Aktuálně: 4 832 inzerátů175 450 diskuzních příspěvků17 763 uživatelů
Rachel
Rachel (10 příspěvků) 20.01.2012, 21:26:29 xxx.xxx.51.147
Zdravím Markét. Váš senegálek je moc pěkný. Neřekla bych že je pozit. Záleží na tom, kdy s virem přišel do styku a kolik mu bylo. Nám paní doktorka řekla, že náš senegal má největší šanci na ubránění se viru. Byl z našich testovaných papoušků nejstarší. Je pouze pozit. jinak žádné příznaky nemá. Ještě k testům. Dávala jsem je dělat dvakrát a na víc už nemám odvahu. Tak zdravím.
Rachel
Rachel (10 příspěvků) 19.01.2012, 13:45:01 xxx.xxx.51.147
Zdravím Markét. Můj senegálek má diagnostikováno PBFD již tři roky. Podávám mu léky na podporu imunity. Peří má pěkné, nepoškozené. Jestli že tvůj má již 9-10 let, mohl by být přenašečem. To by nasvědčovalo úhynu jeho spoluobyvatelek. V každém případě bych nechala udělat test, ať víš na čem seš. Na našich stránkách mám několik jeho fotek. Ostatní naši papoušci jsou též pozit. Markét, držím palce ať je líp.
Rachel
Rachel (10 příspěvků) 07.01.2012, 19:05:45 xxx.xxx.51.147
Netrestala bych ho tím. že ho dám do jiné, malé klece. Chce to začít pomalu znova získat jeho důvěru. Kdybych to udělala s mojí žakuldou, těžce by to nesla. Jsou jí také tři roky a měla bych strach aby se nezačala škubat. Je to konzervička, která nemá rada ve svém okolí změnu. Vadil jí i vánoční stromeček. Nereagujete na jeho křik také hlasitě? Zkuste to pomalu znovu, ať si vyleze z klece sám a zpět domů pomocí klacíku,( pokud by chtěl klovnout). Nastoupit a do klece. Dejte mu čas a nepospíchejte na něho :) Držím palce.
Rachel
Rachel (10 příspěvků) 04.01.2012, 21:09:22 xxx.xxx.51.147
Pane Jardo, budem se těšit, čím Čenda potěší příště. Videa jsou nádherná.Ještě ke krmení. Kdysi jsem si objednala knížku " Žako papoušek šedý " od Milana Bartla. A tam je spousta rad. Mějte se hezky a děkuji..
Rachel
Rachel (10 příspěvků) 04.01.2012, 10:32:59 xxx.xxx.51.147
Nedělám jednoznačné závěry, jen jsem napsala svůj názor. Žakuldu krmím kupovanou, již hotovou směsí zrnin. Vzhledem k nemoci mojí žakuldy dostává každý den na lžičku trochu jogurtu Krajanky s léky a to již tři roky a nezdá se, že by nějak trpěla. Pro pana Jardu. Čenda je boreček s velký "B" Ještě večer jsem na něho několikrát koukala. Je prostě úžasný. Prosím, mohla bych dát odkaz na Vaše video na naše stránky? Ať se s ním potěší víc lidiček. Zdravím Vás i Čendu.
Rachel
Rachel (10 příspěvků) 03.01.2012, 21:17:25 xxx.xxx.51.147
Souhlasím s Movy. Černá slunečnice je tučná. Svou žakuldu krmím také Prestige Premium African k tomu Special exotic s ořechy nebo ovocem. Jinak dostává jablíčka, kterých se nyní urputně dožaduje stejně jako okurky. Moc nemusí mrkvičku, pouze strouhanou, brokolici, jeřabinky červené i černé, velké šípky které miluje, papriky,rajčata. Dávám jí i mandarínku a dost jí chutná vaječná míchanice. Jardo, Čenda je kouzelný boreček. Kolik mu je?
Rachel
Rachel (10 příspěvků) 22.12.2011, 08:12:18 xxx.xxx.51.147
Dobrý den Zdeno. Když moje žakulda měla chuť použít trochu silněji svůj zobáček, řekla jsem ji důrazně " neštípej, půjdeš do klece" a taky do klece šla. A za tři roky se nestalo, že by kousla. Nechytala bych ji za zobák. Určitě ho to ještě víc dostane do stresu a on se brání. Raději s ním klidně.
Rachel
Rachel (10 příspěvků) 20.12.2011, 18:23:11 xxx.xxx.51.147
Je mi Vás i papouška moc líto Zdenku. Umím si představit jak Vám je. Když přišel výsledek testu, byla jsem z toho taky zoufalá a bezmocná Každé slovíčko bolelo. A brečela jsem pořád. Na vašem místě bych druhému podávala léky na podporu imunity. Pro jistotu. Virus je mrcha a drží se hodně dlouho a všude. U nás šlo všechno pryč. Záclony, závěsy i koberce. Pořád jsem vysvěcovala pokoje germicidkou a dezifikovala. Když jsem přecházela od jednoho ke druhému stříkala jsem na sebe dezinfekci. Zdenku, chce to čas a zas bude líp. Zaměřte se na druhého papouška. Držím Vám oběma palce
Rachel
Rachel (10 příspěvků) 20.12.2011, 14:03:13 xxx.xxx.51.147
Zdenku, ještě doplním. Taky jsem nejprve podávala imunoglukan. Po třech měsících test opět pozitivní. Potom jsem začala dávat zmiňovaný Beta-glukan a myslím, že je mnohem lepší. Je to čistý prášek a ten jim dávám na piškotu zvlhčenou šťávou z mandarínky nebo do jogurtu. Kupuji ho v internetovém obchodě prozdraví.cz Na další test již nemám sílu. Raději jim koupím léky. Držím palce ať se s tím žakoušek zdárně popere. Foto i video naší Bertičky máme na www.whitesun.cz