Aktuálně: 4 978 inzerátů173 961 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

vystavni 0,1 x obyc. 1,0 andul

mimo
mimo (62 příspěvků) 16.01.2009, 00:09:04 xxx.xxx.70.91
Mam takovou otazku, co muze vzniknout z krizeni vystavni samice s dost malym samcem oproti ni. Ja jsem k ni chtel dat taky vystavniho samce, ale byli pusteni ve voliere tak ona si vybrala toho nejmensiho, jak naschval :D
Obrázek
j (neregistrovaný) 16.01.2009, 14:22:35 xxx.xxx.129.11
no na vystavu s tim potomkem asi nepujdete ale pak to ukazte . =D
anonymní (neregistrovaný) 16.01.2009, 14:34:22 xxx.xxx.230.164
Vznikne vám pták,který nebude kničemu.Výstavní je prošlechtěný pták u kterého vynikají rysy které normální andulky postrádají/vysoké čelo,velké znaky na lících,velká robusní postava/zkřížením se tyto znaky nepřenesou na mládata.Jestli nemínite chovat výstavní andulky pro výstavy,je pak naprosto jedno s čím jí zkřížíte.Budete pak mít jen obyčejné andulky za 100kč kus.Výstavní,které se umístí na bodech,tam užje cena úplně jiná a pohybuje se v tisících.Tot asi vše.Petr
mimo
mimo (62 příspěvků) 16.01.2009, 14:36:31 xxx.xxx.70.158
A kdyz se nekdo vyzna ve vystavnich andulkach, ja jsem je dosud nechoval, co si myslite na barvu te samice? Kolik mavaji tak prumerne mladat? Ja jsem nekde slisel, ze podle toho jake je samice barvy se da rict aka bude v chovu.
mimo
mimo (62 příspěvků) 16.01.2009, 14:43:15 xxx.xxx.70.158
Ja bych s nima ani nechtel nejako jezdit na vystavy, ale nebudou ty mladata tak v strede jejich velikosti?
Totiz ja sem ji vubec nechtel davat s takovym samcem, mal sem ji oddelenou s fialovym vystavnim, ale ona ho k sobe nenechala prijit, kdyz bil bliz tak se po nem zahanela se zobakem, ted zrovna uz zacala hnizdit, uvidim co budou ti mlade zac a pak bych mohl skusit je preparit, jen zas nevim ci by to slo...
mimo
mimo (62 příspěvků) 16.01.2009, 14:57:41 xxx.xxx.70.158
ja jsem neni na ty vystavni andulky expert, tak umim rozlisit kdyz je ta andulka uplne viditelne vystavni, ale mam jeden par andulek, koupil jsem je za 100 korun kus, samice, si my, ze je vystavni, proteoze ma takove vyssi celo, ale ten samec, se mi chvilemi zda jako kdyby byl normalni jen vetsi. a zna nekdo stranku ktera je o vystavnich andulkach, ale ze jsou tam i jejich znaky atd.?
nevim jestli se to da rict s tichto fotek ale jsou to ty krajni andulky ktere by meli byt vastavni. prave ted namam lepsi foto
Obrázek
RADEK
RADEK (50 příspěvků) 16.01.2009, 15:03:09 xxx.xxx.55.33
tady si přečtěte článek o výstavních andulkách je tam aji křížení výstavních samic s obyčelným samcem že sou početnější odchovy více si přečtěte zde http://www.amadina-gouldove.com/chov_vystavnich_andulek.html
2191968
2191968 (213 příspěvků) 16.01.2009, 15:55:47 xxx.xxx.230.164
Ideal výstavní andulky je tzv.standart.Takový pták by získal 100 bodů na bodované výstavě.Podotýkám,že velikost výstavních andulek v Anglii se blíží velikosti lahve od 1/2 piva.Přidávám obrázek standartu.Petr
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 16.01.2009, 19:53:00 xxx.xxx.16.33
***ale nebudou ty mladata tak v strede jejich velikosti? ***
nebudiu. geny neumi aritmeticky prumer. spojenim psa s podkusem a feny s predkusem nedostanete stene s normalnim skusem. spojenim zluteho ptaka s modrym ptakem nedostanete zeleneho ptaka.
anonymní (neregistrovaný) 17.01.2009, 04:10:59 xxx.xxx.35.177
O genetice toho asi moc nevíte, příklad vašich hendikepů podkus a předkus mě opravdu rozesmál :-))) s tím že genetika nezná průměr. Bavíme se o velikosti, ne genetické vadě. pokud skřížím jezevčíka s vlčákem tak dostanu křížence buď vzrůstu vlčáka nebo jezevčíka? Samozřejmě že nějaké % tu je, ale převážně dostanu psa "něco mezi"
Existují i polovýstavní andulky - rodiče jsou výstavní x normální - a andulky jsou robustnější.
Nepleťte si hrušky z jabkama a nepleťte tu lidi
Chce to osvěžit základy genetiky - křížením žlutého a modrého ptáka zeleného dostanete
RADEK
RADEK (50 příspěvků) 17.01.2009, 16:24:46 xxx.xxx.55.33
jestly ste si četl ten článek tak se tam píše že jestly nechcete jezdit po výstavách a mít nějaký jedničky tak je dobré pářit výstavní samici a obyč. samce protože obyčejný samec je aktivnější než líný výstavní samec a měly by být něco mezi vystavními a obyčejnými ale mají početnější odchovy něž výstavní ptáci
Jarek
Jarek (14 příspěvků) 18.01.2009, 13:59:01 xxx.xxx.64.158
doporučuji www.andulky.cz kde pan Habrcetl má kvalitní informace o výstavních andulkách.na stránkách najdete i kontakty na chovatele s celého světa.Ty dvě andulky bych nedoporučoval dávat s sobě.
mah
mah (188 příspěvků) 18.01.2009, 14:13:23 xxx.xxx.156.4
no, tak pěkně popořadě.
1)dotaz ohledně plodnosti samice výstavní andulky.
JE KRAVINA NA N-TOU MYSLET SI, ŽE TO JAKÁ BUDE SAMICE MATKA OVLIVNÍ TO JAKOU MÁ BARVU. Navíc říct jaká je vzhledově lze těžko, nevidím na ní vůbec lícní skvrny, což je u výstavní andulky KO verdikt. ale zase nevidím křídla, jestli je či není perlová, pokud ano, je pochopitelné že z dálky nejsou perlové líce vidět.
mah
mah (188 příspěvků) 18.01.2009, 14:17:25 xxx.xxx.156.4
2)pochopil jsem ,že je máte pro radost. Pokud nemáte výstavní andulky v místnosti, kde je stálá dobrá teplota, ... budete s nimi mít potíže. Již bylo zmíněno. JSOU VELMI PŘEŠLECHTĚNÉ, HÁKLIVÉ, SAMCI LÍNÍ, SAMICE MAJÍ DOST ČASTO PROBLÉMY SE SNÁŠENÍM VAJEC (taky jsem je měl takto. během 1roku jsem na vejcích přišel o minimálně 3samice kvalitních výstavních andul). Pokud jsou pro okrasu a zvětšení opticky andulek, doporučuji je fakt mixovat s klasikama. Těch je dnes tolik že už ani lidi neví, že doma VÁŽNĚ NEMAJÍ VÝSTAVNÍ ANDULKY ale mixy. Někteří jsou tak povedení, že jsou velikostí skoro jak výstavka, ale nejsou samozřejmě na 1*.
mah
mah (188 příspěvků) 18.01.2009, 14:18:45 xxx.xxx.156.4
3) průměrně je zde plodnost daleko menší, jestliže u ´´klasických´´ mám v hnízdě průměrně 5-7mladých, tady jsem rád za to, když vůbec mám vylétlé a samostatné mladé. Ale samozřejmě od některých jsem měl i 4mladé v hnízdě bezt problémů.
mah
mah (188 příspěvků) 18.01.2009, 14:41:40 xxx.xxx.156.4
4) pokud byly dotazem na výstavní andulky myšleny ty 2kusy zelené řady ,kdy ne 100% vybarvená je zelená recesivní straka a samec šedozelený perlák, tak musím odpovědět, že ani jeden nejsou výstavní. Pokud jde o sv. modrou samici, je focena příliš zblízka takže se jeví robustně, ale je možné že takto klame fotka. Jinak i kdyby má slabou lícní kresbu a zbytek těla nelze hodnotit, když není vidět.
mah
mah (188 příspěvků) 18.01.2009, 14:53:52 xxx.xxx.156.4
5) toto nebylo přímou otázkou, ale objevilo se to tu také. Výstavy andulek jsou u nás pořádány POUZE speciálními kluby chovatelů výstavních andulek. V Praze působí KCHA (Klub chovatelů andulek, informace o něm naleznete na www.andulky.wbs.cz) a Brno je sídlem MKCHA (moravský klub chovatelů výstavních andulek). 2 výstavy jsou tzv. celostátní.Tyto pořádají oba kluby své vlastní. Na těchto mohou vystavovat pouze členové klubu. Jsou jednak CVMA (celostátní výstavy mladých andulek-ročník v kterém se koná výstava, pokud je mi známo přesně) a CVA (pro všechny, bez omezení věku). Tzn během jednoho roku se v ČR konají 2 výstavy s titulem CVMA a 2 s titulem CV. Oba kluby mají plus mínus 100 členů (byl jsem v MKCHA nevím jak v KCHA). KCHA řekl by jsem víc spolupracuje s cizinou a pro možnou konfrontaci s neklubaři pořádá i tzv soutěž OPEN. Tato výstava je jak již název napovídá otevřena pro všechny. klubaře i neklubaře, kteří zde tak mohou porovnat úroveň svých andulek s ,v klubu organizovanou, konkurencí /kolegy. Na klasických výstavách pořádaných v obcích jsou exoti z 99,9% pouze doplňková expozice bez hodnocení, možná Exota a Exotika a nějaká další kterou neznám je, že by se tam ještě hodnotili exoti, ale to nevím.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.