Korálovka pruhovaná kalifornská

Lampropeltis getula californiae

Výskyt: Severní Amerika
Velikost: 80-110 cm
Hmotnost: Až 2,2 kg
Počet vajec: 6-10 ks
Inkubace: 60-70 dnů
Krmivo: Drobní savci
velikost písma:  A A A
28.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     15732 zobrazení     2 komentáře

Korálovka pruhovaná kalifornská obývá východní pobřeží Severní Ameriky, severní část pobřeží Mexického zálivu až po Kalifornský poloostrov na pacifickém pobřeží.

Délka těla se pohybuje u dospělců od 80 do 110 (až 125) centimetrů. Korálovky kalifornské žijící ve volné přírodě jsou imunní vůči jedu tamních chřestýšů. Základní zbarvení mají hnědé nebo červenohnědé, s krémovou až bílou kresbou. Zřejmě existují jedinci jak s příčně, tak i s podélně orientovanou kresbou.

Pro jeden dospělý pár korálovek pruhovaných kalifornských potřebujeme terárium o velikosti alespoň 150 x 75 x 75 centimetrů, se dnem složeným ze směsi zeminy, písku, jílu a kusů kůry. Pokud nabídneme tomuto druhu větší rozměry terária, rozhodně to nebude na škodu. Poněvadž někteří, zejména juvenilní, jedinci také rádi lezou po stromech, mělo by být terárium vybaveno i vhodnými větvemi pro tento případ. Úkryty v podobě kořenů, větví nebo větších kusů kůry korkovníku naaranžujeme na dno terária. Do nádrže umístíme i velkou nádobu s vodou. Korálovka pruhovaná kalifornská se ke svému chovateli chová velmi přátelsky a některé exempláře berou potravu dokonce i z ruky.

Základ krmné dávky by měli v zajetí tvořit drobní savci nejrůznějších druhů.

Korálovka pruhovaná kalifornskáNázvy ve světě

Anglicky: California King Snake, Německy: Kalifornische Königsnatter

Foto: http://www.flickriver.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

02.01.2021, 11:08
Dobrý den , mám korálovku pruhovanou už od roku 2001 a měří cca 180-185cm. Potřebuje hodně pohybu.
14.08.2017, 17:52
„Korálovka pruhovaná kalifornská se ke svému chovateli chová velmi přátelsky“... tak u mňa je to opačne. :-D Tá moja potvorka je tak trošku agresorka :-)