Aktuálně: 5 045 inzerátů173 359 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů
Terezie
Terezie (13 příspěvků) 23.09.2017, 11:31:08 xxx.xxx.59.42
Kde sehnat mládě papouška, nejlépe amazoňana, senegaláka nebo Alexandra ale hlavně od slušného chovatele, někdo zodpovědný kdo ho neprodá za 20 tisíc.. tak jestli neznáte nějaké chovatele. Zvládám i dokrmování (měla jsem papouška ještě miminko na dokrmování)
Terezie
Terezie (13 příspěvků) 25.03.2017, 15:17:38 xxx.xxx.59.42
Pane/paní J.M. .. nejspíš jste mě nepochopil, říkám jim hovada ze srandy, protože i když mají 5 a 6 let, tak se chovají jako štěňata, tzn. Že se nahání po zahradě, vždycky když dojdu jen na terasu tak se mazlí jak nejvíc umí.. nemyslím to tak že by byli nevychování... povely umí, umí i normálně překážky a tak ale jejich "lovící" pud je silnější a když uvidí králíka tak za ním běží, nebo když uvidí že můžou se jít vyběhat, jdou.. nejspíš si myslíte, nebo jste pochopil z mého textu že se tak nudí protože s nimi nejsme ale opak je pravdou.. Domů dorazím kolem půl třetí (většinou) a hned jdu za nimi, běhám s nimi po zahradě, hraju si s nimi atd.. jsem tam od těch 14:30 do minimálně 18:00.. A to nelžu.. odejdu domů a šup, jsou pryč a za půl hodiny zpátky.. takže o času to není.. na nějakého psychologa to nevidím a navíc nehodlám platit bůhví kolik tisíc za to, že se to ani nemusí povést.. ale děkuju za názor.
Terezie
Terezie (13 příspěvků) 20.02.2017, 17:11:32 xxx.xxx.59.42
Dobrý den, je tu nějaký zkušený chovatel highlandských kraviček? Mám pár otázek: - kde jí nejlépe pořídit? - kolik asi stojí = za kolik jste ji pořídili? - je to stejný chov jako "normálních" kraviček? - co s nimi děláte v zimě? -na kolik vás vyjde chov (krmivo atd..) - stříháte je? - co dělat s mlékem když ho nechci? Může nedojit? Většině chovatelů jde o mléko ale mně jde hlavně o tu kravičku...mléko nepotřebuji ale klidně budu dojit. Četla jsem, že mají mléko jen když mají tele, je to pravda? Já totiž asi nechci býčka a kravičku jako pár..
Obrázek
Terezie
Terezie (13 příspěvků) 20.02.2017, 17:02:29 xxx.xxx.59.42
Jakooo.. nechci být zlá ale tamty body jsou celkem kecy.. autor komentáře nechová psy takže to má z netu.. já jsem měla 3 pejsky a poměrně dost se zabírám kynologií.. Maďarského ohaře nemám ale nějak vám snad poradím.. je to jiné když máte pejska uvnitř a jednoho venku, ale taky možnost. Musí si ale rozumnět, když budete v létě chodit ven, určitě nenecháte jorkšírka zavřeného vevnitř ne? Takže to je hlavní.. ale dejte si pozor, jestli máte na zahradu např. Prosklené dveře a pejsků by se viděli, zbytečně by se trápili.. nevím jak MO snáší zimu, znám je jen z vnitřního chovu, tak to se zeptejte nejakého chovatele.. A.co se týče od J.M. komentáře ohledně uzavřeného pejska venku v kleci, asi myslel kotec.. já mám pejsky v kotci kvůli utíkání do vinohradů (přes plot.. A hrozilo postřelení myslivci), ale nedoporučuji ho, je mi jich líto, není to jak hodně lidí tvrdí týrání ale pejsci jsou šťastnější na volno.. jestli máte ještě nějaký dotaz ohledně obecně pejsků tak hned napište..
Terezie
Terezie (13 příspěvků) 20.02.2017, 17:02:11 xxx.xxx.59.42
Jakooo.. nechci být zlá ale tamty body jsou celkem kecy.. autor komentáře nechová psy takže to má z netu.. já jsem měla 3 pejsky a poměrně dost se zabírám kynologií.. Maďarského ohaře nemám ale nějak vám snad poradím.. je to jiné když máte pejska uvnitř a jednoho venku, ale taky možnost. Musí si ale rozumnět, když budete v létě chodit ven, určitě nenecháte jorkšírka zavřeného vevnitř ne? Takže to je hlavní.. ale dejte si pozor, jestli máte na zahradu např. Prosklené dveře a pejsků by se viděli, zbytečně by se trápili.. nevím jak MO snáší zimu, znám je jen z vnitřního chovu, tak to se zeptejte nejakého chovatele.. A.co se týče od J.M. komentáře ohledně uzavřeného pejska venku v kleci, asi myslel kotec.. já mám pejsky v kotci kvůli utíkání do vinohradů (přes plot.. A hrozilo postřelení myslivci), ale nedoporučuji ho, je mi jich líto, není to jak hodně lidí tvrdí týrání ale pejsci jsou šťastnější na volno.. jestli máte ještě nějaký dotaz ohledně obecně pejsků tak hned napište..
Terezie
Terezie (13 příspěvků) 06.02.2017, 21:49:35 xxx.xxx.59.42
Není to pravda, Pralesnička v chovu není vůbec jedovatá, jedovaté jsou jen ty z džungle, které žerou takové mravence ze kterých mají ten jed. Ale i Pralesnička z džungle po nějaké době o jed přijde.. odpověď už znám, možné to není kvůli rozdílnému prostředí a stravě...ne kvůli jedu.. já jsem čekala spíše inteligentní odpověď od znalce, vy o tom jak se zdá nic nevíte..
Terezie
Terezie (13 příspěvků) 06.02.2017, 21:46:14 xxx.xxx.59.42
Řekla bych že zateplená bouda je ideál..ze začátku ale aby měl radši přístup i dovnitř(třeba do garáže nebo tak, kde hlavně o noc).. dokud nebude aspoň trochu vycvičený, bála bych se ho nechat samotného v noci venku.. my jsme měli boudu blízko domu a měla přístup do kotelny, kde měla vodu, jídlo a pelíšky, až poslouchala a byla starší tak spala normálně venku.. ale to je tak snad u všech štěňat..
Terezie
Terezie (13 příspěvků) 05.02.2017, 18:43:33 xxx.xxx.59.42
Já jsem PRO boxera.. je to úžasné plemeno ale pokud nemáte trpělivost a pevnou vůli, raději si ho nepořizujte.. boxer, jako každý pes musí mít denně co největší pozornost, obzvlášť co se týče výchovy.. musíte s ním být každý den, cvičit ho, mazlit se s ním, venčit ho.. nejlépe aby byl na zahradě.. každopádně jeho pořízení si pořádně zvažte a přečtěte si všechny možné články a stránky o něm..
Terezie
Terezie (13 příspěvků) 05.02.2017, 16:24:18 xxx.xxx.59.42
Já mám u terarijních zvířat především lignocel, to je dle mého názoru úplně nejlepší.. samozřejmě nezavrhuji ani písek ale řekla bych, že na čištění a při např. vyloží vody, tak je horší.. proto volím lignocel.. stejně bude chameleon většinu času trávit na větvích a vyvýšených místech hlavně kvůli světlu ale také pro přirozenost chameleonů
Terezie
Terezie (13 příspěvků) 05.02.2017, 14:42:53 xxx.xxx.59.42
Dobrý den, pro začínající chovatele bych doporučila spíše samce, jelikož u samostatně chovaných samic bývají problémy s neoplodněnou a dále zadrženou snůškou, kvůli které většinou umírají, samec také bývá více aktivní.. A jak píšete o tom braní na ruku.. chameleoni jsou velice zvláštní zvířátka co se týče i chovu. Chameleoni nemají moc rádi chování, mazlení apod.. samozřejmě lze si chameleonka "vychovat", ale nezaručuji to.. když se s ním budete denně sbližovat, zvykne si na vás a máte šanci být dobrými přáteli.. určitě víte, že cca měsíc po přinesení domů ho můžete začít nějakým způsobem cvičit. Jinak celý měsíc lézt do terárka jen co se týče krmení a rosení. To je ode mě vše.. A jméno si třeba vyhledejte na internetu, tam je jich spousta..
Terezie
Terezie (13 příspěvků) 05.02.2017, 14:13:05 xxx.xxx.59.42
Přemýšlím o chovu dalšího zvířátka, nejlépe terarijního. Moc se mi zalíbily Pralesničky nebo třeba chameleon.. prosím poraďte nejaké zvířátko.. A nemám ráda pavouky.. A hada mít nemůžu kvůli strachu člena rodiny.. děkuji