Aktuálně: 4 563 inzerátů178 383 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Slepice "pankáči"

Zdeněk (neregistrovaný) 05.08.2012, 15:55:50 xxx.xxx.85.37
Dobrý den moje maminka chová již mnoho let slepice a dá se tedy označit za zkušenou chovatelku. Jenže poslední stádečko ji přináší starost a neví si rady. O co jde? Slepice si vehementně oklovávají peří - vzájemně - a to tak, že nyní vypadají opravdu, jako fanynky hudebního stylu punk. Jsou orvané se zbytky brk na zadku a na krku. Jinak vše ostaní, vole, zády, stehna mají oškubané. Všiml jsem si, že peří požírají. Maminka nyní chce do stadečka zařadit mladé slepice, ale všiml jsem si, že staré slepice okamžitě útočí, vyklovávají peří a požírají ho. Prosím o radu, co by tu mohlo být za problémové chování a jak se ho zbavit. Chybí slepicím něco? Mají stravu klasickou: zrno, zbytky z kuchyně, trávu, barmabory míchané se šrotem, sem tam třebas smlsnou i jogurt, pochopitelně skořápky vajec a nějaké granule určené pro slepice.
J.M. (neregistrovaný) 05.08.2012, 21:31:02 xxx.xxx.105.3
Krmte výhradně koupenou "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu". Asi dvakrát týdně přidejte vařené nesolené libové mleté maso. Můžete přidat MAGGI (stolní ochucovadlo). Musíte jim dát křemenný písek, případně popelení v suchém křemenném písku. Prohlédněte peří a kůži, zda nemají nějaké kožní parazity; pokud ano, kupte na ně veterinární lék ve spreji a stříkejte až do vyléčení. Vymyjte horkou vodou schloraminem celý kurník a vysprejujte proti čmelíkům. Nové slepice nepřidávejte ke starým !!! Nové kuřice dejte do nového kurníku a začněte hned krmit "Kompletní krmnou směsí..." Řekněte mamince, že moderní hybridé jsou vyšlechtěny na vysokou snášku a "zrno, kuchyňské zbytky, tráva a brambory se šrotem" jsou pro ně MÁLO VÝŽIVNÉ !!! Nestačí pokrýt jejich výživové nároky. Tedy chovejte raději méně slepic, ale s dokonalou, pro ně vhodnou výživou v podobě průmyslově vyrobené krmné směsi! Neberte to na lehkou váhu a opravdu jim tu směs kupte.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.