Aktuálně: 4 664 inzerátů177 735 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Housata se potí..?

Luci (neregistrovaný) 20.04.2012, 06:56:15 xxx.xxx.168.14
Dobrý den, prosím o radu, mám 10denní housata z umělého odchovu, ve chlívku je 15 stupňů a pod kvočnou více a housata se mi stále potí a postupně umírají. Kvočny jsem měla dvě, jednu jsem již dala pryč, stejně pod ní nechcou být. Nevím zda je to špatnou výměnnou vzduchu, nebo je jim stále teplo???? Doporučuje se mnohem větší teplota... Předem děkuji za odpověď. Lucie
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2012, 08:24:12 xxx.xxx.8.82
Dobrý deň. Tiež som mala podobný problém ale s kačenama.Tiež mi hynuli postupne až 10 kusov.Teplotov to nebolo.Kačenky sa mi namočili do vody a v priebehu 1-2 dni uhynuli.Do 3 tyždňov by sa malo dať pozor aby sa nenamočili.Mala som malé nadoby na vodu a kačenky tam naskakali a boli mokré.Tak som zakúpila najmenšie plastové napajačky a teraz je všetko v poriadku.Teraz som mala uhyn z 80 kusov 1 kus aj to len preto že ju ušlapali.Mala zlomene vazy aj nohy.Cez leto si myslim že by nemal byť problém,ale teraz je ešte celkom zima tak preto im voda vadi.
Lucie (neregistrovaný) 20.04.2012, 09:07:18 xxx.xxx.168.14
Děkuji za odpověď, ale tím to bohužel nebude. Napáječky mám ty nejlepší a housata se nemohou namočit, když spí, tak lezou páté přes deváté a ani se nedivím, že se pod nimi nějaké udusí.. Kačeny mám taky a s němi takový problém vůbec nemám.. Leží krásně vedle sebe.. Vypadá že je jim snad zima a proto lezou tak přes sebe, ale proč tedy neleží pod kvočnou? Nebo ji mám moc vysoko? Nevíte kolik cm by měla být nad housaty? Děkuji
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2012, 11:27:18 xxx.xxx.8.82
To vám poradiť neviem ja kvočnu nemám. Ja som to vyriešila inak. Zo starého perináku som spravila inkubátor. Navrtané par otvorov aby bol vzduch,kusok plastu aby som na ne videla a žiarovka.Žiarovku mám prvý týždeň 60w - majú tak teplo cca 30 stupňov.Druhý týždeň dám žiarovku 25 W - teplo cca 26-28 stupňov.Tretí týždeň mám 9 W žiarovku to už viacmenej len koli svetlu.Štvrtý týždeň ich vyberám z inkubátora a dávam do kotolne kde je cca 25 stupňov a potom idu von na pastvu. Do inkubátora dávam hobliny aj na zem keď sú v kotolni
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2012, 11:34:54 xxx.xxx.8.82
a tu už su kačenky v kotolni
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2012, 11:45:30 xxx.xxx.8.82
Ešte by som podotkla že inkubátor mám v kotolni kde je teplo,preto sa drží teplo aj v inkubátore.Myslím že je to omnoho lacnejšia záležitosť ako kupovať kvočnu.Perinák som chcela už dávno vyhodiť a nakoniec sa zišiel a žiarovka je otázka 10 Kč.Inkubátor spravíte z hocijakého kusu starého nábytku.Pre viac kusov možete pouziť aj starú skriňu,keď ju dáte naležato.a je tam stála teplota.Keď sa náhodov aj namočia tak rýchlo oschnú.Ale kvočna to si myslím že je dosť velký rozdiel teplotný.Mimo kvočny máte 15 stupňov tak aj to može byť problém. Pretože pod kvočnou sa zahrejú a keď vylezú tak zachladnú.Píšete že s kačenama taký problém nemáte.Kačeny sú trošku odolnejšie.Ja husi nechovám.Mám sliepky,kurence a kačenky.Ale tiež než som prišla na toto riešenie tak som mala úhyn.Keď spočítam dohromady tak skoro 20 kusov.
J.M. (neregistrovaný) 20.04.2012, 22:33:19 xxx.xxx.105.3
Pro paní Lucii: Z Vašeho popisu situace se domnívám, že máte žárovku příliš nízko. Přímo pod ní je housatům moc horko, avšak mimo okruh záření žárovky je jim chladno. Proto jsou housata stále v neklidu a hynou vyčerpáním. Žárovku dejte výše a vyzkoušejte, v které výši má být, aby housata byla v klidu a rovnoměrně pod ní usínala a odpočívala. Možná (pokud máte housat hodně) že bude potřeba ještě jednu žárovku přidat, avšak do větší výšky, než jste měla dříve. Regulaci tepla výškou žárovky jsem Vám podrobně popsala ve zprávě přímo na Váš e-mail. Přečtěte si to tam. Přeji Vašemu chovu zdar.J.Marková
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2012, 21:47:17 xxx.xxx.168.14
Dobrý večer, všem velice děkuji za odpověď. Z každé jsem si něco vzala..
anonymní (neregistrovaný) 27.03.2013, 10:24:25 xxx.xxx.163.49
Ja minuly rok lihla housata, a hned druhy den sly ven, na travu! Ven sly 27.dubna, pres noc jsem je mela v technicke mistnosti na stole ve velike stare vane, a vubec jsem je nicim nevyhrivala ( i kdyz vedle stolu je stary funkcni sporak, mohlo se pritopit ). Z 20ti vajec vylezlo 13, a jen jedno poslo - odnesl na ocich dravec..... No, letos to tak nebude :-( - az polezou housata, budem jeste pod snehem :-( .....

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.