Aktuálně: 4 831 inzerátů175 306 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 02.12.2009, 15:36:25 xxx.xxx.31.1
Tp by tak mohlo být, původní krůtě bylo jediné na dvoře a vyrůstalo se dvěma kuřaty .Víc krůt doma nebylo.Nevím co to je tatrč? Nebo tak se říká těm ocasním perům?Každopádně mám zase dva kohouty, a jedno co má být holka to ještě nemám na fotce,snad zítra jestli už bude foťák z opravny hotový.
Tady je odkaz na ta krůťatahttp://karelex1.rajce.idnes.cz/13_spolecny_odchov_krutat_a_araukan/
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 02.12.2009, 13:49:18 xxx.xxx.31.1
Tak mně se ty krůty jaksi nedaří. Jak už jsem dříve psala, měla jsem jedno vlastní odchované krůtě, o kterém jsem si dolouho myslela, že to bude slepička. K němu jsem si přinesla 2 další,černou a bronzovou s tím ,že když to nebude párek,vymění mi jednu tak aby to byl. Měla jsem je doma asi 3 týdny, když se to moje kuře začalo taky čepýřit a stavět ocasní pera. Je tohle spolehlivý ukazatel ,že je to kohout???To moje bylo vylíhlé 20.6. a ty dvě cizí mají být asi o měsíc starší. Zrovna nemám foťák v provozu tak nemám čerstvou fotku, ale ten co je na fotce co přiložím je ten co jsem jej vyměnila za slepici.Jeho chovatel pohlaví určoval podle velikosti laloku pod krkem a mně přijde u všech tří stejný. Ta co jsem si jí donesla jako slepičku před 14 dny se u mne trochu vykrmila, lalok jí už taky červená, ovšem ocasní pera jsem ji stavět neviděla.Jinak mi přijdou všechna 3 stejná. Tak pořád nevím jak na tom jsem .
Obrázek
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 14.09.2009, 20:30:22 xxx.xxx.31.1
Hani tak ty máš chuť ještě i do krocanů? Ty toho máš ještě na zahradě málo?Tak jen do toho!!! Budeme si navzájem vyměňovat dojmy!
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 14.09.2009, 20:28:17 xxx.xxx.31.1
Martine taky se mi moc líbí jsou nádherní a posílat vejce poštou se nemusíš bát.Já letos posílala poštou vejce slepičí -araukání. Normálně jsem použila proložky od kupovaných a porotože tato vejce byla malá ještě jsem je zapalila do ubrousků všechny proložky jsem skládala do papírových krabic proložila novinama a přelepila balíček izolepou. Takto jsem rozeslala kolem 100 vajec a žádné nepřišlo poškozené.
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 05.09.2009, 00:14:28 xxx.xxx.31.1
Tak jsem si dnes donesla dvě krůťata stará přibližně 3 měsíce. Každá je jiný druh,ale jakého jsou pohlaví zase nevím,a tak budu dál čekat. S chovatelem mám dohodu, že mi jedno popřípadě vymění, abych měla samce a 2 holky.
Obrázek
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 23.08.2009, 11:45:34 xxx.xxx.31.1
Dobře a v jakém věku ta štětka nejpozději vyrůstá. ?Myslít do kdy mám čekat jestli mám kohoutka nebo ne? Teďka má 2 měsíce a týden. Dík
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 13.08.2009, 22:08:52 xxx.xxx.31.1
Dík za vyčerpávající odpověď. Teda nijak se nenatřepává.Ale dneska jsem si všimla že mu nad zobákem na hlavičce vyrůstá výčnělek.
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 13.08.2009, 13:51:51 xxx.xxx.31.1
Zdravím, všechny!Potěšíla mě odezva a hned se zeptám.pane kittiki to máte líhnuté všechno pod krůtou ,nebo taky něco v líhni?A napsal jste mi že se pozná samec od samice mezi 2-3 měsícem.To tnamená že se začnou tvořit ty výrůstky na hlavě nebo nějak podle chování? To moje kuře je od dnešního dne už dohromady jen s kuřaty araukán v zahradním výběhu.V noci jsou ve dvorku pod střechou.jak vyrostlo s těmi 2 kuřaty,tak s těmi je kamarád,ale starších se stále bojí i když je dvakrát tak velké jako kuřata.
Mně se teda slepice neklovou a kačeny se klovaly jen dokud jsem chovala čínky .Později jsem měla pekingské a ty se už neštípaly.Dnešním dnem jsem zabila poslední kačenu .Na ty krůty jsem moc zvědavá už mám domluvené do chovu na příští rok k té mojí protějšek. A ještě jsem se chtěla zeptat je lepší mít 2 krocaní slípky nebo stačí jedna. A kolikrát za rok ta slípka tak nasedne.Jo a ještě něco.V jakém věku se hodí odchovy zabíjet.A je pravda že je to velký problém zvládnout zabít krocana?Tady na tomhle obrázku je dost dobře vidět hlava.Na co to asi vypadá,myslím jestli to bude spíš slípka nebo kohout?
Obrázek
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 11.08.2009, 16:17:09 xxx.xxx.31.1
No sláva, že už nepíšu sama.Ty fotky jsou moc pěkný a povíte mi to hnědý to je jiný druh? A to je z jiného chovu nebo se to objevilo u těch černo-bílých? Já nemám žádnou zkušenost, tak se třeba ptám blbě.Ještě bych potřebovala vědět,v jakém věku se pozná pohlaví.CHtěla bych si tu moji jednu nechat k chovu a tak budu musetk kupovat protějšek.A ještě by mě zajímalo, jestli to moje kuře bude už do chovu příští rok nebo až další.Já znám jek zbarvení kterému říkali bronzová,ale ty na fotkách to nejsou ,že?! Jak se říká těm vašim? Jsou moc pěkné.Předem dík za informace.
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 09.08.2009, 14:53:30 xxx.xxx.31.1
Zdravím, tak já teda budu psát dál,když teď vím,že to někdo čte.Mně se žádný text psaný anglicky neukazuje,tak nevím.Na Rajčeti mám spoustu fotek,odkaz je nahoře.
Nyní již mám krůtě na zahradě ve výběhu společně se staršími kuřaty a posledními 8 kačenami.Ze dvora sem mohout procházet i slepice.Snášejí se dost dobře. Na tomhle snímku je společně se dvěma kuřaty co společně vyrůstaly.Stále se drží dost společně.
Obrázek
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 09.08.2009, 14:47:16 xxx.xxx.31.1
Zdravím, tak teda já psát budu,když to vůbec někdo čte.Mně se žádný anglický text neukazuje,tak nevím ,.Krůtě už chodí do zahradního výběhu.Na Rajčeti mám fotek spoustu.Odkaz je nahoře.Na téhle fotce je společně se dvěmi kuřaty s kterými vyrůstala. Jinak jsou v tomto výběhu starší kuřata a 8 posledních kačen.Ze dvora sem mohou přicházet i slípky.
Obrázek
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 05.08.2009, 23:28:25 xxx.xxx.31.1
Tak tu jednu krůtičku jsem odchovala.Už měla 6 týdnů, a přez den chodí na zahradu do výběhu s kuřaty a kačenami.
Ale sem nikdo nepíše,tak nejspíš přestanu takyNa snímku má 1 měsíc a 8 dnů
Obrázek
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 18.07.2009, 11:43:45 xxx.xxx.31.1
Ahoj, fotku naší fenečky - pražského krysaříka Džesinky- jsem sem již dávala hned na začátku.Nyní jí již bude 10 měsíců a má nového kamaráda
Obrázek
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 29.06.2009, 21:53:57 xxx.xxx.31.1
Tak už mi zbývá jenom jedna krůtička.Ta druhá uhynula 7 den života. Ten den jsem jim čistila bednu v ketré je mám a dala jsem jim do míchanice ovesné vločky. Obě kuřata i krůťátka to baštila ale do rána jedno uhynulo. Mohlo by to být těmi vločkami? Víckrát jsem jim to nedala. Ale kuřata mají vždycky rádi strouhanou mrkev a tak jim to dávám taky .Ta jim chutná a to jediné kuře co mi zbývá ji taky vybírá.Ještě jsem se chtěla optat na něco. Jakmile jim začala růst pírka v křídlech ,konce křidélek se jaksi obrátily nebo možná spíš bych měla říct ,že se vytáčejí ven.To jsem u kuřat slepic nikdy neměla. Nevíte někdo čím to je?Nebo snad to u krůťat tak bývá. Na přiložené fotce je to trochu vidět. Je to focené při čistění do rána druhé kuře krůtěte uhynulo.
Obrázek
Karen Válková
Karen Válková (52 příspěvků) 22.06.2009, 10:18:14 xxx.xxx.31.1
Ahoj Majdo, já právě ze všech stran slyším ,že krůtata to jsou taková nesamostatná trdla. Nejen, že mají velké nároky na teplo,ale potřebují i učitele na to, aby začala samostatně zobat.Proto mi bylo doporučeno dát k ním kuře. Jenže mně to zrovna tak vyšlo,že se mi z 10 koupených araukáních vajec vylíhla je ta 2 kuřata a u krůtích taky. Dneska jsem viděla jedno krůtě se samostatně napít a druhé, že do debe nasoukalo kousek kopřivy.Tak doufám,že tuhle proceduru už zvládla.Na Rajčeti mám fotek víc http://karelex1.rajce.idnes.cz/
ahoj Karen