Aktuálně: 4 887 inzerátů174 970 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 27.08.2011, 13:54:02 xxx.xxx.179.112
Dobrý den,mám andulky ve venkovní voliéře,zajímalo by mě jestli kdybych je nechala teď zahnízdit tak by ještě zvládly vyvést mladé,myslím kvůli chladnějšímu počasí. Sameček se samičkou by moc rádi zahnízdili,tak bych je nechala,ale nerada bych aby pak třeba mladé umřely zimou. Děkuji Petra
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 06.08.2011, 10:32:49 xxx.xxx.179.112
Dobrý den,tak se nám vylíhlo mláďátko-z budky se ozývá pískání :)). Mám velkou radost,doufám že další přibydou. Zatím jsem ho neviděla,samička si ho schovává pod sebou,když jsem ráno nakukovala,nechci jí tam moc lézt Ale budu je trošku kontrolovat zda je vše ok. Sameček asi oslavuje-pořád pokřikuje stejně jako pokřikoval když snesla první vajíčko :))
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 06.08.2011, 09:33:43 xxx.xxx.179.112
Dobrý den,jestli dobře počítám a andulky jsou tři,tak podle mého názoru tyrkysová je samička,světle modrý je sameček a ta zelená je také samička.
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 04.08.2011, 15:32:46 xxx.xxx.214.126
Ona zasedla vpodstatě hned. Řekla bych docela že už od prvního vajíčka,celkem se těm vajíčkům věnovala. Tak zítra to bude vlastně 18 dní od třetího vejce. Je možníé aby byla všechna vajíčka neoplozená když jich má tolik ? Samozřejmě vajíčka nechám jak dlouho bude třeba,jen by mě zajímala pravděpodobnost.
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 02.08.2011, 21:33:57 xxx.xxx.179.112
Dobrý večer,chtěla bych se zeptat na jednu věc. Náš andulčí párek má 8 vajíček,samička na nich poctivě sedí.ale je to dnes již 23.den od 1.vajíčka a nic se zatím nevylíhlo. Nevím jaká je pravděpodobnost že se ještě nějaké mladé vylíhnou,jakou máte zkušenost ? Na vajíčka jsem se nedívala,zatím se mi nepodařilo vychytatchvíli kdy samička nesedí v budce.Děkuji,hezký večer, Petra.
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 29.07.2011, 15:15:21 xxx.xxx.214.126
Dobrý den, děkuji za rady,nakonec to dopadlo tak,že jsem ve voliéře s budkami nechala jen ten hnízdící pár a zbytek hejna putoval do druhé voliéry. Mezitím jsme dostali samečka nalezence,který se dal do kupy se zvývající samičkou,tak teď máme tři páry :). Hnízdící pár mám 7 vajíček. Dnes je to 17 nebo 18 dnů od té doby co samička snesla první bajíčko,tak jsem zvědavá jestli se nám něco vylíhne. Hezký den všem.
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 05.07.2011, 09:08:34 xxx.xxx.179.112
Dobrý den,děkuji za radu. Opravdu samička se po oddělení ostatních žárlicích žen :) začala krmit s jedním ze dvou samců.Včera jsem koupila ještě jednoho nového samečka aby byl počet vyrovnaný,a v druhé voliéře tedy jsou teď 2 samci a dvě samice. Jakmile nový pár zůstal ve voliéře s budkami sám,do 10 minut došlo mezi nimi k "aktu" :).Koukala jsem že ve druhé voliéře teď jeden sameček se živě zajímá o jednu ze samiček,námluvy v plném proudu:).Tak je chci nechat ještě třeba dva dny takhle oddělené,aby si nový pár co čeká mladé na sebe zvykl a pak je postupně asi po dvou vracet do voliéry. Myslíte že je to dobrý nápad ? Představuju si že nejprve vrátím ten potencionální pár,kde se sameček začal zajímat o samičku,pak třeba den počkám,aby si zase zvykli,třeba se inspirují od těch hnízdících a dají to taky do kupy (budky mám celkem tři;) ) no a nakonec bych tam přidala tu třetí samičku se samcem ale ten nový samec je hodně mladý,tak nevím jestli se ta třetí stejně s těma druhýma nezačne prát ? Ale tam už by si to snad mohli nějak mezi sebou urovnat , ne ? Když už jich je do počtu. Děkuji za radu,opravdu mi pomohla. Ve voliérác je to teď zase veselejší. Pěkný sváteční den.Petra
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 02.07.2011, 17:13:49 xxx.xxx.179.112
Dobrý den ,cci poprosit o radu od zkušených chovatelů. Sama mnoho zkušeností nemám.Chovám andulky ve voliéře,měli jsme jich 6,3 samičky a 3 samečky,z toho byl jeden pár. Dali jsme asi před dvěma týdny budku,samička v ní trávila dos času a sameček sedával na bidýlku u vstupu..nevím jestli došlo k oplodnění samičky. Sameček před třemi dny nedopatřením ulétl a teď nastala situace,kdy zbylé dvě samičky se začaly s tou osamělou třetí prát o budku až tekla krev,tak jsem ty dvě samičky oddělila,mám ještě jednu menší voliéru.Teď zase zbylí dva samečci jako o závod "balí" tu osamělou,nedají jí cvíli pokoj a ona pořád do té budky,nevím jestli čeká na svého samečka..nevím teď co dělat-jestli dát budku pryč,ale co když čeká mladé ? Nebo oddělit papoušky a nechat ve voliéře třeba jen tu samičku s jedním samečkem zda to nedají dohromady a nebo mě napadlo dát ještě další dvě budky a nechat hejno ať si poradí ? Mohl by mi k tomu prosím někdo napsat svůj názor ? Nemám zkušenosti,samička co osaměla je teď smutná,tak bych to ctěla nějak dobře vyřešit. Prosím o radu. Hezký den. Petra
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 02.07.2011, 17:05:09 xxx.xxx.179.112
Dobrý den potřebuji poradit. Chovám andulky ve voliéře,měli jsme jich 6,3 samičky a 3 samečky,z toho byl jeden pár. Dali jsme asi před dvěma týdny budku,samička v ní trávila dos času a sameček sedával na bidýlku u vstupu..nevím jestli došlo k oplodnění samičky. Sameček před třemi dny nedopatřením ulétl a teď nastala situace,kdy zbylé dvě samičky se začaly s tou osamělou třetí prát o budku až tekla krev,tak jsem ty dvě samičky oddělila,mám ještě jednu menší voliéru.Teď zase zbylí dva samečci jako o závod "balí" tu osamělou,nedají jí cvíli pokoj a ona pořád do té budky,nevím jestli čeká na svého samečka..nevím teď co dělat-jestli dát budku pryč,ale co když čeká mladé ? Nebo oddělit papoušky a nechat ve voliéře třeba jen tu samičku s jedním samečkem zda to nedají dohromady a nebo mě napadlo dát ještě další dvě budky a nechat hejno ať si poradí ? Mohl by mi k tomu prosím někdo napsat svůj názor ? Nemám zkušenosti,samička co osaměla je teď smutná,tak bych to ctěla nějak dobře vyřešit. Prosím o radu. Hezký den. Petra
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 02.07.2011, 15:11:17 xxx.xxx.179.112
Před třemi dny mi uletěl z voliéry sameček z andulčího páru. hledali jsme ale nenašli a ačkoliv jsem rozvěsila po obci letáky s fotkou,nelze říct zda se ještě vrátí.Měli už budku a samička do ní chodila,poslední dobou byla samička hodně uvnitř a sameček sedával na bidýlku u vstupního otvoru. Teď je sameček třetí den pryč a mám problém s ostatními andulkami -máme ještě dvě sólo samičky a všecny tři samičky se od té doby stále praly o budku až tekla krev.Tak jsem ty dvě izolovala.Teď jsou ve voliéře 2 samci a ona zbylá samička z páru.Dala bych budku pryč ale nevím jestli samička nečeká mladé,tak si nejsem jistá,jestli je lépe budku zatím nechat a nebo dát pryč a v případě potřeby ji vrátit. Zbylí dva samci samičku stále "balí" a nedají jí chvíli pokoj. Tak mě napadlo že ještě toho jednoho samce dám k těm dvěma izolovaným samičkám a ve voliéře s budkou nechám jednoho samečka kterého mi přijde že samička nejlíp snáší, a samičku. Mně to připadá jako nejlepší varianta,ale nemám moc zkušeností,můžete mi poradit a říct váš názor ? Děkuji Petra.