Aktuálně: 4 852 inzerátů175 003 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
Standa_h
Standa_h (23 příspěvků) 08.08.2011, 22:21:37 xxx.xxx.238.151
Jo, zapoměl jsem uvést, samozřejmě, že papouškovi spousta potravin nemusí uškodit v tom smyslu, že okamžitě poznáte problém, ale ten může nastat při dlouhodobém ukládání nebo působení škodlivých látek na organismus papouška. Je třeba mít na myslí, že papoušci mají malá játra, a tak se může stát, že papoušek, který se dožívá běžně 20 let, skoná bohužel dříve. Na to už sposuta lidí nemyslí. Dočetl jsem se o papouškovi, co dostává ranní kávičku, jiný čokoládku a pod... Jak dlouho asi vydrží? Ale majitelé jasně vidí, že jim to nic nedělá... Tak asi pro tento princip je seznam vhodný. Samozřejmě, že pokud vidíte, že papoušek neokusuje kůru, můžete mu dát větev kaštanu (konkrétně u něj je nejvíce nebezpečný plod). Je to na svědomí každého, jak moc chce riskovat zdraví svého svěřence ;)
Standa_h
Standa_h (23 příspěvků) 08.08.2011, 22:13:06 xxx.xxx.238.151
Zdravím, jsem tak trochu spoluautor toho seznamu a musím říct, že co jsem se dověděl z různých zdrojů, tak opravdu v tom seznamu jsou všechny rostliny nebezpečné. Některé více, některé méně a některé jen v určitou dobu např. jabloně. Proto jsme je uvedli všechny. U mnohých je napsáno co konkrétně. Nejsme biologové, takže do toho taky nevidíme nejvíc, ale jakmile zjistíme víc, určitě to tam bude. Zatím jsme v rámci dobrého svědomí uvedli všechny i jabloně, hnušně,... (neradi bychom, aby nám psali majitelé, že kvůli našemu seznamu mají problémy). Cibule a česnek neškodí, pokud papoušek nesní větší množství, to tam tuším je napsáno a tak to logicky platí o všem. Sepisovat co všechno papoušek může by zabralo ještě více času a popravdě, kdo by to četl? :) Samozřejmě uvítáme jakékoli hlubší informace, seznam jistě není kompletní. Navíc je sestavovaný pro africké papoušky.
Standa_h
Standa_h (23 příspěvků) 07.08.2011, 10:54:30 xxx.xxx.238.151
Doporučit začátečníkovi žaka, amazoňana i senegalce a pod. bych si vživotě nedovolil a nedoporučoval bych to. Paní chce něco nenáročného a píše, že je začátečník! Drtivá většina chovatelů začínala s andulkami nebo jinými malými druhy. viz. http://www.poicephalus.eu/porizeni-papouska/