Aktuálně: 4 688 inzerátů176 793 diskuzních příspěvků17 784 uživatelů
fríský
fríský (8 příspěvků) 11.02.2024, 15:21:48 xxx.xxx.94.52

Králík mi cca před půl rokem začal čůrat mimo záchod. Už ho čistím tedy 2x denně aby mi nechodil jinam ( někdy to ještě udělá vedle). Má z toho bohužel mokrý zadek, slepené chlupy a nyní se mu objevilo místo na ocasu,kde nemá momentálně chlupy. Chtěla jsem se prosím Vás zeptat, jestli někdo měl stejný problém. Jak zadek čistit aby měl ho hlavně suchý  a ne pořád mokrý ? 

fríský
fríský (8 příspěvků) 31.08.2023, 11:18:02 xxx.xxx.45.117

Dobrý den, koníka čeká preventivní ošetření zubů. Chtěla jsem se prosím Vás zeptat, zda-li je dobré před tím ještě koně trochu utahat aby potom byl unavenější na ošetřování a jestli je vhodné kvůli sedaci abych dala koni příkrm před ošetřením nebo raději ne ?  Děkuji za radu.    

fríský
fríský (8 příspěvků) 06.08.2023, 17:25:27 xxx.xxx.34.77

Dobrý den, přečetla jsem si na internetu, že když králík pije svoji moč,tak že mu chybí minerály - zatím to beru jako informaci s rezervou.  Chtěla jsem se tedy  prosím Vás zeptat - zda-li Je to tedy pravda nebo by to mohlo být něco jiného ?  Děkuji za odpověď.

fríský
fríský (8 příspěvků) 22.07.2023, 20:50:02 xxx.xxx.43.244
Bártovi:

Děti zkušenosti nemají s ježděním žádné, teď bysme je k tomu chtěli začít véct. Mají 10 a 11 let.


V tom to případě doporučuji aby se děti se  naučili vzdělávat přes jezdeckou školu/ oddíl, čtení odborných koňských knížek- pokud rádi čtou či  vzít je na nějaký seminář. Čím více toho budou umět než přijde vlastní kůň tím lépe. Je to jiné jen někam docházet a jezdit na koni a něco je jiného mít vlastního koně,kde je i velká zodpovědnost za zvíře,které může způsobit škodu.   A když uvidíte, že děti to opravdu baví a budou jezdecky zdatné,tak potom uvažovat o koupi,protože to není jen o ní, ale o pravidelných měsíčních platbách,které koník také potřebuje  jako očkování, odčervení, pravidelně dělat korekci/ kovat.Jednou ročně je dobré přizvat zubaře,který zkoukne zuby a upraví dle potřeby atd.  Rozhodnutí s koupí koně  je stejné na Vás.

fríský
fríský (8 příspěvků) 22.07.2023, 19:58:01 xxx.xxx.43.244
Bártovi:

Dobrý den, mohl by nám někdo poradit osvědčenou adresu na koupi poníka pro děti? Je dobré se zaměřit na inzerce nebo jít raději podle doporučení od koňařů? Sháníme už delší dobu a stále se nám to nedaří, tak se ptámě i touto cestou na nějaký nápad.


Dobrý den, napíšete,jak děti jsou jezdecky zdatné a zda-li mají zkušenosti s koňmi. Pokud už někde jezdí,tak bych se obrátila na trenéra a vybírala bych s ním,protože on bude vědět,jaký kůň by se pro ně hodil. Pokud jsou děti úplní začátečníci,tak to nedoporučuji vlastního poníka. Hlavně kůň je STÁDOVÉ zvíře,takže minimálně ještě jednoho společníka tedy poníka nebo ho dát do ustájení do stáda. Jestli už děti jezdí a mají zkušenosti a  máte někoho známého, který se vyzná v koních,tak se obrátit  i na něj. Doporučuji vzít  s sebou veterináře,který udělá prohlídku před koupí aby byl koník zdravý,ale to asi i víte.