Aktuálně: 4 830 inzerátů175 406 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Prosím o radus volbou kamaráda

L. (neregistrovaný) 28.12.2010, 13:19:29 xxx.xxx.92.43
:-))) Mám kocoura. Spíše to je ale malá puma černá. :-))) A v širokém dalekém okolí je to jediný kocour s obojkem a identikitem. Jak už jsem psal, mám i chovné králíky a nechovné slepice. :-) Ne, vážně. Přemýšlím nad senegalcem nebo jejich páru. Ne kvůli chovu. Jen si to potřebuji promyslet než se do toho dám. Zatím mám objednané knihy o chovu tohoto tvorečka.
Obrázek
zdenka (neregistrovaný) 28.12.2010, 15:06:09 xxx.xxx.57.166
Pro pana Ladislava: Podle všeho, co tu píšete,usuzuji,že jste zodpovědný člověk.. Nebojte se toho a prostě do papoušků "jděte".. Jsou to skvělí tvorečkové.. Pokud si navíc pořídíte dva, nemusíte se obávat, že by se cítitli osamoceni. Při vaší povaze jim budete zajisté dobrým " páníkem". :-) A při vašem pracovním vytížení a následné "únavě", jsou ptačí kamarádi právě skvělou relaxací, která je často nenahraditelná... Já sama můžu potvrdit, že při všech problémech a depkách, při řešení složitostí života i zdravotních problémů, je čas strávený ve společnosti papouška účinným lékem na unavenou mysl a bolavou duši. Péče o senegalce není tak náročná a oni vám to stokrát vrátí - třeba tím, že se i smutný a vyčerpaný člověk musí někdy od srdce zasmát ptačím " kouskům " a hned je ten život nějak snesitelnější a veselejší..Jak říkám: nebojte se toho, jednejte - a dejte nám vědět, až se vaše domácnost rozroste o nové opeřence.. :-) P.S. jen pozor na koucourka.. Zdraví a palce drží Zdenka.
zdenka (neregistrovaný) 28.12.2010, 15:19:40 xxx.xxx.57.166
A ještě dovětek..Můžete to zkusit nejdříve s jedním senegalcem..Naši známí mají jednoho a je úplně v pohodě. Půl dne je naučený vydržet sám s hračkami a po příchodu páníků je v jejich společnosti. Chvíli je s nimi v přímém kontaktu a pak mu vystačí jejich pasovní přítomnost.. Nic extra náročného.. A pokud by se vám zdálo, že nějak strádá samotou, pořídíte mu kamaráda.. Je to o individuální nátuře - někdy se přimknou jednotliví mazlíci víc k páníkovi a pak s ním i lépe komunikují. Jak říkám- je to individuální.. Vnímavý člověk, který umí vycítit potřeby živých tvorů to brzo pozná, zda je jim fajn nebo jestli strádají..
Peťula (neregistrovaný) 28.12.2010, 15:28:21 xxx.xxx.38.103
Mohu potvrdit, že u senegalců je to opravdu o povaze jednotlivého tvorečka. Moje senegalka většinu volného času tráví jak "buchta" sedící na mém rameni, a když je v kleci, tak jen baští a odpočívá, pozoruje dění kolem. Žádné vřískání, domáhání se pozornosti, nic ..............prostě jsem měla štěstí na "buchtovitého" senegalečka :-).
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 28.12.2010, 18:47:59 xxx.xxx.81.125
pro neregistrovaného 209.173 milý pane nebo paní, velké druhy papoušků se daleko více fixují na majitele, když má jen jednoho. Menší druhy snáší samotu lépe.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 28.12.2010, 18:53:52 xxx.xxx.81.125
pro Ladislava nebojte se papoušků, pokud si můžete a chcete pořídit dva, je to pro ně mnohem lepší a nebude jim vadit Vaše delší nepřítomnost. A podle Vašeho psaní to vypadá, že budou mít vše co potřebují. Je moc dobře, že o nich nejdříve čtete a pak se rozhodnete. A věřte, že Vám přinesou hodně radosti. A i když třeba někdy přijdete z práce nazlobený, stačí je pustit a chvíli pozorovat jaké kousky vyvádějí a hned budete mít lepší náladu. Zkuste si na webu také najít stránky chovatelů přímo o druhu, který si vyberete, bývají tam zajímavé rady.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.