Aktuálně: 4 841 inzerátů175 674 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 14.08.2013, 20:58:08 xxx.xxx.112.26
Oživím vlakno po prvych hniezdach mi vtáky preperili utino pár naniesol 5 vajec ale bohužial maju to čiste-prisudzujem to tomu že samec sa nestihol dostať do toku, a další pár biela samica a prirodný samec naniesli už ich tretiu znášku,predošle dve boli čisté.12.8, sa im vyklubal prvý mladý a dnes je tam naklobane dašie vajíčko tak uvidíme:) treti modrý par sice hrabal a vyzeralo to nedejne ale nejak ich to už prešlo
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 01.06.2013, 22:13:36 xxx.xxx.112.26
Krása Mirku,ja mam par čínanu 2010 čekam den čo den prvni vajce a nejako nie a nie sa dočkať ale všetko tomu nasvedčuje rozhrabana budka každým dnom krasny sliny tok paria sa o život
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 27.05.2013, 15:18:58 xxx.xxx.112.26
Ahoj Filipe držim palce obom Tvojim párom, u mna sa u velkých alexandrov nezmenilo nič mal som tri znášky a všetko to boli čiste vajcia pri tom obidvaja samci majú cez 5 rokov takže som na pochybach teraz samice sedeli bezvadne. U malých alexandrov dva páry už preperuju už som v miestnosti vysadil okno a nahradil ho ramom s pletivom a treti par zatial nepreperuje tak možna sadne ale uvidíme.Všetky mlade od a. malých sa mi už podarilo predať. Velice nadejne to je ale u činanov u ktorych bol asi 3 týždne krasny tok a samica už ma rozhrabanu komplet budku tak som moc zvedavý-majú tri roky tak by sa patrilo prekvapiť
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 20.04.2013, 22:12:32 xxx.xxx.112.26
Zdar Filipe: u mna to je nasledovne-u lutino páry je zatial na bydle starší mladík a surodenec ho bude nasledovať čo skoro už sa objavuje v otvore v budke,modrý pár ma na bydle už 3 kusy a čakju posledneho mladíka aby vyletel, tretí par alexu zatial nema tretiu znašku ale vyzera to zatial nadejne,u alexandrov velkých mi sadla jedna pára aj druhý krat ale opäť čiste vajcia a tak som sa rozhodol že idem menit obidvoch samcov.A čínani sa už dostavjú do toku pred týždnom dostali novu kmenovku tak nechám sa prekvapit
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 24.03.2013, 13:07:15 xxx.xxx.112.26
Dnešný stav je taky že tretí pár alexandrov mal opäť čiste vajcia tak som ich vyhodil a počkam na tretiu znášku,1 pár alexandrov velkých už znáša u druheho to tak ale nevyzerá tak uvidíme:)
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 12.03.2013, 21:01:20 xxx.xxx.112.26
Tak to je samica jak se patrí:) takých keby bolo viac, moja samice u modrej páry nevyjde ani ked kružkujem mladé.Mladatá vyberam normalne holou rukou spod samice a neudelá mi nič:) Biela samica sedí na 4 vajciach a velký alexandri stale hrabu dalej a krmí se
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 08.03.2013, 21:08:06 xxx.xxx.112.26
A akým číslom DN krmíte niekto má vhlave to že kralovák je velký tak ho krmí velkýmy semenamy čo obsahuje zmesy pre velke papagáje a to je chyba je tam viac slnečnice jak je potrebné královakom
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 07.03.2013, 21:01:21 xxx.xxx.112.26
Filipe na Tvojom mieste by som čakal nemáš sa kde plašit a pri mrazoch by si mohol zbatočne prísť o chovnu samicu,takže dočkej klasu:) U mna to vyzerá následovne: mam 6 mladych alexandru od dvoch párov tri mladé sú už okrúžkované, tretí par už začal novú znášku-prvá bola čistá teraz majú zatial 3 vajíčka tak dúfam že sa zadarí. Bohužial sa mi nedarí aj u alexandrov velkých kde mi sedeli dve páry dohromady 7 vajec a všetky vajcia čoste-tak neviem čo sa deje vajcia som odobral pred dvoma dnami a samice su stale aktivne nadalej hrabu a čušia v budkach tak snad daju opravný pokus.Chovu zdar
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 25.02.2013, 09:56:55 xxx.xxx.112.26
U mna to vyzerá tak že: modrý pár má zatial tri mladé a už to píska uj a lutino páru ale tam som ešte kontrolu neurobil takže neviem. Jak sa darí ostatným chovatelom alexandrov?