Aktuálně: 4 885 inzerátů174 905 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
XzoroXJX
XzoroXJX (17 příspěvků) 27.12.2008, 23:11:24 xxx.xxx.160.1
Podle mě to nebude že by si chránil území protože když je mimo klec a drbu ho na hlavičce tak taky z ničeho nic mě hryzne ( kolikrá až do krve ) a uletí a následovně je uraženej ( teda když se mě ho podaří dat do klece ) a když se mě to nepodaří tak se stává že na mě doslova dělá nálety, letí po mě za účelem mě kousnout takže musím k zemi aby se mu nepodařilo přistát. výměna misky mu nevadí podle mě se chová stejně venku jako v kleci a nevypadá že by mu vadila nějaká konkrétní věc nebo barva ( nebo sem si aspoň nevšiml )

Už nevím :-(
XzoroXJX
XzoroXJX (17 příspěvků) 27.12.2008, 14:06:10 xxx.xxx.160.1
Dobrý den !
Mám doma korelu teda kluka a umí mluvit zpívat tancovat na zavoláni přilítne na prst a je hrozně hodnej,a z toho najednou ho chytne taková nálada,( dalo by se až říct že až schizofrenie ) přestane zpívat a mluvit začne žvat a útočit na vše co kolem sebe vidí, už to takhle trvá dýl a já už nevím co s ním mám dělat zkoušel sem na něj rozprašovačem stříknout vodu když se pokusí kousnout, zkusil sem ho vzít do ruky a uklidňovat ho a když už sem ho trochu zklidnil tak ho to popadlo znaova a zase začal kousat a když ho pak dám do klece tak je takovej uraženej a za cca 2 hodiny to samý. Já už fakt nevím co s ním poraďte prosím !

PS: kolikrát když je v kleci a něco mu přijde do cesty ( např. takový ty visací tyčinky se zrním ) tak se na to začne vstekat a kousat do toho.
Obrázek
XzoroXJX
XzoroXJX (17 příspěvků) 20.04.2008, 18:11:19 xxx.xxx.231.1
Zdravim, asi před měsícem jsem sem psal ohledně Pepika a jeho agresivity viz: http://papousci.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-1/tema-1361/strana-1.html a dnes je to už mnohem lepší, Pepík se nechá pohladit už kouše značně míň ale když ho mám u sebe tak nechce mluvit ani zpívat, párkrát se to stalo že by se u mne rozkecal ale tot vše, ted i nekdy za mnou dobrovolne přilítne. Ale můj dotaz je zase ohledně kousání, když mi Pepa sedne na prst a ja se s nim přiblížím k zrcadlu a začnu se s ním jakoby přibližovat aby ťukl zobákem o zrcadlo tak asi po 10 sec. se může ukecat,to neni vteřina aby z něj nešlo jeho slavné "Pepiku" nebo všelijaké kvokaní atd, dokonce opakuje okamžitě tóny které mu v tu danou chvíli zapískám, ale jak mu odstraním z viditelnosti zrcadlo, ten se nas... otevře zobák a poklobe mně tak jak svět neviděl, normálně na mně dělá i nálety přičemž mně vždycky kousne, pak ho musím pul hodiny uklidňovat aby si jakžtakž sedl na prst. Nevíte proč mluví jen před zrcadlem a proč je po odsunu od zrcadla tak naštvanej ? a co by se s tím dalo případně dělat ??? Mockrát děkuji !!! přikládám pár fotek Pepika.
Obrázek
XzoroXJX
XzoroXJX (17 příspěvků) 25.03.2008, 22:02:55 xxx.xxx.231.1
Mám doma asi 5-ti měsíční korelu, přes noc v kleci a přes den když jsem doma tak volně puštěnou po pokoji, na kleci má větev ze stromu a vedle klece nasypáno zrní a misku z vodou, myslím si že je to kluk tak mu říkám Pepík, už to umí aji říct, na ruku (sedával), když pustím hudbu tak tancuje a myslím si že je spokojenej, ale poslední týden když k němu dám ruku aby "nastoupil" tak rozevře křídla, otevře zobák a "vyhrožuje" někdy a když je v kleci a dám ke kleci ruku tak dělá to samé ale i syčí - viz první obrázek, někdy když se mi ho podaří chytnout a chvíli ho drbu na hlavičce a pak ho pustím tak u mně zůstane a normálně se nechá pohladit aji na ruku nastoupí a když pak ulítne na větev a chci si ho vzít tak už zase vyhrožuje, ale vyhrožuje i když třeba sedí na opěrátku od židle, takže že by si bránil svoje, to asi nebude, neporadíte prosím jak ho tomu mám odnaučit, nebo co dělám špatně, už mně párkrát docela dost kousnul a jinak je to hezkej ptáček, tak je mi líto že je takovej " agresivní, náladovej" a ještě bych chtěl poprosit jestli byste nekoukli na druhou fotku jestli jde poznat, zda je to skutečně kluk, Děkuji
Obrázek
XzoroXJX
XzoroXJX (17 příspěvků) 15.01.2008, 16:53:21 xxx.xxx.231.1
Děkuji za odpověd, moc mi pomohla. A este bych mnel takovej jeden dotaz, co davat korele jako pamlsek, co treba nemuze jist ve velkem mnoztvi a ani moc casto a co ji pritom chutna aby ji to stalo za to si pro to treba doletet..... Děkuji ( vim ze sem strasnej ) :-)
XzoroXJX
XzoroXJX (17 příspěvků) 15.01.2008, 15:19:35 xxx.xxx.231.1
Děkuji za odpověd, a chtel bych se zeptat jake pamlsky podavat za odmenu, kdyz treba udela neco dobre atd... ? Je pravda kdyz si korelu dokrmim rucne ze pak bude vetsi mazel, nebo se mazel da udeat aji z norm. nedokrmene ? :-)