Aktuálně: 4 823 inzerátů175 622 diskuzních příspěvků17 768 uživatelů

nemocné slepice

viťa (neregistrovaný) 21.04.2012, 08:32:56 xxx.xxx.12.162
Dobrý den, moje slepičky už delší dobu pokašlávají, všímám si toho hlavně večer když jdou spát. Mám hejno 35ks a stáří 1 rok. Co se dá použít za lék a jak jim to podávat? Předem děkuji za rady
lubik666
lubik666 (6 příspěvků) 21.04.2012, 17:37:37 xxx.xxx.160.51
Pokuď jsou nachlazené dělám toto: Heřmánek zaliju vařící vodou (výluh asi z jedné krabičky nasáčkovaného heřmánku použiji na 30l pitné vody) v něm rozmíchám dvě lžíce domácího medu a do něj prolisuji celou paličku česneku, tento výluh po 15-30min scedím a smíchám s 30l vody v napaječce, udělal jsem 2-3 takovéto kůry a bylo po chrchlání i po pšikání. Když nepomůže toto pak už jen veterinář, který Vám dá antibiotika.
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2012, 21:32:03 xxx.xxx.218.243
...zdravím...tak tento problém sa vyskytol v mojom chove minulý rok v jeseni...hlavne vecer sliepky chrčali kýchali a vydávali také chrapotavé zvuky...bol som z toho nešťatný....keby som mal pár kusov tak ani chvíľu nerozmýšľam a raz dva zlikvidujem celý chov...ale mal som 20 mládok a 30 starších sliepok...mládky boli od starých sliepok oddelené...vyskytlo sa to len u mládok..nevedel som co robit a tak som mládky ktoré najviac kýchali a chrčali postupne zlikvidoval...skúsal som to aj z tým harmančekom, lebo som to niekde vyčítal na internete...ale to vobec nezabralo...ani trosku...chrčanie pokračovalo dalej...nakoniec mi z 20 mládok ostalo 7 ks...dúfam ze uz také nieco nezazijem vlado
anonymní (neregistrovaný) 27.04.2012, 12:42:14 xxx.xxx.53.162
No hlavně jestli jste tam dal do toho výluhu česnek, ten funguje jako přírodní antibiotikum, než bych vymlátil slípky asi bych zavolal veterináře.
Mirek (neregistrovaný) 11.06.2012, 11:55:56 xxx.xxx.228.10
Heřmánek s medem a česnekem opravdu funguje,vyzkoušel jsem.Je-li slepice opravdu špatná,píchnout pod kůži 1ml tylanu po tři dny.Je to lepší než připadná antibiotika do vody,to není žádný zázrak.
anonymní (neregistrovaný) 11.06.2012, 19:36:19 xxx.xxx.64.242
souhlasím s Lubošem a Mirkem..dělám to tak holubům i slepicím..Antibiotika od veta zaberou jednou,pak už je drůbež imuní na další třeba i silnější medikamenty..Klasický čaj s medem a česnekem je klasika a můžete podávat i preventivně ve slabším složení..osobně u mě dostávají kuřata od prvního dne slabý černý,heřmánkový čaj,nebo vylouhovaný zázvor dokud nejdou s odchovny ven..pak podávám i jako prevenci jednou za týden nebo 14 dní..pozor,také pšíkání se může jednat o srostlici,, Parazit je 1-3 cm dlouhý, žije v průdušnici ptáků, přenos ze žížal

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.