Aktuálně: 4 911 inzerátů174 413 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 09.04.2024, 09:30:38 xxx.xxx.124.255

Hlásim, že Megi je normální. Ehm. 😀 

Ale je to fakt tak divné… s tím datem. Asi jsme si vyrobili postižené psy. Je to tak. Jakou já měla minulý týden radost, že jsme potkali normálního psa. To není normální. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 09.04.2024, 09:22:53 xxx.xxx.124.255

Aha…
Ale zánět není podmínka, nebo jo? Nebo L. umí bloknout jen bolest způsobenou čistě OA?
To je ten důvod, proč vyšetřovat tekutinu? 
Co obdoba L. pro lidi? …"léčba bolesti spojené s osteoartritidou, bolestí dolní části zad a metastatickým karcinomem kostí"

“Zatracujete obecně biologickou léčbu???”
Ne, to jste si, fikovnice, napsala sama. Já říkám, co sami výrobci udělali - ty léky vznikly pro lidi, některé byly zakázány; stopka pro klinické studie, některé stopli sami autoři, protože “rychle progredující OA a osteonekróza”, vyloučení osob s riz. faktory…
A kde jsou rizikové faktory u psů a koček? V PL jsou vypsané samé blbosti, ty vážné n. účinky tam vůbec nejsou, i když už je výrobce dávno zná. Ne já, to sami výrobci si to zabili. A protože v letáku u psů není vypsáno nic extra, zdá se to jako lék první volby.
Trochu blbost. 
Leták pro Kanadu https://www.drugs.com/vet/librela-20-mg-can.html
Co má tohle znamenat? 

No kdyby, tak pokud nemůžu psovi dát tradiční léky a nezabere konopí, vezmu tohle, co mi zbývá.
 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 08.04.2024, 20:45:09 xxx.xxx.124.255

V USA má povolení teprve od léta 23, UK a Kanada jen krátce předtím, a esi se nudíte, vlezte do skupin L. experience a L. the thruth, čtení na dlouhé… už letní večery. Ani náhodou není prodávána jen na tohle a s tím, jak mají amíci vypasené psy… A už máme i skupinu Class action… ale to je taková jako neinformovanost, lidé asi nečtou, co to je, tři studie, malý vzorek a pak jdou a “hrůza librela”.

K tomu “poslední” - logicky, pokud je tak velký problém a “léčím” tím, že blokuji bolest, tak pes bez bolesti samozřejmě běhá normálně, tím si celou kostru ničí, tedy co zbývá, neuděláme nic, ne? Takže jo, librela je rozhodně poslední volba.

Mimochodem tam dnes jakýsi vet napsal o tanezumab - pro lidi - jaké byly problémy s dávkou, tak ji po 5 letech snížili a dobrý. No a v 22 to EMA zamítla. Příliš nú a oproti placebu nic moc rozdíl.

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 08.04.2024, 12:13:27 xxx.xxx.124.255

Já to chápu. V případě, že chytím psa z útulku a nemám chodbu, šatnu, predsín (aha, už mi nepíše ani háček, paráda, už nemusím pracovat), něco.
A pak jsou psi, co jsou vyděšení např., mají rádi schovat se do nory. 
Víc nic. Lenost. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 08.04.2024, 10:48:25 xxx.xxx.124.255

Pardon, ale mně to připadá jako krávovina. Policie o ní ví a mává tlapičkou? Pokud tam způsobila nějaké škody, určitě to předali na m. část na přestupky, ne? A takových pokut atp. dostala už tak tři sta? A v tom baráku nikdo nechodí do práce, že by se nedalo zjistit, kdo byl doma, když se tam lila kyselina? Ale no tak. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 08.04.2024, 10:43:23 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 08.04.2024, 09:32:34

Hustý. 😀 Sedmá klec. 😀 Kolik tomu psovi asi bude… 
Jak se tam všici shodují, že v roce a půl to přestane… to je legrace. 😀 
Vono to lidem fakt přijde normální.
😂

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 08.04.2024, 08:55:59 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.04.2024, 08:37:22

Mám pocit, že vyhrožování je trestné. 😀
Možná by se prostě mohla normálně svolat schůze vlastníků, krávu odvolat - tato osoba si o kamerovém záznamu může plácat co chce, není její, na žádost PČR (atp.) ten záznam provozovatel vydat musí - zvolit si jiné lidi, a pokud mi nechce pomoct MP, Policie, tak státní zastupitelství. 
Jde to úplně v pohodě legálně.
Ale je to pak nuda.

 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 08.04.2024, 08:40:30 xxx.xxx.124.255

Tohle je běžná velikost klece. 120 x 65 x 80 a 9500 Kč. 
Psy chováme v krabičce od sirek, jako králíčky, protože je neumíme vychovat, neumíme si schovat kabely, papíry, jídlo, nehrajeme si se psy, nechodíme s nimi ven, necvičíme je. Každý druhý pes se rodí labilní, potřebuje krabičku, aby odpočíval a spal. Granulky v ceně.

Zkrácená verze:
Pejskařům slušně jebe.

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 07.04.2024, 14:52:32 xxx.xxx.124.255

Tak ale Pelle má pěknýho psa, to rozhoduje u mě!

Konečně bude mít Geri dost místa. 🙂

Ta politika je nezajímavá, za tyhle pidi zemičky stejně rozhodují jinde… koukejte na psy!

Obrázek Obrázek Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 07.04.2024, 14:39:45 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.04.2024, 13:29:56

Jen tak. Esi by se nechtěla podívat na tento problém, protože majitelé, co psům tu Lib. dají, k tomu mají třeba velmi vážný důvod - není možné jim dát nic jiného na bolest; ale určitě nepotřebují ujistit, že jsou ty nohy v háji, protože tohle je poslední šance, ti psi za sebou mají už tolik vyšetření…
No a jsou ty bariéry - jsou 2 - a existuje teorie, že dost psům nefungují. Např. psům, co měli mrtvici, mají nějaké další věci… a třeba to s ploténkami, zkratku nevzpomenu, a moje soukromá, trapná laická teorie je, že by se mohlo dít něco podobného jako u ovčáckých psů a MDR1.
Když tahle bariéra selže, přijde peklo.
Na křižovatce s Lib. bych se ptala na tohle.
 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 07.04.2024, 13:10:21 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.04.2024, 12:41:39

Popisuje řešení bolesti u osteosarkomu u psa. 
Prům. délka dožití je (i po amputaci) 5 m., ve kterých může dojít třeba ke zlomenině a tenhle svinský typ se rozlézá hrozně rychle. Proto se pes uspává rychle, nemá to smysl.
A tahle dr. říká, že nasadila kortikoidy a pes byl v pohodě dva roky; ten Cushing, ok, ale rakovina spala a noha držela. 
A někde to publikovala?
Protože tohle je ne že vzácné, je to jediný případ.
Tak se omlouvám, ale nevěřím tomu, chyba se možná mohla stát na začátku, ne na konci.

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 07.04.2024, 12:59:19 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.04.2024, 00:29:00

Trochu mi přijde, že nemáte zákazové povely.
Akorát místo “stůj” nebo “na zem” říkáte “neskákej”.
A o tom to je. Říkáte psovi, co má dělat. Klidně můžu říkat “houbička na nádobí”, aby si pes sedl.
Zákaz je asi to “fuj”. Pes narazí na chcíplotinu, já řeknu fuj, pes jde od toho. A musím to říct důrazně, případně dát Megině po hubě, protože jinak si z toho nic nedělá. A nepřestane si chcíplotin všímat, bude si všímat, esi na ni dosáhnu. Ne na tu chcíplotinu. 

Takhle se začala bát ovcí. Dostala pecku od ohradníku. Bylo to jak v animáku, skoro byla vidět kostřička a zdálo se mi, že mi pes i zvoní. 😀 Obvinila z toho mě, samozřejmě. 
Ale za nějaký čas na to zapomněla. (Na to, že jsme ji s ovečkami chtěly zabít. Že je vše moje vina, to zůstává.)

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 06.04.2024, 21:10:12 xxx.xxx.124.255

Framík třeba nemusí brát to np tak negativně, jak to zní. 🙂 Možná je rád, že to děláte.
Když jsem tak posunovala Megi, smála se a vrtěla sebou jak blbá, musela jsem jí říkat - nesměj se, kozo, škola není holubník!
 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 06.04.2024, 21:05:25 xxx.xxx.124.255

Byla bych spíše pro pátračku po tom, co ohrožuje blood-brain barrier, než esi pes to, že nemůže řádně vstát, předstírá, ale nejsu doktor, no… fikovnice, zeptáte se jí na názor ohledně tohohle? Dost mě to zajímá. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 06.04.2024, 20:38:30 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 06.04.2024, 20:14:42

To je jako že pes už ví, co má v které situaci dělat, ale někdy zafrackovití, no tak na něj houknu.

To je úplně jinde.

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 06.04.2024, 19:33:42 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 06.04.2024, 18:59:16

to je v pořádku, všici to používáme 🙂

blbý je, když si myslím, že takhle odnaučím něco… vážného
jako vyjíždění po psech a tak
nebo válení se v odpadu ze srn a divočáků, ty srnčí eště spapá taky někdy

jasné je, že když už jsem v průšvihu…
ale myslet si, že takhle psa něco naučím… jak je moderní psovi říct neeee a tahat za vodítko… no tak tohle je cesta tak na pět let… když se podíváte na ty trenéry, co tohle provozují, komu ten pes fakt funguje? nikomu… ani blbý čekej neumí… ani hvjézda Sýzr ani Rdesna ani ten nalitej z LB ani Staffordi
někomu to osmiletý cvičení vyhovuje, to chápu
no tomu psovi určitě ne… on si říká - a co teda mám podle tebe dělat, ty chytrá? sedět? už si někdy někoho viděla se uklidnit sezením? sázená vejce jo, to chápu
(megi kecá, nechce to jíst, a to jich máme 15 denně)