Aktuálně: 4 625 inzerátů177 889 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Kacik
Kacik (6 příspěvků) 03.01.2008, 17:17:21 xxx.xxx.49.106
Mirjano - dekuji za dalsi tip, kouknu se jeste na pyrury (musim priznat, ze mi to nic nerika, mam se jeste hodne co ucit), ale myslim, ze uz si to nebudu komlikovat a skutecne zustanu u Senegala ci Konzacka.

Jinak musim rici, ze opravdu nevim, vypada to, ze co clovek, to jiny nazor. Chtela jsem skutecne jen jednoho mazlika. Na chov se urcite zatim necitim, takove ambice a ani prostory zatim nemam. Nejspise to vyresim tak, ze poridim jen jednoho mazlicka. Az pokud bych mela opravdu dojem, ze je moc smutny, zacnu uvazovat, ze bych mu poridila kamarada. Vedu podobny boj i s partnerem, ktery take stale propaguje dva papousky. Myslim si, ze jednotlivych papousku je v domactnostech spousta a prece nejsou vsichni nestastni....

Nechtela jsem zde vyvolavat spory, je jasne, ze na vec je mnoho uhlu pohledu a mnoho nazoru, ale doufam, ze lide se stejnym konickem zustanou pratele, i kdyz se nektere jejich nazory lisi.
Kacik
Kacik (6 příspěvků) 02.01.2008, 14:13:25 xxx.xxx.49.106
Hodne porizeni papouska zvazuji. Musim rict, ze dnesni pracovni dobu jsem stravila minimalne z poloviny studiem diskuze na parrotclubu, na kterou jsem tady dostala tip. Vedet to muj sef, asi by me nepochvalil...:o)

Muj pritel ma stejny nazor, ze by papousci meli byt dva. Ja si ale myslela, ze jeden mazlik bude uplne stacit. Starosti je s nim podle vseho co dosud vim az az (a to je mi jasny, ze z literatury zdaleka nenastuduju vsechno a dalsi potize prijdou). Mozna maji ale Mirjana a muj pritel skutecne pravdu a meli by byt dva. V zadnem pripade nechci ptacka stresovat a trapit! Achich...je to tezke rozhodovani!Jeste otazka Mirjano - chovate par, nebo "jen" dva kamarady? Dekuji moc za komentar!
Kacik
Kacik (6 příspěvků) 02.01.2008, 08:47:02 xxx.xxx.49.106
Vsem preji hodne uspechu a same zdrave mazlicky v tomto roce! Moc dekuji za vsechny prispevky!!!!
Jsem jiz rozhodnuta, ze mazlickem bude bud senegal, nebo papousek Konzsky. Pritel preferuje Senegala (rozhoduje hodne i cenova dostupnost), ja spise papouska Konzskeho :o)) V lednu bych mela dostat financni odmenu s vyplatou, takze asi zacnu vybirat klec! :o)) Diskuze se hezky rozbehla, zkusim se jeste zeptat na jednu vec. Asi kazdy 2.-3. vikend jezdim na vikend z Prahy do CB. (Obvykle odjizdim v so brzy rano a vracim se v ne pozde vecer). Je lepsi papouska brat s kleci do auta a sebou, anebo ho nechat 2 dny opusteneho? Myslela jsem, ze bude cestovat se mnou, ale nazory se lisi a cetla jsem, ze by mel mit klec stale na jednom miste... Predem dekuji za pripadne rady!
Kacik
Kacik (6 příspěvků) 28.12.2007, 21:23:39 xxx.xxx.45.226
Moc dekuji za dalsi inforace. O cenach jsem si jakz-takz udelala obrazek z nekterych inzeratu na webu. Samozreme bych rada papouska levnejsiho, na druhou stranu to bude vlastne clen rodiny, a tak bych nerada setrila na nespravnem miste. Preferovala bych asi mensi formu papouska Konzskeho, doufam jen, ze az se konecne rozhodnu, nezjistim, ze je "nedostatkovy" a ze se mi podari ho sehnat :o)) Snad nebude velka drzost zeptam-li se tedy rovnou - Cone, jak to u Vas a vaseho pritele vypada s hnizdenim techto papousku? Moc dekuji!
Kacik
Kacik (6 příspěvků) 27.12.2007, 17:28:48 xxx.xxx.45.226
Dobry den!
Rada bych si poridila papouska, jako domaciho mazlicka. Mam zkusenosti pouze s chovem andulky, ale verim, ze pokud budu mit papouska rada a budu dodrzovat zakladni pravidla, zvladnu i jiny druh. Premyslim, o zakoupeni rucne dokrmovaneho mladete zaka, anebo amazonana. Z Zaka mam trochu obavu, pry si casto oblibi jen 1 clena rodiny. Vzhledem k tomu, ze papouskovo rodina budu ja a pritel, mam jen asi 50% sanci, ze me bude mit rad :o( Zakove i Amazonani jsou dost velci, proto do meho "rozhodovaciho seznamu" pribyl jeste senegal, ktery je o neco mensi, ale zase pry neni tak upovidany...Pomuze mi nekdo s vyberem noveho kamarada? Predem moc dekuji!