Krajta zelená
Morelia viridis
Krajta zelená
Morelia viridis
Krajta zelená je rozšířena v Nové Guiney až severní Austrálii. Krajta zelená žije na stromech tropického deštného pralesa.
V dospělosti se vyznačuje délkou těla až 200 centimetrů. Na zeleně zbarveném těle jsou v závislosti na lokalitě více nebo méně vyvinuté nepravidelné bílé skvrny. Široká hlava je výrazně odsazená od relativně štíhlého těla. Jako u většiny druhu krajt je i u samičky krajty zelené vyvinuta péče o vaječnou snůšku. Mláďata přebarvují ze svítivě žluté asi po šesti měsících.
Pro jeden pár těchto krajt musíme založit vlhké terárium o minimálních rozměrech 200 x 100 x 200 centimetrů. V teráriu by měla byt nádrž s vodou, která by zabírala alespoň 25 procent celkové plochy. Jako alternativa se nabízí akvaterárium v odpovídající velikosti. Zařízení terária sestává / mnoha vodorovně a svisle orientovaných a pevně zakotvených a stabilních větví. Doporučuje se také husté osázení vhodnými rostlinami. Krajta zelená se při vyhledávání kořisti pohybuje pouze po zemi. Při práci v teráriu si musíme počínat velmi klidné a obezřetně, neboť tato krajta se ihned cítí vyrušená a ohrožená - a také ihned svého vyrušitele kouše.
Krajta zelená bývá v zajetí krmena myšmi, potkany a také ptáky.
Názvy ve světě
Krajta zelená
Anglicky: Green Tree Python, Německy: Grüner Baumpython, Chorvatsky: Zeleni piton, Maďarsky: Smaragdzöld piton, Rusky: зелёный питон, Slovensky: Pytón zelený
Mohlo by vás také zajímat
Želva zelenavá, Užovka zelená, Krajta písmenková, Krajta bornejská, Krajta tygrovitá tmavá, Krajta molucká, Ještěrka zelená, Krajta královská, Krajta mřížkovaná, Korovnice zelená
Foto: http://www.pbase.com