Aktuálně: 4 658 inzerátů177 163 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů
Lucinka.Faitova
Lucinka.Faitova (9 příspěvků) 07.03.2010, 17:03:36 xxx.xxx.242.95
Zdravím všechny! Mám zase dotaz... Včera jsem mamce koupila k narozeninám andulku a bohužel si nejsem jistá pohlavím. Tak jestli by mi tady někdo poradil? A ještě něco, ze všech nabízených andulek se mi tahle zdála nejmladší. Podle vlnek na čele, očiček a tak. Tak jestli jsem se opravdu nespletla a je to mládě? Je tu od včera a už si od rána hraje a papá z klasu proso, ale vodu a směs v krmítku ignoruje, tak se bojíme, jestli to najde?Jinak se docela rychle rozkoukal/a. :-) Díky předem za rady...
Obrázek
Lucinka.Faitova
Lucinka.Faitova (9 příspěvků) 12.02.2010, 11:47:04 xxx.xxx.212.31
Ahojky... Jasně, že můžeme pokecat o korelách. Můj mail je lucfait@seznam.cz
Tak kdykoliv napiš, budu ráda. Ps: Já tu mou taky musím naučit na ovoce. Vůbec si ho nevšímá a nevezme si nic jiného, než suché krmivo nebo senegálské proso. :-( Pořád jí cpu dokola všechno možný... Jablíčko, banán, mrkvičku, petrželku... A nic! Ale oštípávat mi kytičky v obýváku včetně mého umělého okrasného listnatého stromečku, to jo!! Má strašnou radost, když uštípne list a pak čučí, jak padá na podlahu! Za chvíli to bude vypadat, jako koště! :-D
Lucinka.Faitova
Lucinka.Faitova (9 příspěvků) 09.02.2010, 15:43:08 xxx.xxx.212.31
Ahoj všichni milovníci papoušků! Tak už vlastním moji korelku skoro měsíc. Je hrozně miloučká (je to holka) a hrozně rychle mi přirostla k srdíčku. V obýváku jsem jí udělala přírodní sezení z velikých větví. Okamžitě si to tam zamilovala! Myslím, že za ty týdny jsme udělaly pokroky na to, že je ze zveráče. Běhá za mnou, když mě vidí, papá z ruky a i si vleze na prst, když jí tedy nastavím na hřbet ruky klas prosa. Povídáme si, a když u ní zrovna nejsem a ona na mě volá, tak za mnou přilítává do vedlejších místností a začne mi kroužit těsně kolem hlavy nebo se nade mnou vznáší a pak zase zasedne na větévku. Dělá to jen u mne. Znamená to, že mě začne mít ráda? Jenže problém je, že doposavad jsem ji přenášela zpět do klece na krmítku, na které jsem ji vždy nalákala a teď to asi prokoukla a už to nevychází. Dvakrát za sebou se ve vchodu do klece rychle chytila zobáčkem o horní šprycli a šup, byla v obýváku. Myslím, že by tam chtěla být pořád. Do klece se za žádnou cenu nechce vrátit ani když ji nechám celý den vyhladovět. Když na ní zavolam od klece a řeknu, že tam má dobroty přilítne, ale sedne si max. na klec, čumí do ní, ale pak se raději vrátí do obýváku.! Posledně sme ji museli po tmě chytat do hadru, ale bylo mi jí hrozně líto. Nechci to takhle pořád dělat! Měl někdo taky takový problém s papouškem? A jak se to dá vyřešit? A ještě něco... Jak se naučí nosit se na rameni? Přijde na to sama, nebo ji musím nejdřív vzít na prst a dávat ji tam? Zatim pa a děkuji.
Obrázek
Lucinka.Faitova
Lucinka.Faitova (9 příspěvků) 28.01.2010, 13:22:54 xxx.xxx.212.31
Ahoj Luci, tak to máme podobně. Ona se ta moje taky nenechá vzít na ruku, sice neuteče ani neuletí, ale prská... tak ji moc netrápím. Dneska už si ale Málem vzala slunečnicové semínko z ruky. Jinak zase začala syčet. Oni jim určitě ve zveráči vůbec ovoce nedávají, jen základní směs zrní, tak proto nám to nechtějí jíst... :-( Ale snad dřív nebo později zjistí, že je to dobré.) Jinak co byla naposledy z klece venku, tak už nechce vyletět, ono i předtím nechtěla ven... vlastně jsem ji vylákala pískáním z vedlejší místnosti, tak byla zvědavá. Ale jinak by sama nevyletí a to ji mám pořád otevřenou. Jinak to foto je nejlepší, které se mi povedlo. Ale nevím jestli z toho půjde poznat pohlaví... Tak zatím! Lucka
Obrázek