Aktuálně: 5 136 inzerátů172 217 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů
Alisterus7
Alisterus7 (20 příspěvků) 18.01.2024, 20:53:45 xxx.xxx.214.25

Pokud to chapu tak, že by jste do voliéry chtěla ke královákům přidat případně až někdy do budoucna nějaké jiné osazenstvo, tak to nebude úplně nejlepší nápad. Králováci už to budou brát jako své teritorium a může nastat problém. Společnou voliéru je nejlepší ptáky vysadit do nového prostoru zároveň, pokud už se pro takový chov člověk rozhodne. 

Alisterus7
Alisterus7 (20 příspěvků) 17.01.2024, 17:01:11 xxx.xxx.214.25

V této velikosti bych spíše nechal královské samotné. Pár sezón, než jsem voliéru zvětšil jsem je měl ve voliéře 4x2x3m ( 3metry je výška) se dvěma páry korel a párou andulek. Konflikty nebyly, ale kralovačka při sezení byla dost stresová a stačilo málo a vajíčka opustila. Ale možná to bylo jen proto, že to bylo její první hnízdění. Každopádně můj samec má klidnou povahu.

Když jsem byl malý, tak jsem měl společnou voliéru 3,5x1,8x2,5m ( osazenstvo rosela žlutohlavá, pára korel, dvě páry andulek ) a vše odchovávalo. Jen rosele nemívali početnou snůšku ) 1-2 mladé.

Alisterus7
Alisterus7 (20 příspěvků) 15.01.2024, 17:25:17 xxx.xxx.214.25

Dobrý den,

já mám králováky s korelama a princkama ve společné voliéře a nebyl nikdy problém. Všichni odchovávají až na bidlo. Když pominu korely, tak první jdou do toku princky a to samec občas odežene královské a až jdou do toku králováci, tak se role obrátí. Nikdy ale nedošlo k tomu, že by létalo peří. Voliéra má rozměry 5x4x3m . Pochopitelně jistě tohle není pravidlo a může se najít pták s mnohem dominantnější povahou a pro společný chov bude nevhodný.

Já se rozhodl takto po kupě je chovat především z jednoho důvodu. Nemám velkou zahradu a chci, abych ptákům nabídnul co největší prolet. 

Co bych ještě nedoporučoval, aby ve voliéře byly jen dva páry. Když jich bude víc, agresivita se více roztříští. Ale pochopitelně zase záleží na velikosti prostoru.

Alisterus7
Alisterus7 (20 příspěvků) 11.01.2024, 18:23:40 xxx.xxx.214.25

Ledňáčci jsou vcelku pohodoví ptáci a kolikrát sednou i na objektiv, když je fotograf alespoň pod nečím schovaný a nevrtí se 😉 U nory je to stejné jako u klasických hnízd. Proto bych spíše vypozoroval, kde se ledňáček pohybuje a dal tam někde sikovnou větvičku, kterou bude využívat na číhanou. Jako jistota na nalákání se dá využít nádoba s rybkami. nemusí být příliš velká. Kelímek od jogurtu bych ale asi nepoužil😀

Alisterus7
Alisterus7 (20 příspěvků) 10.01.2024, 18:48:15 xxx.xxx.214.25

Přeji pěkný den,

wildlife fotografování je krásný koníček, jen náročný na čas. Pokud začínáte doporučuji si pověsit krmítko, poblíž odsedovou větvičku a můžete začít zkoušet. Vděčný “předmět”na učení jsou třeba kachny na rybníce. Focením u hnízd by jste mohl porušovat zákon, tak na to pozor!!! Kor u orlů, kde hrozí opuštění mláďat. Ledňáčky lze na požadované místo nalákat, ale jak jsem se zmiňoval výše.Učil bych se napřed na jednodušších objektech. Co se týče krytů, tak tam je jich široká škála a odvíjí se od toho, co chcete fotit. U krmítek stačí zalést někam do křoví a přehodit přes sebe maskovací síť. Nedělat prudké pohyby, foťák nejlépe mít na stativu a čekat co přiletí.

Alisterus7
Alisterus7 (20 příspěvků) 11.08.2023, 21:21:36 xxx.xxx.214.25

Já mám zkušenost takovou. Sestavil jsem pár, který mi ve třech letech snesl pět vajec, ale mojí vinou (odchytával jsem ve voliéře slíbené andulky, přestože dopředu věděl, že nedělám dobře) ze snůšky slezla. Dvě sezóny také nic (opět má chyba - do společné voliéry jsem přikoupil červenokřídlé. Nenapadali se, ale červenokřídlí královské neustále rušili) 

Letos mi snesla 5 vajec a nezasedla pevně. Už jsem sezónu chtěl “odpískat” a s pauzou cca 4-6 dní snesla další dvě vejce. Zasedla a seděla. V její nepřítomnosti jsem jedno vejce odebral, aby nebyl problém s obsednutím snůšky a světe div se. Ze 6 vajec se vylíhlo 6 mláďat. Do věku cca 10-14 dní uhynuly tři mladé ( možná nezkušenost samice, nebo obava, že je neukrmí), ale tři mladé vychovali až na bidlo. Na první odchov jsem spokojen velmi. Kor, když se podařil ve společné voliéře s alexandřinama ( 3 mladé - první hnízdění), dvěma páry korel (letos bída) a párem andulek😊

Obrázek Obrázek Obrázek
Alisterus7
Alisterus7 (20 příspěvků) 01.08.2023, 18:26:03 xxx.xxx.214.25

Dobrý den, mně třeba princky si vybrali budku pro korely, přestože měli na výběr další čtyři budky s uváděným otvorem 10 cm. tedy si nemyslím, že striktně je třeba dodržovat doporučené rozměry

Alisterus7
Alisterus7 (20 příspěvků) 25.06.2023, 10:30:16 xxx.xxx.214.25

Když zabráníte přístupu k němu, tak mohou. Na fauně byl článek s chovem "vojáků" v dřevěné voliéře. Každopádně já bych asi čel do kovové ( hlinikové) z důvodu jistoty.

Alisterus7
Alisterus7 (20 příspěvků) 10.06.2023, 18:58:08 xxx.xxx.214.25

Včerejší nové přírustky :-) Mladí králováci. Kolik jich v klubku netuším. Podle skořápek minimálně čtyři. Vajíček bylo sedm, jedno jsem pro jistotu na začátku odebral. Tak jich tam bylo šest oplozených.

Obrázek