Aktuálně: 4 636 inzerátů177 745 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
margax
margax (2 příspěvků) 29.11.2010, 17:45:37 xxx.xxx.33.129
A jetě, když už jsme u toho...nějaké tipy, co dělat, aby to nebylo špatně? krmení - dostává ty dražší směsi semen (nekupujeme ty levné, tak snad budou kvalitnějšíú), dostává ovoce, zeleninu, kousek každý den, miluje buráky, na to ho naučili a ty prostě musí mít, bohužel. a vodu. nějaké papouščí mlsky, ty ho vůbec nelákají...takové ty pamlsky zavěšené na klacku - jediné, co udělá, že to ohobluje a náhází na zem. to samé i podestýlka, dávali mu noviny, které ale neustále drbal (i přes tu spodní mřížku a zjistila jsem, že jsem pro něj jedovaté), tak je tam nemá a nevím, co tam dát, něco co nás nestáhne finančně na dno...:( tak i kdyby se k tomu chtěl někdo vyjádřit, budu ráda....asi si říkáte, chudák papoušek..ale já se fakt snažím :-) Díky.
margax
margax (2 příspěvků) 29.11.2010, 17:37:40 xxx.xxx.33.129
Dobrý den, jsem ráda, že jsem narazila na toto fórum, kam se mohu snad obrátit s dotazem a pomocí. Loni jsme dostali Žaka, dospělého, který vyrůstal v jiné rodině (od mé drahé polovičky), byl "zvyklý" být stále zavřený v kleci. Ne, že by byl zanedbáván - i když mně to tak přijde, když tu čtu, čeho všeho je Žako schopný. V tomhle případě ho už asi nepřevychováme...že? 1) Když ho pustíme, není to ve stylu pojď ven a zalez dovnitř, ne my čekáme, až si tam zaleze pro jídlo - někdy to trvá i do druhého dne (v noci si tam zřejmě zaleze), to už asi nejde vychovat, že? Že by na povel zalezl a vylezl. Nemáme ani strom, máme malý byteček, takže půl pokoje zabírá jeho klec (má ji velkou) a nahoru ji otevřeme bidélkem a na něm tráví většinu volného času, kdy je puštěn. 2) Jediné, co si nechává, je pohlazení po hlavičce. Na ruku nevleze, natož, abychom ho někam přemisťovali. A hry? Četla jsem v knihách, jak si rádi hrají. Mně přijde, že ten náš jen sedí a kouká. Když zrovna nemluví či nezpívá, nebo neničí všechno kolem sebe (to je taky normální? hračky mu vydrží sotva pár dní...dokonce i ty drahé plastové - krásné - zničí :( ) a nehraje si s nimi, proste klove a klove, dokud to neoklove. Teď ohobloval i krásný bidýlko ze stromu (ze zverimexu) 3) a teď ještě máme problém s drápky, zjistila jsem, že je má přerostlé a bylo by třeba je ostříhat...nenajde se někdo z vás z okolí Ústí nad Labem, nebo neznáte někoho z Ústí, kdo by se na něj přišel podívat a zastřihl by mu je? (Ja se bojím, že toho člověka ale uklove, protože na sebe nenechá šáhnout :( ) Myslíte, že je ještě možnost, že by šel převychovat? Aby byl více hravý, společenský? Už je dospělý, a prostě byl zvyklý jen sedět a koukat a čekat až někdo přijde a udělá na něj kuk a řekne mu ahoj. Marně se snažím už rok ho nějak společensky obohatit, ale přijde mi, že je na tom stále stejně jako předtím. Jo a vlastně ještě umí tancovat...ale to jen, když se mu chce. Já budu ráda za každý názor, radu a pomoc, jak ho udělat šťastnějším. Děkuju moc. Tady je i foto, toho našeho kluka (ještě z bývalého domova)
Obrázek