Aktuálně: 5 589 inzerátů168 262 diskuzních příspěvků17 657 uživatelů
Thadeas
Thadeas (7 příspěvků) 22.03.2018, 23:20:40 xxx.xxx.22.41

Nepatří náhodou gepardi mezi  malé kočky?😄😄

Jinak, můžete mi prozradit, jakému zvířeti se to stalo, jak jste psal? Já jsem zase viděl v televizi, že jeden pán si chtěl sestavit svou vlastní Zoologickou zahradu a dopadlo to tak, že zvířata byla podvyživená, valící se mezi vlastními výkaly. V televizi uvedli, že mu ten jeho "podnikatelská plán" zkrachoval a nestačili mu peníze, nebo něco takového. Možná, že jste to viděl také.

Thadeas
Thadeas (7 příspěvků) 21.03.2018, 23:27:53 xxx.xxx.22.41
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 21.03.2018, 20:21:51

Zdravím, tak já bohatý  nejsem a  nejspíš nebudu, ale jsem toho názorů, že i člověk, který nevydělává miliony, nebo  platy   na postech, např. managera mohou těmto zvířatům poskytnou vše, co budou potřebovat, akorád, že se budou muset samy v něčem uskromnit. Málo kdo si může  koupit dům za vlastní, proto existují hypotéky, ale to jsem odbočil.

Samozřejmě, tohle pokládám také za velmi důležitou věc, dopředu si zjistit, jak moc to bude nákladné, jestli to vůbec bude pro mě reálné a co všechno to bude obnášet. Viděl jsem dva kratší dokumenty o kočkovitých šelmách. Jeden se týkal gepardů, ocelotů, ten druhý byl zase o servalech, karakalech, pumách a hlavně o lvech, nejspíš Lev Berberský, dnes v divoké přírodě bohužel vyhubený. 

 

Například o těch gepardech  jsem  pokuď vím, zmiňoval, že  pokuď bych se opravdu jednou  rozhodl zavázat se  těmto zvířatům na 20 - 30 let,( tak dlouho se tuším gepardi dožívají let v umělém chovu), tak jedině za předpokladu, že by kočky byly dvě. Mě naopak příde, veliká, škoda, abych  si pořídil jednu a nedal jí příležitost, mít potomstvo, ještě ke všemu, když se jedná o ohrožený druh. Výhoda u  gepardů je, že nežijí samotářským životem, ani v divočině, většinou vždy ve smečce. Ale takhle to snad dělá každý chovatel ne? On ten Cites to musí  jednou za čas skontrolovat, jestli si někdo z lvíčete neudělal ozdobu na vánoční stromeček..

Thadeas
Thadeas (7 příspěvků) 21.03.2018, 09:07:37 xxx.xxx.197.9
Já vám rozumim. Je to určitě velmi finančně nákladné a spousta administrativního vyřizování. Já bych si velké kočky neporizoval do té doby, než bych měl pro ně připravené veškeré jejich potřeby, včetně přizpůsobeneho, zajištěneho výběhu, který bych si nechal zkontrolovat odborníky. S tou elektřinou jsem to až na lva snad nikde neviděl. No a co se týká samotného chovu, jak jsem již řekl, zkušenosti jsou na bodu mrazu. Nepředpokládám, že by mě někdo v tomto oboru zaměstnal.Návštevy Zoologickych zahrad, cirkusu, soukromých chovatelů budou v rámci me dobrovolnosti mimo práci.
Thadeas
Thadeas (7 příspěvků) 19.03.2018, 23:49:35 xxx.xxx.22.41

Dobrý den, děkuju za za upřímnou odpověď. Chci se vás  jenom zeptat, nabídky v Zoo jsem pochopitelně našel, ovšem většina z nich jsou ošetřovatelé, údržbáři a nabídka pro chovatelskou práci jsem našel snad jenom u jedné Zoo a to bylo na zkrácený úvazek/ 4 hodiny denně. To bych si musel najít dvě práce :-D. Nejsem si jistý, jestli na chovatele náhodou neschánějí lidi, kteří mají už  nějaké přechozí zkušenosti, nebo vystudovanou zeměděleckou školu, nebo tak. Zítra se na to mrknu pořádně. Je mi 22 let.

Thadeas
Thadeas (7 příspěvků) 18.03.2018, 19:25:27 xxx.xxx.22.41

Chci se vám omluvit, toto téma je moje, teprve po založení vlákna, jsem zjistil že nejsem přihlášen, takže pro dodatečnou informaci, psal jsem to já.