Krajta zelená

Morelia viridis

Výskyt: Austrálie
Velikost: 200 cm
Počet mláďat: 15-20 ks
Inkubace: 40-65 dnů
Krmivo: Potkani, myši, ptáky
velikost písma:  A A A
30.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     52858 zobrazení     3 komentáře

Krajta zelená je rozšířena v Nové Guiney až severní Austrálii. Krajta zelená žije na stromech tropického deštného pralesa.

V dospělosti se vyznačuje délkou těla až 200 centimetrů. Na zeleně zbarveném těle jsou v závislosti na lokalitě více nebo méně vyvinuté nepravidelné bílé skvrny. Široká hlava je výrazně odsazená od relativně štíhlého těla. Jako u většiny druhu krajt je i u samičky krajty zelené vyvinuta péče o vaječnou snůšku. Mláďata přebarvují ze svítivě žluté asi po šesti měsících.

Pro jeden pár těchto krajt musíme založit vlhké terárium o minimálních rozměrech 200 x 100 x 200 centimetrů. V teráriu by měla byt nádrž s vodou, která by zabírala alespoň 25 procent celkové plochy. Jako alternativa se nabízí akvaterárium v odpovídající velikosti. Zařízení terária sestává / mnoha vodorovně a svisle orientovaných a pevně zakotvených a stabilních větví. Doporučuje se také husté osázení vhodnými rostlinami. Krajta zelená se při vyhledávání kořisti pohybuje pouze po zemi. Při práci v teráriu si musíme počínat velmi klidné a obezřetně, neboť tato krajta se ihned cítí vyrušená a ohrožená - a také ihned svého vyrušitele kouše.

Krajta zelená bývá v zajetí krmena myšmi, potkany a také ptáky.

Krajta zelenáNázvy ve světě

Anglicky: Green Tree Python, Německy: Grüner Baumpython, Chorvatsky: Zeleni piton, Maďarsky: Smaragdzöld piton, Rusky: зелёный питон, Slovensky: Pytón zelený

Foto: http://www.pbase.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

06.05.2021, 09:59
krajta,zelena,jest,to,had,jedovaty
jed,zviřete,toho,se,využiva,na,učely
lekařske
23.03.2020, 10:12
Kolik toto stojí?
01.12.2016, 19:09
velmy mě zajímají krajty a chtěla bych také něakého hada.