mě pyruru,i dvě ochočené stále kamarádí s člověkem,naučí se mluvit,nejsou hlučný,jsou super
anonymní (neregistrovaný) 24.12.2010, 13:15:23 xxx.xxx.200.189
nobilisky jsou bezva, ale singl fakt ne, nebude stastna
anonymní (neregistrovaný) 24.12.2010, 15:07:02 xxx.xxx.154.178
Já bych doporučila mníška, ale pod podmínkou, že člověk nebydlí v paneláku, protože je trochu hlučnější. Ale je velmi učenlivý. Mám sedmiměsíčního samečka (alespoň myslím, že je to samec), mluvit ho cíleně neučíme, a přesto už říká min 15 slov a i celá slovní spojení, volá na psy jménem, směje se apod.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.