Aktuálně: 4 657 inzerátů177 605 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Kuře na maso

iririsek
iririsek (1 příspěvků) 31.05.2012, 13:16:53 xxx.xxx.233.206
Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Chtěla bych chovat kuřata na maso. Vůbec, ale netuším jaké plemeno je vhodné a v jakém měsíci/stáří se zabíjejí. Jde mi pouze o maso. Slepice na vajíčka už mám a daří se mi velice dobře. Velice Vám děkuji za radu a přeji příjemný den.
anonymní (neregistrovaný) 31.05.2012, 23:06:58 xxx.xxx.105.3
Dobrý den. Brojlerová jednodenní kuřata prodává např. firma "MACH Litomyšl". Musela byste si tam pro ně dojet; samozřejmě po předchozí dohodě. Určitě By Vám poradilii a prodali i krmiva, dali by vám krmný program. "Brojleři" tj. kuřata na výkrm na maso se dříve vykrmovala do věku 56 dnů. později do věku 48 dnů, a v současnosti je asi velkovýkrm ještě kratší. Ale Vy si je můžete krmit i déle, bude na nich více masa, ovšem ten delší výkrm (než ve velkochovu) bude dražší, tedy ekonomicky méně rentabilní. Brojlerová kuřata jsou kříženci několika masných plemen např. kornyš bílý a plymutka bílá. I rodičovská plemena byla vyšlechtěna na rychlý a ekonomický růst. Domnívám se, že vykrmovat čistokrevné ( i když masné plemeno) je méně výhodné, než si k tomu účelu koupit jednodenní masné křížence. Kontakt: Jiří Mach, Partyzánská 322, Litomyšl, 57001 Telefon: +420 461616666 Kraj: Pardubický Okres: Svitavy, WWW : www.lit.cz/mach
anonymní (neregistrovaný) 01.06.2012, 14:04:41 xxx.xxx.64.242
můžu dodat kohouty plymutky bílé kteří se používají k rozmnožování brojlerů,ale podstatně lepší v barvě a chuti masa,dále i kohouti žluté plymutky ve větším množství...samozřejmě,že se nevykrmí v tak velké rychlosti jako brojler,ale kvalita masa je nesrovnatelná ve všech směrech
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.