Ovoce, ale jaké?

Co je na obrázku vyfocené?
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
jedná se o mango
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ano, je to mango. Taky jsem ještě nedávno nevěděl co to je, ale Babička nám jedno přivezla a vypadalo přesně takto.
fylip fylip 1289 příspěvků
A co když je to avokádo, které vypadá úplně stejně? Jak se liší avokádo?
tohle je 100% mango,vejčité,zelené když dozrává tak červená,žlutá dužina a plochá pecka oproti avokáda na mém obrázku je avokádo hruškovitého tvaru tmavěji zelené po celou dobu zrání a má hnědou kulatou pecku
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
avokádo
  • Obrázek
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Mango rozhodně nevypadá jako avokádo. Jen "né moudrý člověk" si toto ovoce může splést....
Orino to je poznávačka?? :D
leef leef 29 příspěvků
Na prvním obrázku je mango, občas se stane, že jim ho taky koupím (papouškům). Slupku jsem raději oloupal a dával jen dužinu.
neregistrovaný Marty neregistrovaný
Fór je v tom, když v obchodě zamíchají mango mezi avokádo. Mě to v tý kupě připadá všechno stejné. A pak babo raď, když u té hromady s tím zatraceným ovocem jsem jediná baba já :-( No ale jak je vidět hrábla jsem dobře, i když jsem to dnes dávala papouškům z hrůzou, že se rána nedožijou. Tak díky všem za rady.
To mango má hrozně velkou plochou pecku. Podle toho to poznáte. Pokud jste vykrojila takovouto pecku, nemusíte se bát, máte mango. Tvar, barva i struktura slupky vám také napoví.
Dobrý den, Je to mango, avokádo je vždy tmavě zelené, hruškovitého tvaru, ouzké a nejmíň o polovinu menší než mango. Mango je na povrchu hladké, barvy zeleno žluto načervenalé. Avokádo na povrchu vrásčité jako silná pomerančová kůra. S pozdravem Dana
daninka daninka 38 příspěvků
Orino, změňte obchod, když si nejste jistá. Myslím ale, že zamíchané dohromady by mango s avokádem neměly být / proč? / a trošku se liší cenou. A obchod kde je to tak jak píšete je na stížnost a změnu vedoucího.
neregistrovaný cone neregistrovaný
Už někomu vůbec nějaké zdravotní problémy s avokádem u papoušků vyvstaly? Nebo se jedná jen o dokolečka přepisovaný nesmysl jako u některých jiných ?
Možná bych se k vaší domněnce také připojil, ale na druhou stranu proč riskovat.
Oni tam mají sortiment ohrazený přepážkou,ale jak to tam sypou a kupí se to do vrchu, tak se spousta ovoce promíchá mezi sebou a zbytek dodělají zákazníci, kteří se v tom přehrabují. Já jsem to koupila jen tak na zkoušku. Věštšinou kupuju granátové jablko, Khaki churmu, kiwi, a takové to všechno hodně známé tropické ovoce. Jednou jsem koupila liči,ale kromě toho že je to drahé, tak o to papoušci moc nestojí. Ještě tam mají takové malinké pomerančíčky velké asi jako švestka, ale to taky nevím co je. Stejně dávám domácí klasiku mrkev, jablka, hrušky, salát, růžičkovou kapustu, brokolici a pod. V tom se nespletu a vím, že to papoušci jedí. A hlavně všichni. A mrkev co zbyde snědí psi. Největší góĺ je když to táhnu z krámu, že mně lidi říkají *to se budete mít dobře* a já ani nezobnu :-))
avokado uvadi jako toxicke mvdr. grymova, ktera se s touto otravou u papouska setkala ve sve veterinarni praxi
zdroj: http://www.amazonia.cz/informace.php?eid=37
Díky za odkaz.
Mango jsem mněl chutná to jako broskev sladká ale fakt dobrá chut ale avokádo chutná jako liskový ořech ale vím že se to řiká i máslo ale pro papoušky radši nedavám
honza.hrbac honza.hrbac 383 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 22)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »