Aktuálně: 4 945 inzerátů174 413 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 29.03.2024, 06:42:06 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele kormoran z 28.03.2024, 21:48:25

Jo takhle. To je text, který kopíruje jeden web v ČR, který prostě netuší. 
Chtěla jsem vědět, kde v granulích nebo konzervách a kapsičkách je psaná sůl,
nebo je tam složka, která slaná je.
Stačí mi poslat název receptury, víte o nějaké?

KCL jsem našla v granulích pro psy Platinum. To jsou polovlhké granule, takový guláš, má chuť masa, není potřeba tam nic dosypávat, ale granule je potřeba udržet mokré několik měsíců. 

Víte někdo o nějakém krmivu, kde je přidaný cukr? 
Nebo žlutá 5 a 6? Červená 40? Protože to jsou barviva nebezpečná, ne jen tak nějaká žlutá.

Povím tajemství… v konzervách, kapsičkách tohle nenajdete. Barví se granulky z těch nejznámějších reklam - Pedigree, Whiskas. 

TiO2 je v Evropě zakázán. Stejně tak ethoxyquin. BHT, BHA, to jsou běžné antioxidanty, co můžete nalézt ve spoustě granulích. V konzervě nebo kap. je tohle jaksi zbytečné.

Na obalech se píše: barviva, antioxidanty, konzervanty, případně dtto s “povolené EU”.

Nic tajné není. 

Mám pocit, že žlutou a modrou i s BHT atp. lze nalézt v Pedigree. 
A to je asi tak vše.

Ne, není žádné krmivo, které toto maskuje.


 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 27.03.2024, 15:40:57 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 27.03.2024, 15:27:50

Vám je z toho prostředně ouzko? Snažila jste se o nějaké vznešené slovo?
To bylo asi environmentální? 
Potřebuji to vysvětlit, absolutně nechápu význam toho spojení.
Spojení pes - jídlo chápu. Co Vám na tom přijde divné? Že někdo má psa na jídelníčku a někdo jako kamaráda?
Doufám, že cítíte to přehánění. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 27.03.2024, 15:13:11 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 27.03.2024, 14:53:41

Se nestydí slovo od slova zkopírovat text, a ještě si neověřit, jak to je. Lisované granule jsou tak dobré jako příloha, když je někdo líný shrnout rejži od večeře do psí misky. 
Jamesovy sušenky byly z obilí, krve, kusů zvířat, zeleniny, hodně řepy, co kde zbylo. Úplně stejně jako Royal Canin atd. A jaké krásné a výkonné psy tahle značka živí už kolik desetiletí, co? A to používají i moučku z peří. A funguje.
Stačí živočišný zdroj. A ten tam byl. A pro běžné psy to bylo naprosto v pořádku.
Ono se to ví, protože to není tak dávno, navíc ty sušenky byly nalezeny a udělali rozbor. Nalezeny i kosti, záhada…
Problém začal být u psů služebních; v armádě, potřebovali toho sníst hodně, aby měli dostatek všeho.
A  hele… úplně stejné, jako krmit lisovanými, pečenými, …granulemi.
Proč? Protože tu hmotu nemůžete uplácat s větším množstvím tuku, neprojde strojem, nebude držet pohromadě zas, když dáte víc masa. 
Tak si zas škrtám jednu značku.
Sbohem, Rufruf. 

Českej trh je fakt nářez. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 27.03.2024, 13:41:55 xxx.xxx.124.255

Soudit národ je prostě kokotina.
Slováci měli nácky ve vládě nedávno, ale že by si je volila většina Slováků? 
Měli 8 a 14 místeček v Nár. radě; dvě vol. období. To je dost. Ale ne vše.
Byli lehce rozpoznatelní. Připlešlí a naprosto tupí.

Ale proč se to děje, že každému osmému Slovákovi po osm let hrabalo a zvolil tohle?
Migranti např. 
A když se najde strana, která řekne - my vám nějaké peníze seženem a migranty sem nepustíme, nebudeme poslouchat EU a jejich kvóty na uprchlíky,…, tak je to jasné. 
A proto dostane SPD v dalších volbách hrozně moc. Bude to tady fuj.

Nemůžu si pomoct, extremisti patří do doby kamenné, ne do současnosti. 
Cokoli, co má něco společného s Hitlerem, by mělo být někde uschováno, abych to neztřískala.
Teda chtěla jsem říct, aby to bylo v nějakém detenčním centru bez internetů. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 27.03.2024, 12:38:15 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 27.03.2024, 11:58:48

Nevím, esi v jiných zemích tohle provozují krmiči - barfshopy. Konzervy určitě, sušené, ale takhle vozit mražené maso, nevim. Určitě jsou takové ty moderní porcičky, to vim. Musim vypátrat. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 27.03.2024, 11:34:19 xxx.xxx.124.255

To jde. 

Vono taklenc… kilo masa je pro mého psa na dva dny, když beru, že dvě procenta. Kilo granulí na tři dny i víc. 
Tyjo, budu se muset podívat v PL, esi mají mrazáky ve zverimexu. Dost mě zajímá kvalita, když maso pro lidi dávaj za směšný ceny. To musí bejt pro psy nějakej humus.
 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 27.03.2024, 10:40:12 xxx.xxx.124.255

Češi v tomto měli také svou roli, ale neúčastnili se těch čistek. 

UA se prý omluví Polsku a nechá je pátrat po obětech. Říkali v novinách. Zel. se zatím asi neomluvil, ale řek, že do jedné vsi Poláky pustí. 

Tak dobrý, ne.

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 27.03.2024, 10:28:18 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 27.03.2024, 10:10:59

Kterou část? Vybíjení Židů? Kdo rozdělil RU a proč se vlastně začali bít?

Rakousko Uh. rozdělilo území, pak se začali prát. Hon na Židy vedl ukrajinský nácek.

Zkratka.

Ukrajinci oslavují nácky proto, že jim pomohli, a ne jednou. A taky pomůžou, dyť následníci se hned v 2013 2014 stali součástí Národní gardy; armády UA i vlády, pokračují v pomoci i v tomto rozrostlém konfliktu.
Proto jsou portréty Bandery v parlamentu, proto bla bla.

No a o to se opírají ty proruské bandy. Tohle úplně stačí. Staví na tom celé weby. 

Jako… vyfotit se s Banderou, aby se Poláci, kteří Ukrajincům teď pomohli nejvíc, podívali… nebyl úplně nej nápad. 😀  

Nevím, co komu vyčítat, možná nejdřív zamést před svým prahem.
Ale jak daleko do té historie teda půjdeme?

My oslavujeme teda koho? Nějaké osvoboditele určitě taky.

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 27.03.2024, 09:30:20 xxx.xxx.124.255

No protože Švédi teď zrovna nikoho nenapadli. Teda nezaútočili na nikoho, že jo. 
Nepamatuji si ani, že by se takto lidé hádali v 2014, když to začalo. 
Asi že teď je to blíž. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 27.03.2024, 09:24:48 xxx.xxx.124.255

Bones & raw food, biologically appropriate Raw Food. Nikde tam nevidím šanci pro rýži, brambory a vitaminy v lahvičkách.
Debatu o dršťkách jsme už taky měli… Ono by to šlo, kdybych měla zdroj čerstvých prasátek a kuřátek, která se krmila travičkou. Kuřátka mám… ale nezabiju, jsou to moje štěkanátka. Leda až budeme hynout hlady, to Megi povím - jdi si na BARF.

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 27.03.2024, 09:17:22 xxx.xxx.124.255
Sarah01:

Jenže granule pes taky nestráví tak, jako barf, hovňousy z granulí jsou obrovský, nejmíň 3x takový jak z barfu. Prostě mně přijde, že to tím psem jen projde. Mně všichni psi na barfu výrazně zlepšili kondici. Samozřejmě svůj podíl na tom má i plavání a celkový pohyb. Ovoce a zelenina jako vláknina podle mě špatně není. Lidi to jedí taky, proč by nemohli psi.


Dáváte jenom čistě maso a kosti, k tomu zeleninu, ovoce? Kolik asi to je z té dávky? 
Nebo kromě zelovocu je tam nějaká další příloha?
 

Koukněte na název knížky p. Novosádové - BARF…
Ale složení KD od ní přece není syrová strava, jen zelovoc tam taky nepíše, říká 20 30 % příloh a k tomu doplňky, oleje, vitaminy.
To totiž taky není vyprávění o BARF.
BARF je syrová strava. Když krmím metodou BARF, krmím kompletní syrovou kořist.
To dostává Megi. Ale často mi sežere sušenky, takže…

Ve skutečnosti krmí BARF jen hrstka lidí. Takže Igor, co se mu tady smějete, má pravdu. (V tom, že granule jsou kvalitnější, ne, samozřejmě.)

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 27.03.2024, 07:54:14 xxx.xxx.124.255

Kdybyste se dívali do minulosti, nikdy jste nemohli zvolit ODS a spol. Jako by to nestačilo po revoluci, nakonec jste zloděje dosadili i na Hrad, pak jste tam dali sprosťáka a teď zas tohle… nemůžu říct, že se převléká, jak doba zrovna velí, to by mě zavřeli, ti, co už tu v ne jedné vládě byli.
Esi nějaké volby budou, pudu tam. Nebo mi bude stačit poslat pár dopisů a volit za spoluobčany? Nikdo neví, kolik Čechů žije v zahraničí. Buď těch 200 tisíc, kteří se přihlásili u sčítání, nebo 2 miliony. 
Je to legrace. Moc dobře si pamatuji, jak se to na if zhádalo, že konečně je Bobeš pryč, tahle vláda vše napraví, jsou to slušní lidé.
Jak blbí jsou mí spoluobčané, jsem do té doby nevěděla. K neuvěření. Po pár měsících zas - vládnou teprve pár měsíců, jsou noví, musíte jim dát čas… ježiši, ti ministři už tady byli v jiných vládách, pokaždé vše ukradli a podělali, co mohli.
A dost mě zklamala spousta slavných lidí, stejné kecy jako na if, oslavy, tanečky, sráči prostě, milujeme Brusel, USA, grýn dýl. 
Slepí.
A proto se teď tolik lidí zlobí a vypadají jako proruský. Protože zbytek lidí nechápe, že není jenom “buď RF, nebo USA”. 
Někteří lidé chcou jenom normálně žít. Říkali to stejné, než hranici UA překročilo víc vojáků. RF je vlastně vůbec nezajímá. Neuvěřitelné, co?
 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 27.03.2024, 07:15:05 xxx.xxx.124.255

Igor za to nemůže. Stačí si přečíst dva tři články na těch internetech, okamžitě získám dojem, že musím vystudovat jadernou fyziku.

Fakt je, že pokud nekrmím celou kořist (Frankenprey, PMR), což je i obsah žaludku, oči, srst, peří atp.,
musím zeleninu doplnit. A zelenina stravitelná pro psy prostě není. Musíte to naklíčit, spařit, rozmixovat, uvařit, fermentovat, jinak dáváte jen vlákninu, která ještě ke všemu slouží jako antinutrient.

Další věc je, že spousta dnešních psů na tomhle ani nebude fungovat, chcou brambory a rejži, ale dostávají jenom tunu masa, pak pánící chodí po netu a říkají, jak je barf blbej.
Je. Pro hromadu psů je. 
Eště že můžu krmit masem, a ne BARF metodou.