Rotvajler

velikost písma:  A A A
08.12.2008, 20:03     Autor: Míša Bielczyková     7475 zobrazení     3 komentáře

Všechno o Rotvajlerovi...Já sama mám doma rotvajlera a je to mazlíček rodiny, nevyměnila bych ho za žádného jiného...:)

Vnější znaky

Tělo: rotvajler má krátké, podsadité a mohutné tělo s rovným a silným hřbetem.Prostorná hruď je široká a hluboká.Záď je krátká a široká, nesvažuje se, slabiny nesmějí být vtažené.Ocas je nasazený v prodloužení zádě.Podle nového standartu se ocas ponechává v přirozené délce.Rotvajler má rovné a silné končetiny.Tlapky jsou kulaté kompaktní, s dobře klenutými prsty.Mohutný a poměrně suchý krk je kulatý a zvedá se mírně klenutě od kohoutku.

Hlava: středně dlouhá hlava má širokou lebku s výrazným stopem.Tlama je stejně dlouhá jako lebk, nebo o málo kratší.Kůže na hlavě je napnutá,vrásky se mohou objevit jen při soustředění.Poměrně malé trojúhelníkové uši volně visí podél hlavy.Jsou umístěny daleko od sebe a opticky rozšiřují lebku.Středně velké oči mají pevně přilehající víčka.Dívají se dobrácky a sebevědomě.Rotvajler má nůžkový vkus.

Výška: psi měří 61-68 cm, feny jsou vysoké 56-63 cm.

Hmotnost: plemenný standart uvádí tělesnou hmotnost přibližně 42-50 kg.

Srst: srst je krátká, hrubá a tvrdá, s podsadou.

Barvy: barva srsti je vždy černá s odtře ohraničenými, světle hnědými znaky na tlamě, tvářích, nad očima, na končetinách a na hrudi.Oči jsou tmavě hnědé.

Vlastnosti

Povaha: rotvajler je upřímný, inteligentní,sebevědomý a vyrovnaný pes.Vyniká věrností svému pánovi a členům rodinySvůj úkol hlídat pánův majetek a dům bere velmi vážně.Je nepostradatelný.Štěká málokdy.Neví co je to dtrach.Většina rotvajlerů se stává psem jen jedné osoby.

Společenská charakteristika: rotvajler je od přírody věrný svému pánovi a členům rodiny a chová se k nim velmi přítulně.S dětmi vychází velmi dobře:je značně tolerantní, děti se však k nemu musejí chovat čestně.Domácí zvířata včetně koček toleruje a neprohání je, pokud s nimi byl dobře obeznámen již v ranném věku.Rotvajleři nemají téměř žádný lovecký instink.Především psi mohou být v dospělosti poněkud dominantní vůči zástupcům stejného pohlaví a chtějí ukázat svou převahu.Známé tváře rotvajler nadšené vítá,neznámé nepustí za plot.

Míša Bielczyková Míša Bielczyková
Autorem od: 30.12.2013
1 článek 0 popisů zvířat

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

22.09.2020, 21:54
ano bereme granule Brit, které jsou velice masové, jsou také hodně voňavé. V misce nikdy nezůstávají, tak je můžete vyzkoušet a třeba budou vyhovovat.
21.09.2020, 00:45
Granule mu kupujete jaké? jsou hodně masové? žere je? nebo je nechává?
19.09.2020, 09:16
Máme doma staforda, což si myslím, že je dost podobné. Dostává večer teplé jídlo, jinak má v misce granule, které jsou masové. Není to nijak složité s vymýšlením jídla pro psa.