Aktuálně: 4 942 inzerátů174 398 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 31.10.2007, 14:29:22 xxx.xxx.12.234
Potýkám se s podobným problémem....mám pár (snad) v zimě jim bude rok a samec má perfektní opeření bez chyby a samice nemá stále úplně dopeřené křídla, jsou vidět místy chmýří, ale lítá bez problému...předtím jsem měl ještě jednoho, který ani po roce nedopeřil dobře hlavu a tělo a po roce mi z nezjištných příčin uhynul....bohužel jsem nenechal udělat pitvu...tak mám trochu strach aby se situace neopakovala...jinak krmím je 2x týdně dostávají namočenou slunečnici a směs pro holuby, posypané suchou vaječnou míchanicí, pak víc jak třetinu krmné dávky tvoří ovoce a zelenina a navečer dostávají teprve zrní,v létě i hojnost zeleného a lesních plodů...jinak je občas rosím...tak nevím čím by to mohlo být, když oba dostávají stejnou stravu...zajímalo by mě jestli se s tím už někdo nesetkal, nebo to neřešil už...za případné odpovědí díky...
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 31.10.2007, 14:09:57 xxx.xxx.12.234
Tak to já bych se zase přimlouval za rod Psittacula (Alexandři) za svůj elegantní vzhled, nemalou inteligenci a jednoduché vybarvení a v tom je přece krása...jsou zde i méně známé druhy, jako a. dlouhoocasý, smaragdový atd...navíc jsou zde i tiché druhy třeba jako a. rudohlavý, což se o a. čínském řící nedá...:) Ale na ty lorie se už taky těším, páč mě tito papoušci fascinují a v budoucnu bych se jimi chtěl zabývat...zatím jsem ve fázi sběru informací.