Aktuálně: 4 817 inzerátů175 596 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 16.08.2012, 12:39:44 xxx.xxx.133.25
Malý jsou perfektní. Už se jim dělají letky a chovají se skoro jako dospělí, protahují si křidélka, zobáčkem si upravují chmíří. Je sranda je pozorovat. Samec krmí, jen mi připadne, že poslední 2 dny malí nemají o jídlo moc zájem, jak už všechny vidí, pořád koukají co kde lítá, mají i menší volátka. O víkendu chceme jet na noc pryč, tak zas čekám nějakou pohromu. Poprvé, co jsme byli z domu, uhynulo nemocné mládě, podruhé jsme přijeli k orvaným mláďatům, tak se hrozím, co zas bude tentokrát. V době nepřítomnosti je "hlídá" moje máma - chodí dávat do krmítek vodu a jídlo. Samici máme stále bokem v menší klícce. Dnes když jsem čistila malým misku, dala jsem jí je ukázat, vypadala, že má velký zájem, dokonce to vypadalo, že je chce i krmit. Zkusila jsem ji teda dát k nim do klece a ani ne za minutu se zas slétla a klovala je. Takže jsem ji zas odchytla a má prostě smůlu ...
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 13.08.2012, 11:13:46 xxx.xxx.133.25
Slivovicí se na Moravě rozumí všeobecně domácí alkohol z líhu a ovoce. Pak po ochutnání se znalci dohadují, z čeho je vlastně udělán, jestli opravdu ze slív (švestek), nebo z mirabelek, třešní, jablek, atd. Pro zajímavost posílám odkaz na článek z wikipedie o švestkách :-) http://cs.wikipedia.org/wiki/Slivo%C5%88_%C5%A1vestka
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 11.08.2012, 12:14:53 xxx.xxx.133.25
Dáváme všechno klasické ovoce, které jíme i my. Takže zralé plody vám papoušci určitě rádi zkonzumují.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 11.08.2012, 12:11:08 xxx.xxx.133.25
Máme je doma. Problém se nevyřešil. Samici uvolněná budka moc nezajímala a vždy v nestřeženém okamžiku slétla do malých a klovla nejstaršího do zad. To se opakovalo několikrát během půl hodiny. Samec se mláďat hned ujmul, tak jsme samici dali zatím do menší náhradní klece, dokud se nejstarší mládě a samec nevzpamatují z napadání. Mláďátko má na zádech drobné modřiny, samec má hlavu celou oholenou.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 09.08.2012, 21:30:12 xxx.xxx.133.25
Dobrý den, mláďátko se špatným bříškem před pár dny umřelo. Situace je nyní taková, že se samička snažila dostat mladé z budky a chce znovu zasednout. Nejstarší mládě klove a klove i samce. Mladé jsme dali dnes večer ven z budky do misky, ale samec o ně zatím moc zájem nejeví. Co dělat nyní? Nechat samici budku, ať si do ní snáší znovu vajíčka? Bude samec mladé krmit sám? Jak zabránit samici, aby klovala mladé? Sépiovou kost má stále k dispozici.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 01.08.2012, 12:04:21 xxx.xxx.106.152
Majitelka vám x krát řekla, že knížky i internet četla. Měli připravenou klec, krmení, četli si, jak dokrmovat ... Já nikoho neopěvuju ani neobdivuju, jen mi vaše chování už připadá přehnané. Už jsem si všimla i na jiných diskuzích, že v první řadě se tady nadává, jak je vše blbě a jak jsou noví chovatelé padlí na hlavu. Dobře víte, že nejvíce zkušeností se nabere až přímo s chovem, z knížek některé věci prostě vyčíst nejde. Zvlášť, pokud dotyčný už nějakého papouška neměl. Proto jsem si kdysi myslela, že zkušení chovatelé, kteří sem chodí, se budou chtít se svými zkušenostmi podělit a poradit. Že je blbost kupovat nedochované mládě je pravda, ale když se tak už stalo, tak proč se to tady pořád řeší dokola, jaká strašná blbost to byla ??!! Nové články a diskuze o papoušcích opravdu nečtu. I tady si vybírám, co si přečtu a co ne. Nejsem zapálený chovatel. Vím, že naše zvířectvo, co máme doma, je spokojené a to mi ke štěstí stačí. Raději se odreaguji u dobré knihy, než u těchto typů diskuzí.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 01.08.2012, 11:17:01 xxx.xxx.106.152
Jsou to první mláďátka, tak se snažím udělat maximum, aby se jim dařilo. Prcek zatím žije, je ale menší (druhý narozený, ale velikostně je velký jako třetí). Ráno se mi zdálo, že se bříško trochu spravilo, ale jak píšete, příroda si poradí, tak nebo tak.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 01.08.2012, 10:57:29 xxx.xxx.106.152
Pro majitele pyrury - máte pravdu, k veterináři, kam chodíte se psem nebo s kočkou opravdu nemá smysl jezdit s papouškem !! Dokonce mám zkušenost z Olomouce, že ani ne každý veterinář, specializovaný na papoušky, je opravdu "ten pravý". Je to stejné jako s normálními lékaři. Mně osobně ta nožička zas až tak špatná nepřipadne. Myslím si, že zlomená není. Kdyby byla, nestál by na ní, když spí. Vemte si, že až do teď byl zvyklý sedět v boudičce na pevné zemi ... Možná si ji trošku poškodil i na tom roštu ... Ale za konzultaci určitě nic nedáte a budete klidnější. Lenko, nevím, proč jste po celou diskuzi tak podrážděná. Mně se zas nechce věřit, že nějaký chovatel dá jen tak mládě, které je ještě v budce, nějakým lidem !!
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 31.07.2012, 18:27:43 xxx.xxx.133.25
Lenko, špatně jsem se vyjádřila, nejedná se ani o piliny ani o hobliny, přímo na balení je napsané, že se jedná o bukový granulát (dřevěné kousky) určený pro terária a voliéry. O kakarikovi jsem napsala přímo do ZOO. Psala jsem to sem jen jako zajímavost !!
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 31.07.2012, 14:57:11 xxx.xxx.106.152
Jé, tak to je fajn, že se pyrurka začíná otrkávat. Dejte jí čas, opravdu je to pro ni šok. Ještě k tomu rošku na dně klece. Byli jsme minulý víkend v Lešné a u restaurace před zámkem měli danou pod pergolou na sezení větší kulatou klec. Z dálky nebylo vidět, co tam mají za ptáčky, tak jsem šla blíže a měla jsem zážitek na zbytek odpoledne. V kleci měli jednoho kakariki, který se skoro valil, jak byl trlustý, po roštu na dně klece. Roštem prostrkoval hlavu a snažil se dosáhnout na popadaná zrníčka na dně. Hlavu měl už celou podřenou a vytrhaná peří !! Bylo mi ho strašně líto. Neměl tam vodu na koupání a v ZOO snad ani nevědí, že tito papoušci jsou hrabaví, zrní všechno vyhází z misek a pak si ho hledají po zemi. ...
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 31.07.2012, 14:42:35 xxx.xxx.106.152
Problém s prašností novin jsem řešila nedávno. Vyřešila jsem to dřevěnými pilinami, které prodávají ve zverimexu. Na klec doma mi vyšel velký XXL pytel na 3 výměny a to nemáme zas až tak malou klec. Nevyměňujeme denně, ale jednou za týden a úplně to stačí. Pro neregistrovaného ze 13:37. Já bych se nezlobila na ty, kteří si toto mládě koupili, ale spíš na pána, který jim ho prodal !!!
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 31.07.2012, 12:18:51 xxx.xxx.106.152
Dobrý den, takže dnes ráno se narodilo páté mláďátko. Máme z nich radost. V pátek jsem si dvě poprvé chytla do rukou a překontrolovala volátka dle vašeho doporučení a vše bylo v pořádku. Co mi dělá starost, všimla jsem si včera, že jedno mládě má tmavší nafouklejší bříško, na pohmat měkčí. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli je možné, že se to ještě spraví, popř. co dělat?
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 31.07.2012, 11:31:12 xxx.xxx.106.152
Vzít si mládě před vylétnutím opravdu není dobrý nápad. Chce to hodně trpělivosti a péče. Jen doufám, že se nechcete papouška po přečtení příspěvků zbavit ... Pyrurka je smutná, protože ji násilím odvlekli z teplé boudičky a od maminky. Jak by bylo vám? Určitě se otrká, ale dejte mu do klece nějakou boudičku, nebo aspoň přístřešek, kde by se mohl schovat. Zkuste prostudovat knížky o pyrurách, v kolika týdnech by měly začít jíst sami. Takto malé mládě, které je ještě dokrmované kaší vám vodu pít nebude, tak ho nenuťte. Vodu dostává v té kaši. Ve článcích myslím na straně 8 je dvojčlánek o ručním dokrmování papoušků, doporučuji přečíst a prostudovat, jak často dokrmovat, atd. Přeji hodně zdaru a trpělivosti
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 26.07.2012, 15:26:40 xxx.xxx.106.152
To o křišťálové kouli celkem vtipné, možná se někdo zasmál. To s tou veterinou a pitvou za 1.000 Kč, taky dobrý vtip u papoušků, kteří stojí pár stovek asi nemá cenu řešit ... Nevím, co je divné na tom, že se někdo zeptá na radu ohledně nemoci. Třeba se s tím někdo už také setkal, nebo má nějaké postřehy (jako Jiří), které by šlo použít k pozorování. Je jasné, že konrétní nemoc nikdo po netu asi neřekne, ale sám si zkuste odpovědět na některé otázky ... Kdy se voliéra stavěla, jestli papušek a korely jsou prvními obyvateli, nebo v ní už něco bylo ... Po jaké době od smrti papouška se stejné příznaky začaly objevovat i u korelky ... Jestli došlo ke změně stravy, dáváte nějaké zelené krmení, které jste dříve nedával, atd.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 26.07.2012, 11:19:00 xxx.xxx.106.152
Nejsem v chovu ještě machr :-) Boudičku jsem už s takovým otvorem koupila. Dle poměření s chovateli, co budky mají, je otvor stejný. Možná by se tam samec taky nacpal, ale neví, jak na to ... Byla jsem ráda, že tam nelezl, protože budka není zas tak veliká a měla jsem obavu, aby vajíčka nepošlapali. Samec je hrozně zvědavý, nic mu nesmí ujít. Když je venku, všechno prošmejdí a zkouší, co kde sežrat :-) Děkuji za radu, zkusím překontrolovat volátka.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 26.07.2012, 10:12:46 xxx.xxx.106.152
Takže máme zatím vylíhnutá dvě mláďátka a dle odhadů by se měli vylíhnout ještě asi 2. Jak poznám, že je vše v pořádku a ptáčci jsou nasycení? Kontrolujeme je cca 3x denně a jen když je samička pryč z boudičky. To, že by je krmila jsem neviděla ani jednou, ale doufám, že je vše v pořádku, starší má 3 dny, mladší 1 den. Samec, když je slyší pískat, snaží se dostat také do boudičky, ale vchod je malý, nedosáhne na ně. Nerada bych něco zanedbala a pak si vyčítala, že jsem je měla z boudy vytáhnout a měla je nechat krmit samcem. Samička se chová stále stejně, sedí na zbývajících vajíčkách i na těch dvou mladých a zahřívá.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 17.07.2012, 13:23:59 xxx.xxx.106.152
Dobrý den, chtěla jsem se vás zkušenějších zeptat, co si připravit pro narození mláďat. Samička mi sedí poprvé a někdy v těchto dnes by se snad mohli narodit malí (jestli jsou vejce oplodněná nebo ne jsem nekontrolovala, nechci ji vyrušit) Zatím dávám do klece suché krmení, 24 hod namočené zrní, vaječnou míchanici, zelené krmení (ovoce, zelenina). Co změnit po vylíhnutí? V případě, že samička nebude krmit, postará se samec? Ten samičku krmí, ale připadne mi, že to není moc poctivé :-) Otvor do boudičky je velikostně jen pro samičku, tak nevím, jestli by na malé dosáhnul.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 17.07.2012, 13:05:57 xxx.xxx.106.152
No, mutace to nebude. Prostě se mu červená dostala z části i na ocas. Myslím si, že pokud by me pero vypadlo a dorostlo nové, bude už celé žluté ... Náš tmavě zelený kakariki začal zničehonic žloutnout (je zelený pořád, ale některá perka má o něco světlejší do skořicova). Přestěhovali jsme se a asi mu nesvědčí nové prostředí.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 09.07.2012, 09:34:42 xxx.xxx.106.152
Dobrý den, mám párek papoušků Kakariki a před pár týdny jsme jim dali budku. Samička v ní má zatím 3 vajíčka a snáší dál. Dala jsem jí do budky seno, kůru a nasbírané peří, ale jak píšete vše vyházela. Vajíčka jsou na holém dně. Mám obavu, že až se vylíhnou mladí, bude jim to nepříjemné. Nemáte zkušenost, jestli ty hobliny budou vyhazovat nebo ne?