Aktuálně: 4 520 inzerátů178 386 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Líheň - zřejmě nevydařená

heavygunner
heavygunner (1 příspěvků) 19.12.2012, 10:27:14 xxx.xxx.138.155
Udělal jsem si domácí líheň. Teplotu jsem nastavil podle Jiráčka, z různých tabulek a dalších zkušeností na 38,5°. Všechno bez problémů, zárodky se vyvíjely. Ale dnes mám 21. den kuřátka ani nepípla a neklube se nic. Jsem z toho nešťastný. Vajíčka kropím malinko, aby se kuřátka neudusila, mám tam větší vlhkost, protože jsem přidal nádobu s vodou přes více jak 2/3 dna líhně. A nic :( Opravdu nevím, co dělat. Když vajíčka prosvítím, jde vidět, že jsou plná a jdou v nich vidět i žilky, takže mrtvá nejsou. Uvnitř vajíček jsou pořád ještě vzduchové bubliny. Prosím, poradí mi někdo, co mám dělat? Pokud budete chtít, přidám tady fotku. Děkuji
J.M. (neregistrovaný) 19.12.2012, 20:15:10 xxx.xxx.105.3
No, moc neporadím. Ale určitě nespěchejte s likvidací těch vajíček. I kdybyste je tam nechal třeba o tři dny déle, tak je to lepší, než kdybyste je neuváženě živé předčasně zničil. Pokuste se poznat, zda jsou živá. Ale určitě je tam ještě několi dní NECHTE. Možná, že jste si spletl datum, možná, že teplota byla nižší než měla být ( a proto se doba inkubace prodloužila), možná kuřátka přežijí. VYDRŽTE. A když se to nepodaří, uhynulé zárodky vyfoťte, dejte sem na tento web fotky, možná někdo pro příště poradí. Nevylíhlá kuřata dejte posoudit zkušenému líhňaři. Každému z nás se někdy něco nepovedlo a nepovede. Nevěšte hlavu, problémy určitě překonáte.
Miroslav (neregistrovaný) 28.12.2012, 13:15:00 xxx.xxx.220.190
možno by stalo za zmienku niečo o ventilacii v liahni mám na mysli privod vzduchu , v poslednom štadiu vyvoja ptrebuje zarodok viac kyslika ako na začiatku
Wandys1 (neregistrovaný) 03.01.2013, 21:33:54 xxx.xxx.10.4
Zvětšete větrací otvory(u st.l.), kolem 6. dne se vajíčka zahřívají sami od sebe, líheň má tepelnou setrvačnost, teplota stoupá a dochází k přehřátí. Záleží i na velikosti vajíček.
Wandys1 (neregistrovaný) 03.01.2013, 21:36:46 xxx.xxx.10.4
Jinak u stolové líhně nastavuji teplotu v horní třetině vajíčka na 39.1 st. obracím 3 x denně.
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2013, 12:39:07 xxx.xxx.5.241
Ja minuly rok lihla kuratka poprve, obracela 2x denne, no, nekolikrat nam vypinali proud, dokonce jsme je prevazeli na jinou ulici, jindy jsem vyhrivala lahvemi, zamotavala v deky, davala dovnitr dva tri teplomery, vsude samozrejmne jina teplota.... hruza, z 83 vajec vylezlo 30 kuratek, a zacali se klubat na 22 dni, a posledni vylezlo na 26! dni!!! Vajicka jsem poslouchala stetoskopem :-) Ziva kuratka tak byla lepe slyset :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.