Aktuálně: 4 854 inzerátů175 017 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 28.02.2011, 20:06:40 xxx.xxx.103.48
Do zveráku moc nechodím, ale když do nich zabloudím tak jen žasnu. Ptáci vždy v malých klecích, s peřím odrbaným od mříží a přemrštěná cena. Naposled jsem tohle viděla v olomouci Olympii, měli tam ararunu, eklektuse a p. kakadu. Ara měla v kleci dráty o které se zachytávala křídly a na moje upozrnění mi bylo sdělěno, že jsou zahnutý, což stejně nebyly. Eklektus olepené peří nedostatkem vody ke koupaní a kakadu chudák zastřižená křídla, nebo aspoň tak mi přišla pokud nebyla ulamaná. Pak tam měli oškubaný kakariky a korely bez ocasních per.
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 28.02.2011, 19:54:58 xxx.xxx.103.48
Nevím ale tohle je dost velká ptákovina :-). Není nad čerstvou větev a tyhle tintítka ať si nechaj. Jinak ostatní sortiment taky nic moc. Vesměs nebezpečné věci pro papoušky. Viz. bidlo s provázky.
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 12.02.2011, 22:55:11 xxx.xxx.103.48
Ano jsou to voliérový papoušci a proto bych je moc nedoporučovala do bytu, já jsem si to dovolila jen proto, že máme dost velkou místnost na prolet(8x5) a je denně puštěný min. 3h, ikdyž toho moc nenalítá. Povahou není moc mazel a občas i žarlivý, nemá rád drbání a dotek třeba přes křídla, na ruku však chodí bezproblému, ikdyž je dokrmovaný, tohle všechno by mohlo někomu vadit, mě to nevadí, mám ho ráda takového jaký je:) a jiného papoucha bych nechtěla. Může a nemusí být pravda, ale já bych řekla, že austrálie je taková nezávisla na lidech, dokážete je ochočit, ale jen do určité míry a záleží jen na nich co si knim můžete dovolit. Do ničeho je nenutím a když chtějí přijdou sami. Aspoň tak mi to připadá u mých papoušků, mám ještě dva králováky, ale ty bych kdybych je nemusela mít doma viděla raději létat ve voliéře:(
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 12.02.2011, 22:19:15 xxx.xxx.103.48
Pennanti jsou v toku agresivnější, ale záleží na každém kusu jak moc, někteří samici jen prohání jiní by ji utloukli. Já měla zatím štěstí, že jen občas vystartoval přes pletivo na králováky nebo nádherný a samici nechal být, mimo toku to byl supr papouch. http://www.youtube.com/watch?v=BCXx7YSdp40. Červenokřídlého mám jen jako domácího mazla, takže posuzovat jak se chová v páru nemohu, ale je fakt že když dosáhl 3-4 let, tak trochu začal být prudérnější, co se mu nelíbí dokáže dát najevo. Je to osobnost:) a to se mi na něm líbí, když chce tak si přiletí, když nechce dá to najevo a já to respektuju, nebrala jsem si ho proto, aby ze sebe dělal šaška pro moje potěšení, ale jako společníka a kamaráda. 1.foto ještě nepřepeřený
Obrázek
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 12.10.2010, 20:08:24 xxx.xxx.105.48
Děkuji za připomínky, je to taková naše prvostavba z profilů, svařované nic není je to naohýbané a přichytnuté nýtama. Na předěl jsem přemýšlela, že bych použila buď rákos nebo pletivo, takže určitě tam něco bude. Amazoňani se zatím drží spíš na spodním bidle nebo na horním na druhým konci, ale nebezpečí tu je, takže jen co to půjde to ještě doděláme :). Ještě co bych chtěla dost ty černý čísla z těch profilů, nějak mi to nechtělo dolů, jestli byste měli nějaký tip čím by to šlo, tak bych byla ráda.
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 11.10.2010, 22:16:55 xxx.xxx.105.48
Po měsíci úprav je zimoviště pro amazoňany konečně hotové, stěny oškrabany a znovu vymalované, dlažba položena, okno pro větší světlo vybourané. Výsledek je cca 2,5 m x 2 m pro amíky a 1m x 1m pro drobotinu. 1. foto první obyvatelé
Obrázek
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 10.08.2010, 00:17:32 xxx.xxx.105.48
Pro Martyho: ve voliéře mám jen jednoho alexandrina (samce), ale s roselama je v pohodě, je s nimi celoročně i přes odchov a nikdy žádný náznak agresivity ze strany rosel, ale jestli by se snesli i v párech to nevím a nikdy se to nedozvím, samec je bez drápků na obou nohách. Pro Fylipa: K mým pennantům bych nemohla dát nic samec je strašně teritoriální, v době hnízdění útočil i na králováky. Jinak voliéra je 2m výlet, 2 m zálet a asi 1m šířka.