Aktuálně: 4 854 inzerátů175 017 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
mimo
mimo (62 příspěvků) 29.03.2009, 23:31:06 xxx.xxx.49.40
Čas postoupil a já v těchto mých dvou roselách pořád nemám jasno.
Stále jsou spolu, prozatím při andulkách a korelách, ale už budou mít hotovou novou voliéru, kde budou spolu samy.
Přikladám ještě nejaké fotky, možná je tam lepší detail. Prosím skuste to ještě posoudit.
-------------------------------------
samice
Obrázek
mimo
mimo (62 příspěvků) 20.02.2009, 15:26:29 xxx.xxx.209.218
Chovám několik páru rosel a u všech jsem si vsšmnul, že dost často k něčemu přijdou a přiloží k tomu zobák, chvíli tak jsou a pak jdou dál. Například při otvoru budky - přiloží zobák vedle otvoru anebo k cokoli jinému. Nevíte co tím zjistují?
mimo
mimo (62 příspěvků) 16.02.2009, 22:08:15 xxx.xxx.63.47
ja mám tiež 16, začal som v 11, to boli len andulky a korely - klasika. teraz už toho mám o niečo viac, ale strašne by som chcel našetriť na nejakých kakadu, ktorí sa mi strašne páčia. moj problém je v tom, že namám dostatok voliér, ale budem na tom pracovať :D
jeden chovateľ, ktorého poznám chová tiež p. karmínových aj ambionských a padla mu karmínová samica a zohnať náhradu vo veku, v ktorom už može chovať a aby bola v poriadku, nie taká, že sa vyliahnu mláďatá a ona ich vyšklbe alebo zabije, je nie najjednoduchšie.
mimo
mimo (62 příspěvků) 04.02.2009, 21:32:22 xxx.xxx.146.192
Zdravim vás,
chtěl bych se vás zeptat jestli znáte a nebo používate nějaký program, na evidenci svého ptáctva (druh, číslo kroužku, foto, mladé atd.). A když si to zapisujete ručně, které údaje si značíte?
mimo
mimo (62 příspěvků) 20.01.2009, 15:50:55 xxx.xxx.226.172
po nějaké době se mi podařilo znovu vyfotit ty rosely, stále jsem vůbec není jistej, jestli je tá samice skutečně samice


tohle je ona
Obrázek
mimo
mimo (62 příspěvků) 18.01.2009, 20:56:07 xxx.xxx.231.44
Dekuji za odpovedi. Ja prozatim jeste nemam touhu jezdit na vystavy a ty vystacvni andulky co mam jsem zaradil do chovu, jak bylo vys spomenuto, proto aby byli peknejsi a vetsi mlade, az to tak funguje. Na te druhe fotce jsem myslel tu modrou samici s tim sedozelenym perlovym, ted momentalne se samice zacala nanaset, jeste mlade nemela, tak sem zvedavy ci se to povede. Kdyz by to byly skutecne vystavni andulky, tak by to byl jediny takovy par, kde jsou oba vystavni. Dve vystavni samice jsou s obyc. samcemi a na tych strankach se pise, ze mohou byt ti mladi kvalitnejsi, tak to by mi stacilo.
Ta seda by mela byt, jak my prodavajici, p. Kobelar (ten je i registrovany, jak mi rikal a bydli v obci Banka pri Piestanech, mozna je to on koho myslite) rekl, opallinova skoricova zltolici seda perla (ma blede licni skvrny asi na takove urovni jako ta svetle modra). Ta se taky prave ted zacala prave nanaset, uz ma prvni vejce, zitra by melo byt druhy a videl jsem ji jako je dost dlouho mimo budky, tak jsem skontroloval vejce a to bylo studeny.
Mozna je to tim, ze prvni krat hnizdi.
Kdyz vyfotim ten par co by mohl byt vystavni, samozrejme ne na 1, tak sem hodim lepsi foto.
mimo
mimo (62 příspěvků) 16.01.2009, 14:57:41 xxx.xxx.70.158
ja jsem neni na ty vystavni andulky expert, tak umim rozlisit kdyz je ta andulka uplne viditelne vystavni, ale mam jeden par andulek, koupil jsem je za 100 korun kus, samice, si my, ze je vystavni, proteoze ma takove vyssi celo, ale ten samec, se mi chvilemi zda jako kdyby byl normalni jen vetsi. a zna nekdo stranku ktera je o vystavnich andulkach, ale ze jsou tam i jejich znaky atd.?
nevim jestli se to da rict s tichto fotek ale jsou to ty krajni andulky ktere by meli byt vastavni. prave ted namam lepsi foto
Obrázek
mimo
mimo (62 příspěvků) 16.01.2009, 14:43:15 xxx.xxx.70.158
Ja bych s nima ani nechtel nejako jezdit na vystavy, ale nebudou ty mladata tak v strede jejich velikosti?
Totiz ja sem ji vubec nechtel davat s takovym samcem, mal sem ji oddelenou s fialovym vystavnim, ale ona ho k sobe nenechala prijit, kdyz bil bliz tak se po nem zahanela se zobakem, ted zrovna uz zacala hnizdit, uvidim co budou ti mlade zac a pak bych mohl skusit je preparit, jen zas nevim ci by to slo...
mimo
mimo (62 příspěvků) 16.01.2009, 14:36:31 xxx.xxx.70.158
A kdyz se nekdo vyzna ve vystavnich andulkach, ja jsem je dosud nechoval, co si myslite na barvu te samice? Kolik mavaji tak prumerne mladat? Ja jsem nekde slisel, ze podle toho jake je samice barvy se da rict aka bude v chovu.