Aktuálně: 4 933 inzerátů174 247 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Mé nové voliéry - připomínky

fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.02.2013, 19:20:43 xxx.xxx.162.247
Dobrý večer,na jaro mám v plánu stavět nové voliéry. Mám už nakreslené předběžné výkresy, protože voliéry budou napojené na "šopku", která se bude rovněž na jaře celá přestavovat. Půjde o čtyři výlety o velikosti 1x1x1m. Zavěšené budou na zateplené budově, s tím, že nejnižší část voliér bude asi 3m nad zemí. Objednané už mám i těsníci okna na otevírání přes kladku a ocelové lanko, objednal jsem jich šest, abych dal ta samé i na starší voliéry dolů, když už to dělám, aby bylo všechno stejné. Pod těmito výlety budou napojené "staré" voliéry, které už několik let používám. Výlety budou z hliníku, s výrobcem už mám vše zajištěné. Z nových voliér se budou moci ptáci schovat také dovnitř, do záletu, u kterého ještě nemám přesné rozměry, ale budou nejspíš podobné, jako venkovní části, akorát s výškou 2m, víc se posunout od délky mi místo bohužel nedovolí. Vnitřek mám promyšlený tak, že z hliníku s pletivem bude jen přední část celých voliér, bude to taková stěna po celé vnitřní šířce budovy a mezistěny budou udělané z lexanu. Na přední části každého záletu budou dvířka pro vstup do voliéry a otočný krmný pult o třech miskách. Až na lexan mám všechen materiál, včetně krmných pultů a okýnek objednaný a domluvený u jednoho prodejce, takže celková cena bude po celkové slevě opravdu mnohem nižší, než jsem původně čekal. Pokud jste vydrželi u možná trošku nepřehledně napsaného textu, tak bych chtěl poprosit, jestli máte nějaké připomínky, tak bych je tady rád viděl, abych je nemusel řešit až později, za "chodu" voliér. Ještě doplním že všude na venkovních výletech bude dvojité pletivo a celá přední strana výletů bude oteviratelná, pro snadnější výměnu větví. V záletech budou budky zavěšené z venkovní strany. Tak to je snad všechno, sem s připomínkama. :)
cone
cone (1412 příspěvků) 04.02.2013, 19:33:19 xxx.xxx.156.5
ahoj Filipe, asi ses inspiroval u Lukáše? jo fajň, jen ty výlety bych prodloužil alespoň o půl metru, metr je žalostně málo pro cokoliv,
anonymní (neregistrovaný) 04.02.2013, 20:03:33 xxx.xxx.70.146
Na amazónky a afriku si myslím že dostačujúce. Veď niektorí chovatelia držia afriku v pivniciach v metrových klietkach celý život a to isté i amazónkov. U Filipa budú mať aspoň slnko, vodu, vzduch a celkove budú mať k dispozícii 2 metre. Jedna rada. Ak budeš mať poslednú vnútornú voliéru na kraji pri stene, tak ju o kŕmnu chodbu urob dlhšiu a dvierka daj z boku.
Filip Fojtìk (neregistrovaný) 04.02.2013, 20:09:22 xxx.xxx.162.247
Ano, dost jsem to okopíroval od Lukáše. Právě že jsem se s ním bavil i o rozměrech a pro Amazónky a malé amazoňany, jako třeba běločelé mi doporučil právě tyto rozměry. Vletové okna budou dost velké, tak, aby umělý proletět bez přelezení ven, tím se velikost taky zvětší. Než venku, tak bych se alespoň o těch 50 cm zkusil posunout vevnitř, ale to budu muset řešit všechno až během stavby, protože zatím nevím, jak přesně to tam s rozměrama bude. Jinak Vás už nic nenapadá? Třeba něco, co jste později řešil Vy?
anonymní (neregistrovaný) 04.02.2013, 20:14:28 xxx.xxx.70.146
Filip pochopil si čo som ti písal o tej krajnej voliére ? Myslel som to takto.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.02.2013, 20:16:51 xxx.xxx.162.247
P. Vojtěchu, děkuji za radu, tento "fígl" znám, ale u mě nebude moc platný, krmná chodba tam nebude. bude to řešené spíše tím typem, že voliéry budou zabírat asi 1/4 místnosti, zbytek je potřebný na uskladnění věcí, kvůli tomu se prakticky taky celá budova přestavuje, takže jsem rád i za ty prostory, které mi budou poskytnuté, snad to ale ještě o pár centimetrů přemluvím. :) Vlastně když tak přemýšlím, už jsem tuto možnost, o prodloužení krajní voliéry využil v zimovišti, kde mám aktuálně eklekty, amazónky a vousáče, které jsem stavěl asi před třemi lety. Jinak s tou Afrikou, taky se na to dívám takto, že se aspoň dostanou na vzduch, sluníčko, déšť, popřípadě v zimě na sníh. Přemýšlím stejně jako Vy, že většina chovatelů má tyto druhy právě jen ve sklepech, bez přístupu ven a toto je podle mně určitě lepší.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.02.2013, 20:25:27 xxx.xxx.162.247
Jinak co se týče ceny, tak kdyby to někoho zajímalo, venkovní výlety mě vyjdou na necelých 14 000 Kč, za jedno okno budu platit 600 Kč a za každý otočný pult necelých 700 Kč. Vnitřní část ještě nemám naceněnou, ale určitě to vzhledem k tomu, že pletivo a hliník bude jen přední část a mezistěny budou z lexanu, bude o dost levnější, než venek. Díky tomu, že budu brát vše, kromě lexanu, který výrobce neprodává, od jednoho obchodníka, tak dostanu na celkovou zakázku ještě slevu 10%. To jen, kdyby chtěl někdo pro představu.
anonymní (neregistrovaný) 05.02.2013, 12:10:40 xxx.xxx.63.182
Filipe ta okna budeš mít jak velká, a jsou dostatečně zateplená? Ta cena mi přijde výborná. Chápu, že je třeba vzít více věcí na jednom místě pro dobrou cenu. Lze dát nějaký kontakt na prodejce?
cone (neregistrovaný) 05.02.2013, 17:04:53 xxx.xxx.156.5
jen taková úvaha - pokud budou venkovní výlety jen 1x1x1m, neuvažoval jsi o lepším pletivu a posponkovat to jako samonosné bez rámu z Al? použil bych třeba 19x19 - tl 2,05 mm já mám v plánu závěsné voliéry o délce 2 či raději 3m z pletiva o tl. 3mm - takové tabule 2x1m někdo nabízí
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2013, 15:22:08 xxx.xxx.59.175
Zdravím, tak jako špatně to nemáš naplánované,ale já být tebou,naplánuju to levněji. jak říkal cone.Nevím,co všichni vidí na tom hliníku,já bych z hliníku dělal,jen pokud bych měl peníze nazbyt,ale za pár výletk o velikosti 1m3 je 14 000 prostě dost. bud bych to pospojoval jen spojkama na pletivo,nebo bych to udělal normálně z trubek a natřel kvalitní barvou a vyšlo by tě to mnohem levněji. dovnitř mezi stěny z lexanu nejsou špatná volba,ale zase,rám chceš z hliníku,na co ? je to vevnitř a nikdo na to koukat nebude,když bys to nahradil trubkama,vyšlo by tě to zase o něco levněji. jinak už žádné výtky nemám. Já sám mám letos v plánu stavit 3 boxy o rozměrech cca 2,5x1x2 DxŠxV - to bude jeden box takže taky nějaký materiál na to spotřebuju,co jsem tak počítal,tak max 5000 možná trochu míň,a nebude to z hliníku,ale ani ze dřeva,max zadní stranu udělám z dřeva,jsem ještě na základce v deváté,ale 14 000 bych to toho nedal,ale to už záleží na tobě. Hlavně ať ti to klapne. Hodně štěstí.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.02.2013, 16:04:40 xxx.xxx.162.247
63.182: Okna budou o vnitřní velikosti 30x40 cm, zateplená jsou dostatečně, známý je má také a nemá jediný problém. Napište mi na mail a já Vám pošlu kontakt na výrobce. Cone, to mě nenapadlo, díky za návrh, ale raději bych přece jen hliník, nevím, jak by to bez něj vypadalo a za druhé nevím, jak bych vyřešil dvířka- Do výletu se musím umět nějak dostat kvůli výměně větví atd. 59.175: Taky se to snažím udělat co nejlevněji, peněz nazbyt určitě nemám, jsem ve druháku, takže na tom jsme podobně, ale hliník chci z praktických důvodů a to těch, že je s ním lehká práce a hlavně nezrezaví. Už jsem zjistil, že ať natřete železo sebelepší barvou, vždycky zrezaví! A jak to potom vypadá? Jasně, dá se to přetřít, ale nikdy se nedostanete všude, ještě když máte dvojité pletivo, znám to z vlastní zkušenosti. A samozřejmě v neposlední řadě je pro mě i to, že to hezky vypadá, to pro mě znamená hodně, když už něco dělám, tak pořádně a pěkně. :) Vevnitř chci hliník proto, ať to mám všechno stejné, když už z něho budu dělat venek, tak i vnitřek. Na jaře bude hodně práce se samotným předěláváním budovy a takhle příjdou už jen hotové dílce a já je jen poskládám a namontuji. Navíc právě tím, že všechno vezmu od tohoto výrobce, bude cena za vnitřní hliník opravdu minimální. Určitě už sis všiml, že největší pálka na voliérách není konstrukce, ale pletivo a já ho budu mít venku všude dvojité, to to cena potom naskáče, nejvíc venku budou na všech výletech dvířka, to taky něco udělá... O mezistěnách jsem uvažoval ještě tak, že bych tam dal vodovzdornou překližku, která je víc, než jen tvrdá, nerozleze se a ptáci jí opravu neoklovávají, to vím z vlastních zkušeností, ale ta je na mezistěny moc tmavá. Každopádně díky za příspěvek.
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2013, 16:31:05 xxx.xxx.59.175
Tak to už záleží na tobě,jestli chceš hliník a mít to pěkné,tak to jo,ale ta cena mi přijde za ty výlety stejně přemrštěná i když je to z hliníku,nevím jak u Vás,ale tu se prodává metr hliníku za 30 kč ,záleží,jestli ho chceš svařit,nebo spojky. Já pálku pletiva řešil tím,že jsem si našel levné,a pro střední papoušky úplně dostačující,tím se mi cena pletiva snížila,i když i já budu mít z boku a zepředu dvojité pletivo,pořád se to té mé částky vlezu: http://www.e-pletivo.cz/inshop/chovatelska-pletiva/svarovane-site-chovatelske/[id-35400]-svarovana-sit-19-x-19-1-4mm-zn.html akorát jestli ti můžu doporučit,na výletech dvojité pletivo nedělej,na noc je stejně budeš zavírat dovnitř a přes den moc zvířat neútočí,takže já bych to tam nedělal,ale to záleží na tobě. Jinak někde jsem viděl že máš voliéry se záletama z OSB desek. Jak jsi s nima spojoný,nevlhne to,nekroutí se to? Máš to něčím natřené? přemýšlím z čeho udělat zadní stěnu,jestli z OSB desky,nebo z obyč.desek,popř. vodovzdorné překližky. Díky moc.
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2013, 16:33:09 xxx.xxx.59.175
jinak já dám na boční stěnu toto: http://stavebniny.baushop.cz/polykarbonaty/polykarbonat-light-bronz?utm_source=zbozi.cz&utm_medium=feed&utm_campaign=zbozi.cz a kolem bidel to akorát oplechuju.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.02.2013, 18:29:15 xxx.xxx.162.247
Taky jsem přemýšlel, že bych ven dvojité pletivo nedal, máš pravdu, jde "jen" o noc, kdy stejně budou vevnitř, ale nakonec jsem se rozhodl dát ho tam. Už několikrát se mi chov bez dvojitého pletiva vymstil a znovu už to riskovat nechci. Přece jenom někdy večer je zavřít zapomeneš, nebo příjdeš domů pozdě a i ta chvilka po setmění stačí... Nakonec jsem se rozhodl, že ho tam pro jistotu dám, i když si připlatím. Levnější pletivo se mi už taky vymstilo a to tím, že opět začalo rezavět. Musela být nejspíš špatná jen jedna várka, kterou jsem dobíral na dodělání boční stěny, která naštěstí nejde vidět, ale jde o stejný tip pletiva, jako na zbytku voliér a jen tato boční stěna je celá rezavá. Zkoušel jsem jí natřít, ale vzhledem k tomu, že tam mám opět dvojité pletivo, jde to těžce a výsledek stejně nestojí za to. Co se týče OSB desek, tak jsem spokojený. Voliéry už mám postavené 4 /5?/ roků a zatím se nic nerozlézá. Venkovní strany mám napuštěné olejem, který je přímo na OSB desky a učinkuje proti povětrnostním podmínkám a na tento olej jsem ještě nanesl barvu. Napuštění se musí ale udělat hned po postavení, nebo ještě před montáží, aby to dřív nenamoklo. Pokud máš možnost sehnat vodovzdornou překližku za dobrou cenu, tak to z ní určitě udělej. Životnost je o hodně větší, než u OSB desek, dá se lehce omývat a je o hodně tvrdší, takže si s ní ptáci jenom tak neporadí. Já už jí mám na podlaze voliér 9 roků, bez vyměnění, jakékoliv povrchové úpravy, každý týden jí myju vodou, v létě vystříkávám vapkou a po umyti je jako nová. Nevýhodou je vyšší cena, ale fakt to stojí za to.
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2013, 20:09:35 xxx.xxx.59.175
V tom máš pravdu,že stačí jen chvilka setmění,a stačí,ale většinou jsou ptáci stejně už "zalezení" v záletech,takže tam bych se nebál,ale náhoda je blbec,stát se může všechno. Já zatím nikde myslím nemám bekaert ,nevím,kupoval jsem to v zahrádkářských potřebách,tam to mají kvalitní i čínu,ale zatím problémy nemám,i když mám někde i králičí jako dvojité a zatím bez problémů.Právě že už jsem viděl i OSB desky,které chátraly,ale když bych si to tak shrnul tak ten olej + barva,tak to se asi oplatí ta vodovzdorná překližka. Našel jsem za cenu 96 kč m2 je to jen o trochu dražší než OSB,ale vyplatí se to si myslím. Každopádně díky za rady a zkušenosti,když to všechno půjde hladce,tak snad nějaké foto o prázdninách bych poslal,uvidím.
anonymní (neregistrovaný) 07.02.2013, 14:05:34 xxx.xxx.59.175
neříkám,že je lepší jak třeba bekaert,ale zatím mi vůbec nereziví :)
cone (neregistrovaný) 07.02.2013, 14:46:30 xxx.xxx.156.5
a co rozměrová nepřesnost u levnější číny? děs - na 4m i o 5 cm delší jedna strana, vlnité i po vyrovnání ---nikdy více!!!
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.02.2013, 11:37:40 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, přikládám foto budovy, kde budou nové voliéry. Voliéry nejsou na výkrese ve 3D zakreslené, ale můžete si je představit podle čtyř okének v čele budovy. ¨Pod těmito voliérami jsou budou ještě "staré" voliéry, které tam jsou i nyní. Jejich okénka tam ale nejsou zkreslené, jsou ale po celé šířce budovy.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 17.02.2013, 13:24:33 xxx.xxx.59.175
Nebudu se s Vámi hádat,možná jste měl akorát nešťastnou náhodu na nějakou várku,já jsem zatím spokojen,ale jak říkámvůbec si nejsem jistý,zda na té jedné kleci ř¨čínu mám,nebo ne,ale na té druhé kleci si myslím že už je,podle cenové relace,možná je tam něco ujeté,nějaký ten milimetr,ale já to nějak zase neřeším. pro filip: Můžu se tě zeptat,v jakém programu jsi to vytvořil? díky moc.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.