Aktuálně: 4 811 inzerátů175 820 diskuzních příspěvků17 770 uživatelů
raketa
raketa (3 příspěvků) 16.01.2024, 18:18:19 xxx.xxx.84.223
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 16.01.2024, 14:04:09

Zdravím, myslím že toto chování je normální, nejspíše má jedna z nich říji a tudíž se chová jako samec to “vrčení” bude rumbování. Ani bych je neoddělovala jestli neteče krev tak bych je nechala spolu, oddělovat a dávat zpátky není dobrý nápad.

raketa
raketa (3 příspěvků) 14.01.2024, 19:03:01 xxx.xxx.84.223

Zdravím, mám alexe malého s kterým hodně trénujeme. Jako pamlsek dostává proso a občas slunečnicové semínko (nemá ho vůbec v krmné směsi, tak myslím že neuškodí), ale už ho to nějak omrzelo a kašle na to (neřekla bych že by to bylo z nudy), tak se snažím objevit nové pamlsky, ale žádné jsem nenašla. Neexistuje třeba nějaký recept na nějaké sušenky nebo nemáte nějaké tipy?

raketa
raketa (3 příspěvků) 31.12.2023, 23:29:07 xxx.xxx.82.142
Odpověď na příspěvek uživatele K z 31.12.2023, 22:19:07

Zdravím, myslím že tam šance je. Pokud je celý život v kleci, tak doporučuji pouštět se proletět ať je s vámi v bližším kontaktu a začít učit zalézat do klece ze začátku třeba lákat na jablíčko, proso atd. Klidně jen tak když kolem něj projdete tak nabídnout mňamku a mluvit klidně. Jakmile se nebude bát tak bych ho začala lákat na prst něčím co má rád (když se bude bát ruky, tak mám osvědčenou metodu schovat ruku pod rukáv a lákat ho na něj  a potom pomalu prsty vystrkovat nebo si nasadit rukavici a postupně do ní dělat dírky) a až začne toto zvládat trénujte ho např. přivolání, mávání, házení kroužků na věž, prostě zábava, ale vytvoříte si tím pouto. Samozřejmě záleží na konkrétní andulce a času může to trvat i pár let. Přeji hodně trpělivosti a úspěchu. Trpělivost růže přináší.